Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poseł to ma klawe życie

Poseł to ma klawe życie

michu / .* / 2005-03-09 08:28
Komentarze do wiadomości: Poseł to ma klawe życie.
Wyświetlaj:
waz / .* / 2005-03-10 06:18
W takim kraju jak USA zdolnosc umyslowa, tzn. inteligencja ida w parze z wynagrodzeniem, a raczej odwrotnie. NIe moze byc prawda, ze polskie osly nie sa madre poniewaz za duzo zarabiaja i dlatego nalezy obnizyc ich zarobki. To bzdura. Dobrzy fachowcy znajda sobie lepiej platne zatrudnienie anizeli w Sejmie. Tam zas zasiada jeszcze wieksze posly. Jakie spoleczenstwo tacy reprezentanci. sami ich sobie wybraliscie, a kasa jest sprawa drogorzedna. Mozna oczywiscie obnizyc zarobki w Sejmie. Wowczas wejda tam jeszcze glupsze osly. Wiec wybor wlasciwych reprezentantow do Sejmu to odpowiednia agitacja wsrod spoleczenstwa.
róża / .* / 2005-03-10 01:56
Bzdury!! Nasze podatki ida na utrzymanie dzieci samotnych matek, a nie na utrzymanie posłów!Każdy z nas , łącznie ze wszystkimi posłami nie wyraża zgody na to, by nasze podatki szły na cudze dzieci. A posłowie są wybrańcami narodu, więc co w tym złego, że dostają pięc razy średnia krajowa....
Malgat / .* / 2005-03-12 08:49
Wybrańcy NARODU!A może byśmy zastosowali u nas w Polsce system który sprawdził się w Kanadzie?Odpowiada on tak rządzącym jak i obywatelom.
armia / .* / 2005-03-12 01:44
Róża. Ty jesteś na pewno czerwona!!!
janusz / .* / 2005-03-09 23:09
Zmniejszyc wynagrodzenia znacznie.Wprowadzic test komputerowy na IQ dla kandydatow. Zadnepartie ,zadne ugrupowania i wiele innych inowaci.
Blaster / .* / 2005-03-09 23:07
Autor artykułu nie wspomniał o innych korzyściach, jak chociażby pożyczki, a także niewymierne korzyści takie jak przeloty samolotami, służbowe samochody , karty VIP w służbie zdrowia itp itd. Jednak nie to jest najważniejsze, a widzę że jeszcze nikt o tym nie wspomniał. Kogo obchodzi ile zarabiają posłowie i senatorowie? Ja osobiście dałbym im pięć razy więcej w zamian za uczciwość. Bo przecież ich zarobki są śmiesznymi kwotami w prównaniu do kwot lobbystów płacących za przeforsowanie ustaw. Zarabia partia, zarabia poseł podnoszący rękę, zarabia lobbysta, tracimy my. I te 150mln zł wyliczone przez autora na roczne utrzymanie naszych rządzących jest kwotą symboliczną.Korzystając z głosu - proszę policzyć ile zebrał Owsiak stawiając całą Polskę na głowę, a ile wynoszą straty w wyniku niegospodarności chociażby w FOZZ lub PZU.
Lech / .* / 2005-03-09 20:56
Może właśnie dlatego mamy jeden z najgorszych paramentów ponieważ jest relatywnie najlepiej wynagradzany? Żeby zostać posłem trzeba znaleźć sie na pierwszych miejscach na liście jakiej partii i zainwestowac ok. 80 tys. zł na kampanię wyborczą. rocznie taki poseł zarabia ok. 150 tys zł przez 4 lata. Daje to wewnętrzną stopę zwrotu (IRR) na poziomie ok. 185%. Z ekonomicznego punktu widzenia taką stopę może przynieść co najwyżej prostytucja albo handel narkotykami. Moim zdaniem to prosty wybór: albo inwestuję 80 tys. w firmę ponoszę ryzyko bankructwa, zatrudniam ludzi etc. i osiągnę IRR na poziomie co najwyżej kilku procent (jeśli wogóle dodatnią w tak krótkim okresie) albo zostaję posłem. Pocieszającym jest fakt że polskie społeczeństwo bardzo szybko sie uczy i od dwóch kadencji jest tak, że ze złodziejskiej partii rządzącej premier nie dostaje się nawet do parlamentu w następnych wyborach, albo musi uciekać do USA żeby swoją cyniczną gębą nie drażnić ludzi. Pozdrawiam wszystkich tych wyborców którzy muszę się wstydzić za swoją decyzję w 2001 roku - kochani błądzenie jest rzeczą ludzką ale trwanie w błędzie - szatańską :-)
peter / .* / 2005-03-09 18:36
Panie ,panowie, jeszcze w zyciu nie byłem w warszawie za to odwiedziłem pare innych europejskich stolic, jednak czuję się patriotą i jak czytam takie rzeczy mam jednak ochote wreszcie wybrać sie do stolicy... z wiadrem granatów
Miki / .* / 2005-03-11 19:28
Nie ma czego żałować - W-wa to najbrzydsze miasto Europy. Już to napisałem do pana petera , ale wycięli.
Okradany / .* / 2005-03-09 10:15
Jeśli w całej Europie "wybrańcy narodu" zarabiają dwu, lubu trzykrotność średniego wynagrodzenia to pozostaje nam ogłosić krucjatę na tych głodomorów i postawić ultimatum, że nowi wybrańcy będą uposażeni na poziomie europejskim (dwukrotność średniego wynadrodzenia) a nie wyimaginowanym. Tylko kto tę zmianę może wprowadzić. Te świnie które już stoją w blokach startowych go koryt, nie wydaje mi się, a może mam zbyt małą wiedzę. Jeśli ktoś ma jakiś rzeczowy pomysł chętnie go wysłucham.
michu / .* / 2005-03-09 08:28
Szczera prawda mam nadzieje ze zabolalo naszych parlamentarzystow i moze kiedys cos zrobia dla naszego kraju a nie tylko dla siebie.
jerry / .* / 2005-03-09 09:43
Tak, na pewno podniosą sobie apanaże w następnej kadencji......
Jacek / .* / 2005-03-09 22:23
I, oczywiście, na biuro poselskie jeszcze więcej...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy