Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pomóżcie Matce-Polce ;-)

Pomóżcie Matce-Polce ;-)

mmmarta / 83.143.138.* / 2006-12-11 21:41
Witam,

mam 3-miesięczne dziecko.Chciałabym regularnie wpłacać mu ok. 200 zł na jakiś fundusz na dobry start w dorosłość.
Fachowcy, doradźcie.
Wyświetlaj:
playboy / 83.31.19.* / 2006-12-16 21:41
witaj,
przyjzyj sie ofercie polis posagowych dla dzieci w firmie Allianz. M
wolny / 83.11.213.* / 2006-12-15 17:38
gdybyś napisała że masz 100 000 to byłoby zatrzęsienie, dostałaś porad ze hej.
czy choć jedna konkretna, ragas proponuje ci skandie, mick z wojcherem fundusze akcji byle nie u doradców ot całe forum
jescze rok temu czytałem te głupoty i co gorsze wierzyłem , wspólnik uwierzył doradcy jednej z firm i co ciekawe z tego forum , on już jest 40% do przodu a ja długo się wahałem i co teraz mam -11,5% i ogromny problem co zrobić bo gielda na czerwono
Nie wierz w te p******* , prosisz o radę to Ci podpowiem znasz się na tym inwestuj sama np, w bph nie znasz się zawierz komuś a dobrze na tym wyjdziesz
pozdrawiam Ciebie i Twojego dzieciaka dużo zdrowia w nowym roku
mick / 2006-12-15 17:46 / Uznany Gracz Giełdowy
niezly magik jestes. bo wchodzac w fundusze akcyjne jednorazowo nawet na gorce w maju mozna bylo spokojnie 10-20% wyciagnac. nie mozwiac o regularnych wplatach przez caly rok - 40% spokojnie. ja ten rok zamykam +120% - tylko fundusze, bez doradcow
. jezeli nie odrozniasz grania na gieldzie od inwestowania w fundusze akcyjne to Twoja strata. oby wiecej takich dawcow kapitalu jak Ty.
wolny / 83.11.213.* / 2006-12-15 18:59
patrząc na twój portfel tpo nie bardzo wychodzi te 120 narazie jest 20
mick / 2006-12-15 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy
to przeczytaj co napisałem w komentarzu do mojego portfela, i zobacz ze nic nie tam nie dzialalem od miesiecy ....a potem szczekaj.
analityk / 2006-12-15 21:29 / portfel / Bywalec forum
witaj mick
z całym szacunkiem , z moich wyliczeń wynika że na dzień dzisiejszy zamykasz zyskiem 125%
nawet jeśli wykonałeś transfery na szczycie i dołku , uwzględniaqjąc czsową bezwładność funduszy i ostatnie spadki , sądzę że jak będzie te 120 % to można powiedzieć że jest to wyśmienity wynik, ja wypracowałem zysk na poziomie 65% to dobry wynik uwzględniając możliwości jakimi dysponuje, a facet powyżej może i ma racje bo jak mu ktoś zrobił tzw. portfel modelowy to i tak ok. ważne że jest zadowolony
pozdrawiam i gratuluje wygranej
mick / 2006-12-16 08:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki :)
Wyliczylem i dokładnie jest 116% (nie trafilem idealnie)

A jak tam u Ciebie z gieldowa przygoda? ja zalozylem w tym tygodniu rachunek (bo juz nie pobieraja oplat za ten rok) i dalem w czwartek zlecenie na strzelca po bardzo kosmicznej (niskiej cenie) i zabraklo mi 2gr zeby sie zalapac na wczorajszy poranny dolek. mam nadzieje ze i na gieldzie mi bedzie szlo tak dobrze - na razie malymi sumkami.
pozdrawiam i powodzenia
mick / 2006-12-15 19:34 / Uznany Gracz Giełdowy
bo tam, i w poscie powyzej wyraznie zaznaczylem ze inwestowalem tylko w fundusze
xxxx / 194.54.189.* / 2006-12-12 21:35
Regulamin forum
ragas / 2006-12-13 14:34 / portfel
Proponowałbym raczej fundusz parasolowy niż pojedynczy fundusz jak np. Skandia, gdzie mamy portfel funduszy. Ciekawy artykuł o zmniejszaniu ryzyka inwestycyjnego: http://www.money.pl/fundusze/poradniki/artykul/jak;zmniejszyc;ryzyko;inwestujac;w;fundusze,0,0,129024.html.

Proszę sobie zajrzeć np. na strony:
www.skandia.pl
http://direct.money.pl/skandia/0/0/10/
http://www.dzbank.pl/18528.dhtml

i zapoznać się z ich polisą Misiek. Pieniądze takie oprócz zysków, są bardzo dobrze chronione. Nikt nie ma do nich dostępu poza ubezpieczającym, a w przypadku gdyby się coś stało ubezpieczającemu przed końcem polisy ubezpieczony ma zagwarantowaną wypłatę wpłat. + zysków + 10% tej sumy. Poza tym nie ma masy spadkowej. Fundusz niestety nie zagwarantuje nam tego typu rzeczy, a jeśli będzie to akcyjny, to w okresach bessy będziemy bardzo dużo tracić. W Skandii można sobie zmieniać bez opłat fundusze i bez płacenia podatku belki, dzięki czemu w okresie bessy wystarczy zmienić fundusze akcji w portfelu na obligacyjne i przeczekać z minimalnymi stratami, a w okresie hossy znów zainwestować w akcyjne osiągając w ten sposób dużo większy zysk.

Pozdrawiam
R
odziluk / 2006-12-14 07:49
Dlaczego sądzisz, że Skandia to jeden Fundusz? Skandia nie jest żadnym funduszem tylko towarzystwem Ubezpieczeniowym jak wiele tego typu firm na rynku. Nie za bardzo znam się na funduszach parasolowych ale z tego co wiem to zazwyczaj w ich portfelu jest kilka FI do wyboru i można między nimi migrować unikając płacenia podatku Belki. W Skandii jest podobnie z tą zaletą, że masz dostęp do kilkakrotnie lub nawet kilkanaście razy większej ilości funduszy. Większy wybór = więcej możliwości.
ragas / 2006-12-14 08:44 / portfel
Masz rację odziluk, źle się wyraziłem.
"Fundusze parasolowe jest to specyficzna odmiana funduszy inwestycyjnych, której podstawową cechą charakterystyczną jest posiadanie kilku odrębnych "kieszeni" (tzw. subfunduszy), które są zarządzane według całkowicie odrębnych strategii inwestycyjnych." Fundusz parasolowy jest to po prostu jedna z opcji oferowanych przez Skandię, tak jak usługi typu asset management, czyli zarządzanie portfelem klienta na zlecenie.

Skandia nie jest do końca towarzystwem ubezpieczeniowym ponieważ nie oferuje ubezpieczeń tylko polisy inwestycyjne z ochroną kapitału. Ubezpieczenie jest dodatkiem. Są to tzw. polisy typu unit-linked.
wojcher / 2006-12-12 21:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chiałbym być na miejscu Twojego malca. NIe chcesz mnie adoptować? :)
Ale do rzeczy. Jeśli ma to być inwestycja 20-letnia to tylko i wyłącznie fundusze akcyjne. NIe ma tu znaczenia czas wejścia-byle szybko i regularnie a tzw odsetki składane zrobią swoje.
A jaki fundusz? Oczywiście ze względów praktycznych proponuję tylko jeden (comiesięczne przelewy), bez dywersyfikacji. Najpopularniejszy na tak długą inwestycję to wciąż Arka i chyba najlepiej w niego zainwestować. Analizując wybór funduszu powinnaś wziąć pod uwagę np to, w jakim banku posiadasz konto. Może jest możliwość usługi zlecenia stałego (i to bez opłat). Wówczas można pokusić się o dywesyfikację portfela funduszy.
PS I
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy tzw "fachowców" to odradzam. Nie wszyscy są uczciwi (oczywiście nie uogólniam), ale Twój interes jest w konflikcie z ich interesem (nieważne faktyczne zyski, ważne aby u nich...). Poza tym nikt nic nie robi za darmo, więc lepiej tą prowizję pozostaw dla malucha. Przy wieloletniej inwestycji ważna jest stabilność instytucji a nie maksymalizacja zysków, a po takim czasie na funduszach akcyjnych na pewno zyskasz, i to sporo.
PS II (do redakcji)
Kiedyś redakcja Money wycinała posty a charakterze autoreklamy. Może czas do tego powrócić, bo robi się śmietnik!!!
mick / 2006-12-14 16:44 / Uznany Gracz Giełdowy
(Fundusz akcji + regularne wplaty)x dzialanie czasu = spory zysk
takze odradzam "doradcow - agentow"

PS. "wojcher" - nie wiem czy znalazles moja odpowiedz o LIFO, FIFO w arce. bo dopiero niedawno odnalazlem ten temat :(
http://www.money.pl/forum/temat,3,283693,283693,40,0,inwestorzy;gieldowi;moga;zaplacic;nizszy;podatek.html
wojcher / 2006-12-14 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki za przypomnienie,długo nie odpowiadałeś więc zapomniałem już o tym temacie. Zerknij tam jeszcze raz, coś napisałem o pdatku i tych metodach umarzania- mam trochę inne zdanie niż Ty
Pozdr
Jacek Sierajewski / 83.5.157.* / 2006-12-11 22:50
Regulamin forum
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy