Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Pomoc dla frankowiczów. Duda: banki powinny być za nią odpowiedzialne

Wyświetlaj:
Taka prawda / 83.5.1.* / 2015-08-18 02:56
Każdy kredyt, a szczególnie denominowany w obcej walucie, (tak to się dokładnie nazywa) powinien być uznany za spłacony, w momencie gdy suma zwrócona bankowi równa jest temu co bank wypłacił pożyczkobiorcy, plus ustalony procent odsetek, zapisany w umowie kredytu. I to niezależnie od czasokresu spłaty kredytu. W ten sposób zniknąłby mechanizm pętli kredytowej, w jaki wpadli frankowicze i nie tylko oni. Z identycznym problemem boryka się aktualnie np. Grecja. Suma spłacona dawno przewyższyła wartość udzielonego kredytu, a do spłaty pozostaje wciąż dużo, bo to co spłacają, to odetki od odsetek. Chory, lichwiarski mechanizm, w majestacie prawa.
sdasd / 194.98.70.* / 2015-08-18 06:47
no ale ludzie są zbyt głupi, żeby ścisnąć za jaja bankierów ! chciałbym przycisnąć wszystkich bankierskich lichwiarzy do ściany i wywalić na zbity pysk do kamieniołomów o suchym chlebie i wodzie - to oni finansują gmo, wojny i cały ten światowy burdel
Ktoan / 83.22.80.* / 2015-08-18 02:22
Jak sie bierze kredyt zastanawia sie iles razy z pewnoscia conajmniej 10 , na co po co i dlaczego tak duzo. Przelicza sie %, ubezpieczenie i prowizja ktora siega niejednokrotnie holendarne sumy. Wiem co mowie bo raz wzielam taki kredyt ale znalazlam paragraf w umowie ze moge z niego zrezygnowac i splacici go od reki,Gdyby nie to stracilabym prawie 1,5 tys \. - po prostu makabra. Niektore banki zbyt latwo zarabiaja zeruja na naiwnosci innych - a wsrod " Frankowiczow" sa tacy co chcieli sie wzbogacic na walucie- przeliczyli sie i co teraz trzeba splacac- Szwecja czy Szwajcaria sa bogatymi krajami wzbogacaja sie m, in na Nas- Polakach bo wzieli taki a nie inny kredyd. Birze kredyt odpowiedzialnie albo nie bierz wcale. Mierz siły na zamiary Polko/Polaku.
kuba broker / 217.112.96.* / 2015-08-18 02:56
dobrze kombinujesz,ale zle to przedstawiasz....
po raz.. twoi rodzice i dziadkowie nie znali pojecia kredyt,a jednak kazdy mial dom lub mieszkanie
ale dorabiali sie tego latami...a ty i tobie podobni chca miec wszystko od razu...i tu lezy blad!
kuba broker / 217.112.96.* / 2015-08-18 04:24
Wiem..mogę być dzis uznamy za hipokrytę, bo na chleb z masłem zawsze mam a i na szynkę tez mi starcza wiec głodnego nie rozumiem..ale...mając 16 lat pracowałem po nocach na kopalni w Trzebinii by na 8-ma zdarzyć do szkoły..a matura? 3,7 (2-5)takie były wtedy oceny potem wyjazd na obczyzne...nie miałem gdzie mieszkać spałem w magazynie na workach z wapnem wypalonym,pracowałem w magazynie chemicznym z chlorami i kwasami i po mału po mału w wieku 34 lat poznałem malując mieszkanie kogoś kto był sponsorem Migle Miglia oraz Giro D'Italia,kogoś kto ma kolekcję 36 aut w garażu,w tym mojego ukochanego Mercedesa 190 2.6..ktorego kochałem nad zycie...a on se po prostu go miał(tak bywa)...choć go nie cenił..bo był synusiem tatusia...Szlag mnie trafił i pogadałem z jego ojcem..a tata wlaściciel Fineco Leasing ...powiedział krótko.....sprzedaj mi produkt (chodzi o leasing ,pożyczkę itd) a ja ci dam ten samochód.7 miesięcy mi zeszło, zanim dostałem mojego 20 letniego Mercedesa,który już był wtedy bardzo stary...ale go kochałem miłością jedyna...i nasza miłość trwa do dnia dzisiejszego.ale..przynajmniej naumiałem się walki o byt, co procentuje do dzis.dzis. jestem znienawidzonym przez was brokerem(to ten, co sprzedaje i kupuje akcje..ale nie ja je odzyskuje) ,który oprócz mojej miłości merca 190 tki ,ma tez Porsche 911 (996) cabrio,dwa domy w Toskanii ,no i jacht..malutki Byliner 18 m w Wenecji....dla przyzwoitości nie wspomnę o Ferrari 380 staruszka 20 letniego który nawet nie jeździ, bo dla ferrari 80 tys. km to już zabójstwo.ale kupiłem go, by się chwalić ze mam ferrari.przecież o to w Polsce chodzi ...o lans...i nie ważne ile to kosztuje...byle by się pokazać.....a takie kupolmozbyty jak ja na tym robią pieniądze...
kuba broker / 217.112.96.* / 2015-08-18 04:50
zapomnialem zeby sie wytlumaczyc z "kupolmozbyta".wiec ..zanim sie urodziliscie istnialy TOSy czyli "techniczna obsloga samochodow",ale w staromowie Krakowskiej "do" mowilo sie "ku"...wiec dodajcie 2+2
jak sie jechalo na przeglad to sie mowilo jade se KU TOSIE....,wiec bedac grzecznym chlopcem nie chcac przeklinac,twierdzilem ze jade "kupolmozbytowi"....
Adamus Kowalski / 31.178.189.* / 2015-08-18 02:17
Bo Polska jest droga opodatkowana wysoko miejscówki,pensje i nie warto nic tu trzymać bo pieniądz traci zamiast trafić do przedsiębiorcy trafia do rządu.Jeśli banki stracą będzie gorsza lokata, te pieniądze banków są z naszych kieszeni jeśli oni stracą klienci również. Duda brednie wygaduje chyba skończył na 3 klasie podstawówki jak podstawowych rzeczy nie wie.
Mis Kolabor / 217.112.96.* / 2015-08-18 02:01
Nie chce być niemiły, ale o ile pamiętam to PiS już był!!! i dla tego PO tak znienawidzona rządzi od 8 lat, bo każdy wolał lepsze zło, a lepsze zło to było wszystko byle nie tylko nie PiS!!!!!który w 2 lata zrujnował Polske.
,to dla przypomnienia dla tych, co jeszcze wtedy na dywan po taborecie się wspinali i nie pamiętają tego, co oznaczały rządy PiS
zapewne każdy "Frankowicz" pod rządami PiS będzie mógł zdewaluować swój kredyt, lecz będzie musiał spełnić kilka warunków.
1. zezwolenie od proboszcza parafii, za "co laska",(jakieś 5tys)
2.wystawienie pomnika przed domem "prezydenta wszechczasów", uśmierconego przez; "rosyjska brzozę zabójczynie owinięta mgła"
3.złożenie dobrowolnego datku na Ojca Dyrektora (jakieś 5tys)
4. wzięcia niezobowiązującej pożyczki..(min 5 tys.) w SKOK
5. no i oczywiście najważniejsze!...przedstawienie pozwolenia na budowę domu w którym mieszkacie od biskupa krakowskiego, o ile nie!!! mieszkacie w Krakowie, bo w takim wypadku od Warszawskiego lub najlepiej od Ojca Dyrektora,(za co laska,"czeki poniżej 10tys. niemile widziane")
Bez tych dokumentów nie dość ze nie dostaniecie wyrównania to się jeszcze dowiecie ze przecież nielegalnie zajmujecie budynki należące do kościoła....i nie będzie do kogo złożyć zażalenia, bo minister gospodarki po przechlaniu w hotelu zamieni się miejscami z ministrem zdrowia którego i tak zastąpi ledwo trzymający się na nogach minister rolnictwa....tak se ustalili przy flaszce..(fakty obejrzane)
Ani PiS, ani PO nie wchodzą w rachubę...i tu zaczyna się dramat!!!
Dzisiejsza młodzież,mając FB i inne drogi nieograniczonej komunikacji powinna być siła przewodnia narodu!która rozbije beton...wystarczy się zorganizować ,jak to zrobiły narody innych państw...a kim jest polska młodzież?
Garstka nieogarniętych małolatów przyklejonych do smartfonow,którzy myślą ze im wszystko się należy i wszystko trzeba im dać na tacy,
i dla tego, czy to będzie PiS, czy PO, czy SLD, czy nawet mis Kolargol...nic to nie zmieni...bo polska metalnosc taka juz jest i basta
TS KRAK / 31.179.36.* / 2015-08-18 02:13
A chociaż jeden argument na poziomie wyższym niż poziom rozwielitki ??? :) bla bla bla straszymy kościołem i bla bla bla .....
Mis Kolabor / 217.112.96.* / 2015-08-18 02:28
widac nie doczytales do konca mojego postu i dla tego nie zrozumiales sesu mojego postu
Andrzej142 / 83.8.140.* / 2015-08-18 01:49
'nie może zdestabilizować sektora bankowego ' święte słowa panie Duda
alik kot prezesa / 77.255.85.* / 2015-08-18 01:43
kolejny przykład obłudy jaka posługuje sie Prezydent.Nawoływał ze wszystko się da! wołał,że on to zrobi,że załatwi,ze Komorowski nic nie robił,że miał Prerogatywy,że...... ileż to razy można użyć że....! a teraz kiedy juz został Prezydentem co mówi? teraz mówi Rząd niech to zrobi,rząd niech wypłaci po 500 zł! rząd niech ułoży sie z bankami,rząd niech kupi więcej "amunicji" bo wojsko jest marne. rząd niech.... bo jak nie,to On wielki Prezydent sam takie reformy zrobi takie Ustawy napisze sam.....!!!! sobie palec w ..... wsadzi. Kłamał i wygrał a teraz znowu kłamie?! jestem kotem Prezesa,wiele widziałem i słyszałem w domu mego "pana" teraz oceniam
LaVega / 2015-08-18 01:52 / portfel / Bywalec forum
Alik przeczytaj konstytucje prosze i zobacz co Prezydent moze a czego nie...
alik kot prezesa / 77.255.85.* / 2015-08-18 02:10
a więc czytałem i właśnie dlatego szlag mnie trafia na jego obiecanki wyborcze,na Polskę w ruinie itpd brednie.Jakoś w czasie ostatniego święta Wojska Polskiego,powiedział ze należy przeprowadzić drobną korektę? Czy tak mówi mądry dobry i prawdomówny -tak mi dopomóż Bóg- Prezydent? Niestety takie hasła które głosił i głoszą jego ludzie spowodowały,ze wygral!!! obietnice pieniędzy sa magią!!!
LaVega / 2015-08-18 02:43 / portfel / Bywalec forum
Skoro czytales Konstytucje to wiesz ze jest do zmianny...Nie dlatego ze tak mowi Pan Prezes, Pan Przewodniczacu czy wszyscy Swiec.. tylko dlatego ze normalnie nie jest doskonala daje nam dwuwladze kosztowny w utrzymaniu i niepotrzebny Senat...
Polskie dzieci nie potrzebuja zeby ktokolwiek dawal im pieniadze..one potrzebuja zeby rzad mniej pieniedzy zabieral ich rodzicom
Rzad nie ma swoich pieniedzy to chyba mowila pani M. Thatcher
Przykro mi stwierdzic ze Prezydent klamie ale z drugiej stonny pokaz mi polityka ktory nie klamal lub nie mijal sie z prawda to niestey jest wpisanne w jego role, tak przynajmniej wydaja sie uwazac nasi politycy
DZEK / 89.68.216.* / 2015-08-18 01:39
Poza tym, że nie istnieje żaden "system bankowy", tylko co najwyżej sektor, to gada dobrze. Po tych rozbojach sitwy okrągłostołowo-ubeckiej , ciągłym mataczeniu , kłamstwach i zaprzaństwie, czuję się jakby mi ktoś otworzył na oścież okno od zatęchłej piwnicy, w której gniję od ośmiu lat.
Prezydent mówi wprost o rzeczach oczywistych. Już odwykłem od tego.
annnsha / 178.235.161.* / 2015-08-18 01:38
Bredzi gość. Kredyty we frankach są problemem tych co wzięli te kredyty a nie banków. To że ja przeram na giełdzie nie jest problemem giełdy tylko moim. Jak przepie+++++ całą wypłate w pubie to mój problem a nie pubu, jak podpisze kretynską umowę z kimkolwiek to mój problem żeby się niej wywiązać a nie tego z kim podpisałam (o ile ten ktoś się wywiązał z umowy). Te wypowiedzi są dla durnego motłochu ku pokrzepieniu serc i żeby jeszcze poparcie wzrosło. Pod publikę bredzi się łatwo...:P
piter204k / 185.51.75.* / 2015-08-18 01:37
PANIE PREZYDENCIE DUDA - POLACY W MARIUPOLU PROSZA O EWAKUACJE DO POLSKI - CO PAN PORADZI NA TE SYTUACJE ? FRANKOWICZE WZIELI KREDYTY NA SWOJA ODPOWIEDZIALNOSC , ALE POLACY MIESZKAJACY NA TERENACH KTORE BYLY POLSKIE A SA NIEPOLSKE NIE Z ICH WINY = TO CO PAN PREZYDENT ZARADZI ? ONI SA NASZYMI RODAKAMI . PAN NIE RACZY Z UKRAINCAMI ROZMAWIAC NA TEMAT LOSOW NASZYCH RODAKOW W MARIUPOLU I NA UKRAINIE ? A BOLI PANA PREZYDENTA SMIERC PANA BYLEGO PREZYDENTA KACZYNSKIEGO . CZYZBY CI POLACY CO JESZCZE ZYJA BYLIBY DLA PANA PREZYDENTA DUDY OBOJETNOSCIA POWYBORCZA ?
Romek 1231 / 37.248.255.* / 2015-08-18 01:06
Pan Prezydent Duda ma rację, idzie Pan za potrzebami Polaków,tak trzymać Panie Prezydeńcie,w imieniu wszystkich dziękuje!!!!
punkowiec / 5.172.247.* / 2015-08-18 01:05
Mnie to nie dziwi co on gada w końcu to związkowiec a związkowcy to komuniści, każdy kto nie urodził się wczoraj wie że banki przerzucą koszty na klientów i to bez względu czy ktoś podpisał jak baran umowę na kredyt frankowy czy nie. Co do wspierania przez państwo polskich firm to każdy wie że wspieranie przez państwo polega na wzroście podatków bo skądś tą kasę na wsparcie trzeba brać. Socjaliści mają to do siebi że zawsze mówią o wsparciu przez rozdawanie kasy z naszych podatków ale nigdy nie przychodzi im do głowy żeby wesprzeć ludzi i firmy uproszczeniem i zmniejszeniem podatków. Jak działają firmy wspierane przez państwo wszyscy wiemy, kopalnie, szpitale, poczta polska, lot, kiedyś TP itd.... - korupcja, kolesie w zarządach, związkowcy dostający kasę za nic, przywileje, beznadziejna kondycja firm i beznadziejne usługi albo produkt którego nikt nie chce kupić np. taki lot ma ceny od 2-10 razy większe niż Ryanair na tych samych liniach w klasie ekonomicznej, Lot jest dotowany z naszych podatków Ryanair nie, polskie kopalnie są tak wydajne że lepiej opłaca się sprowadzać węgiel z Australii (nie pomyliłem się, tam gdzie kangury i misie koala), Poczta Polska hmmm mileczenie jest złotem kożystam tylko wtedy kiedy muszę i to niechętnie. Jak ktoś chce wspierać patologię państwowych firm zamiąst tą patologie zmieniać jest niespełna rozumu i/lub jest związkowcem. Jedni komuniści się modlą inni są bezpożni ale wszyscy kochają socjalizm.
edzio808 / 95.160.103.* / 2015-08-18 01:04
nareszcie powiediał bankom, co zrobiły i że to jest ich wina. wreszcie prezydent z jajami i weżmie się za zdradę obywateli której dopuszczał się rząd PO w imie układów z bankami
szwaGIEREK / 50.92.96.* / 2015-08-18 00:56
zygac sie chce tymi frankowiczami, jak przegrali to placza, gdyby wygrali to by sie smiali z innych. Niestety pozyczki to jest taka gra, jednemu wezmie drugiemu da. Cale zycie jest ryzykiem.
ja573 / 89.230.27.* / 2015-08-18 01:06
poczytaj najpierw dokładnie o co w tym wszystko chodzi, przeczytaj umowę kredytu takiego "frankowicza" i wtedy może spojrzysz na to pod innym względem. Tzw "frankowicze" w większości nie chca kasy od państwa, chcą by banki przestrzegały prawo. A tu niestety pomimo wyroków banki w Polsce w dup*e mają nasze prawo a jeszcze głębiej szarego człowieka
bolerox / 86.2.152.* / 2015-08-18 00:54
Sam jesteś jak ta MILIONoga !
O tępy narodzie!
Ludzie czy wy nie rozumiecie, że to wszystko ze Stonogą to jest jedno wielkie przedstawienie PO? Oni sami go wycelebrowali podczas after by przypadkiem nie iść do p******. Proszę bardzo: http://yurl.yt/stonoga
sSZELESZCZĄCY -GRZMIĄCY / 81.190.141.* / 2015-08-18 00:54
a czy te banki funkcjonujące w mym kraju zwanym Polska ..muszą funkcjonować na ich zasadach ..jak się nie podoba niech spieprzają do swoich krajów ....mój naród moja POLSKA ma na tyle mocne zasoby ludzkie by stworzyć " produkt polski " zwany Bankiem Polskim ... i niech się zastanowią czy warto opuścić rynek 38 milionowy .....a pachołki polskie pracujące dla swych mocodawców z zachodu .robi się pstryk i zaznacza jak "persona non grata " .....co najmniej 75 procent obrotu "tzw zagranicznych banków powinno zostać w moim kraju POLSCE a jak nie to won ...
aras706 / 79.184.146.* / 2015-08-18 01:06
gdyby banki postąpiły tak jak ty sobie tego życzysz to następnego dnia baranie lepiej żebyś zdążył kupić chleb. Dzisiaj żaden kraj nie obędzie się bez systemu bankowego. Każdego roku NASZE państwo pożycza od tego systemu od 20-40 mld zł. Gdybyśmy wypędzili banki musielibyśmy zacisnąć pasa do poziomu przy którym za pewne 20% ludzi musiałoby uciekać z kraju. Więc ty PATRIOTO od siedmiu boleści zamiast coś powiesz to najpierw to przemyśl

Najnowsze wpisy