Forum Forum finansoweInne

Posłowie chcą dopłat do kredytów

Posłowie chcą dopłat do kredytów

Money.pl / 2006-08-23 16:47
Komentarze do wiadomości: Posłowie chcą dopłat do kredytów.
Wyświetlaj:
gosiasu / 213.25.125.* / 2006-08-24 11:44
A czy ktoś ma dokładne informacje na jakim etapie są prace nad tą ustawą. Chciałabym zaciągnąć taki kredyt tylko nie wiem od kiedy będzie obowiązywał zwrot 50% odsetek
rybka / 2006-08-24 15:29 / Tysiącznik na forum
Mówiono o wczesnej jesieni (wrzesień)!
Sejm przyjął ustawę, a nie sądzę,żeby senat miał jakieś uwagi!
Potem jeszcze odpowiedzni minister musi wydać odpowiednie rozporządzenie, bo ktoś w jakiś sposób musi pieniądze przelewać do banków. I tu może być kłopot, bo najprościej jest powiedzieć, że tak ma być i już (to ustawa), a już znacznie trudniej to wprowadzić w życie (to rozporządzenie).
Trzeba być dobrzej myśli!
Co do samego kredytu hipotecznego, to służę pomocą!
Pozdrawiam!
bizon / 83.17.143.* / 2006-08-24 07:03
Którzy z posłów się budują?? Obniżyć podatki, a ludziom wystarczy wtedy na budowę domu bez łaski urzędasów.
Kero / 2006-08-23 16:47 / -
I znowu się pytam:
Tylko dla rodziny?
A jeśli kawaler będzie budował dom dla swojej przyszłej rodziny to już pewnie jak znam życie nie będzie mógł odzyskać 50% odsetek?
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 00:56
Kompletnie bez sensu

Czy można rozliczyć podatek od dochodów z przyszłą ewentualną żoną. Albo z przeszłą. Albo z pięcioma, bo będę Mormonem. Kiedyś.

Polityka prorodzinna dotyczy rodziny. Istniejącej, a nie ewentualnej.

Czy bank da Panu kredyt pod przyszłe planowane przychody. Albo pod zastaw domu, który ma Pan zamiar kupić w przyszłości.
Kero / 2006-08-24 12:13 / -
Kompletnie bez sensu jest: Pański pogląd:

"Czy bank da Panu kredyt pod przyszłe planowane przychody.
Albo pod zastaw domu, który ma Pan zamiar kupić w
przyszłości"

A kiedy bank ma mi dać kredyt, jak sobie kupię mieszkanie czy dom??

Po za tym chodzi o równe traktowanie wszystkich obywateli a nie wybiórcze wedle widzimisię pacyków w W-wie ale to jest za głębokie spjrzenie jak na Pana wyobraźnię.

Proszę darować sobie komentowanie moich wypowiedzi bo to tylko zbliża Pana do PiSiorów a tymi gardzę.
macikw / 83.16.103.* / 2006-08-23 21:52
:)
Oj!
Naszym wielkim polityko chozi właśnie o to żebysmy sie już teraz chajtali i płodzili przyszłe pokolenia które nie wyjadą do Irlandii albo anglii i bedą uzupełniału dziurę w zusie!!
ten projekt + becikowe to przecież ewidentne elementy polityki prorodzinnej :)
hehe...
A tak z innej beczki :)
to co ty sie kawalerze martwisz o kredyt :)
I tak cie pewnie scoring w jakim ś banku uwali.... :))
saul / 2006-08-23 21:49 / portfel / Pan Owca
Coraz bardziej czuję się wyrzutkiem społeczeństwa z racji przekonań, np. nie interesuje mnie ojcostwo. Swoją drogą ciekaw jestem jaka jest rządowa interpretacja pojęcia rodzina, bo nie wiem czy bezdzietne małżeństwo to jeszcze rodzina czy może w 4 RP to już zboczeńcy. Inna rzecz, że kiedy przeczytałem powyższy artykuł zadałem sobie pytanie czy aby posłowie nie zamierzają rozbudowywać swoich domów. Wcale bym się nie zdziwił.
saul / 2006-08-23 21:51 / portfel / Pan Owca
I jeszcze jedno, czemu do cholery nie możemy sami decydować o swoich potrzebach? Niech obniżą podatki zamiast łaskawie rozdawać jałmużnę wybranym, jałmużnę na którą wszyscy się składamy.
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 00:27
No cóż, nawet wilki czy słonie łączą się w stada i realizują pewnego rodzaju politykę społeczną. Osiągnęły pewien poziom rozwoju.
Bardzo niekonsekwentnie domaga się Pan z jednej strony "niech państwo", a z drugiej"niech każdy sam".
Nawet buszmeni mają wodza oraz szamana-lekarza, którym płacą podatki. Gdy rodzi się dziecię cała wiocha klepie pieluchy z liści bananowca. Pan domaga się absolutnej niezależności, decydowania o potrzebach. A co z obowiązkami.

Chce Pan mieć drogi, szpitale, prąd w domu, policję, pogotowie ratunkowe, emeryturę? Pewnie tak. Ale to ktoś musi zrobić, za to trzeba zapłacić.

W super liberalnej Holandii do niedawna (nie wiem czy jeszcze teraz) funkcjonował podatek płacony przez bezdzietnych. I ulga dla "dzietnych"

Jeżeli czysto ekonomicznie, przedmiotowo, nowego członka społeczeństwa potraktujemy jak maszynę do świadczemie usług, to koszt wytworzenia należy opłacić. Urodzenie, wychowanie, wykształcenie jest takim samym kosztem produkcji jak zbudowanie autostrady.

Proszę zrozumieć, Jeżeli nawet zostanie kompletnie zreformowany system emerytalnu i każdy som ją sobie wypracuje, to w czasie trwania tej emerytury ktoś będzie pana karmił, serwował drinki, woził a niedołężnemu podcierał tyłek.
Ale tego kogoś należy wyprodukować. A jak Panu się nie chce lub to nie interesuje - to trzeba za to zapłacić.

Ale jest wyjście. Można zostać kloszardem.

Po co takie prostackie "czy bezdzietne małżeństwo to jeszcze rodzina czy może w 4 RP to już zboczeńcy". To ma być śmieszne, dowcipne?. Jest głupie. Tak prymitywne, że aż boli.

W USA sprawa jest prosta i jednoznaczna. Wychowujący dzieci mają ulgę. Liczoną od sztuki, progresywną. Bezdzietne małżeństwo, para gejów, lesb, zboczeńców, stowarzyszenie kopulatorów nie. Proste?
W USA
viper / 2006-08-27 15:05
Zarabiam 1000 zl nettonigdy nie bedzie mnie stac na kredyt mieszkaniowy i gdzie mam mieszkac zrodzina pod mostem czy w kanalach
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 00:58
Kilka literówek, przepraszam.
P__S / 156.17.85.* / 2006-08-24 09:29
Szanowny Panie Marku53,

Przeprasza Pan za literowki, a tu pare innych spraw wymaga wyprostowania:
Holandia nie jest panstwem liberalnym ekonomicznie, no chyba, ze pod tym pojeciem rozumie Pan uprawiany tam na niespotykana skale relatywizm moralny
W USA istnieje "child tax credit", ale nie ma on chrakteru progresywnego. Podobny "tax credit" przysluguje platnikowi tamtejszego PIT na nie zarabiajacego wspolmalzonka.
To co Pan pisze o stadzie sloni, wilkow lub przyklad wioski buszmenow, to proba powiedzenia, ze komunizm jest najlepszym z systemow. Moze by i byl, gdyy kazdy chcial uczciwie pracowac dla dobra innych. Niestety, rzeczywistosc jest inna - w grupie zawsze znajda sie tacy, ktorzy beda sie starali wydutkac innych. I tak wlasnie dzieje sie dzis, gdy panstwo pod haslami pomocy roznym grupom i przychylenia nieba wszystkim nkasuje statystycznemu Polakowi 83% tego co wypracuje. W praktyce zas satystyczny Polak niewiele z tego ma, zes calkiem dorze maja sie dzieki temu ci co sa przy i blisko wladzy, i to niezaleznie od tego, czy maja legitymacje PiS, PO czy SLD.
Niech sie Pan zastanowi czy nie byloby Pana stac na oplacenie skladki emerytalnej, ubezpieczenie zdrowotne, czsnego w szkole swych dzieci i paru innych, gdyby z dnia na dzien zaczl Pan zarabiac 6 razy wiecej. To ostatnie zdanie to pewna trywializacja, ale o to wlasnie chodzi.

Pozdrawiam, zycze refleksji.
maxx / 2006-08-23 18:14
Dodatkowo kawaler będzię płacić podatek za to, że jest kawalerem.
nemer / 83.142.137.* / 2007-12-07 17:04
A panna za to ze jest panna
tatko / 2006-08-23 19:37 / Tysiącznik na forum
Po nowemu taki podatek będzie nosił nazwę :" podatek włachowy".
tatko / 2006-08-23 19:39 / Tysiącznik na forum
Nie włachowy, tylko "wałachowy" . Przepraszam za kaczkę.
Marek53 / 83.24.53.* / 2006-08-24 00:43
Proszę zajrzeć do słownika zanim Pan napisze coś równie odkrywczego. Myślę, że wałachy (albo kapłony) jak Pan będą zwolnione. Podpadacie pod ustawęo niepełnosprawnych.

Taki podatek, pospolicie zwany "bykowym" (nie wołowym !!!) był i jest stosowany w wielu krajach tego pięknego świata. Dotyczył nie tylko kawalerów ale i panien. W Polsce tylko kawalerów, ale w Holandii również panien i wszystkich bezdzietnych.
Kero / 2006-08-24 08:50 / -
I co z tego, że gdzieś był czy jest taki podatek? Tylko małpy zaglądają sobie do pyska a Polacy (niektórzy tylko) swój rozum mają.
A jeśli idzie o niepełnosprawnych to co, to są gorsi ludzie? Pewnie od Pana Marek53 tak - gratuluję.
Kero / 2006-08-23 20:02 / -
Nie wiedziałem, że jesteś dziennikarzem:-)

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: