Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych od jesieni

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych od jesieni

Wyświetlaj:
odchudzony / 80.50.180.* / 2006-07-12 13:36
dobry pomysł nareszcie coś dla rodziny pewnie będą jeszcze jakieś modyfikacje ale takie dopłaty napewno rozryszaja rynek budowlany. Dotychczasowe rządy liberalne i socjalistyczne nic nie zrobiły realnie dla zwiększenia podaży w budownictwie a taka podaż zmniejszy ceny zgodnie z prawami rynku i nie martwie się o ceny mieszkań, widze że na dopłaty mieliby też chęć ci co kupują mieszkania na wynajem ale po co wtedy ludzie będa kupować a nie najmować więc szkoda zachodu
bezdomny / 195.160.216.* / 2006-07-11 16:13
Brzmi pieknie i chwytliwe ale:
- dlaczego tylko w zlotowkach
- dlaczego tylko banki dzialajace z BGK, to ogranicza konkurencje nie wiem czy to wogole legalne w swietle ustawodawstwa ue
- no i najlepszy kwiatek nie mozna miec wlasnego lokalu ani prawa najmu kryteria debilne, bo ktos kto ma klitke 28mkw i 7 dzieci moze zapomniec a mlode malzenstwo swietnie zarabiajace mieszkajace w wynajetym mieszkaniu jak najbardziej, moze inne kryteria np. kombinacja liczby dzieci i dochodu na glowe,
podsumowujac jak mowi przyslowie wiedza ze gdzies dzwoni ale w ktorym kosciele to nie bardzo, odsylam do wzorow niemieckich tam to bylo stosowane nie wiem czy jest nadal bo czynia ciecia budzetowe
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-07-11 09:44
Pomysł z dopłatami dobry, sam niedługo będe sie rozgladał za jakimś kredytem i chcę mieszkanko kupić w stolicy, ale jak już ktoś tu pisał w frankach i tak by było to taniej, a drugie wszyscy piszą a nikt jeszcze nie wspomniał jednego, skad na te dopłaty Państwo chce wziąć pieniadze, bo chyba nie z tej dziury budrzetowej, no chyba że Leper dodrukuje pieniedzy, a nowy minister finansów zwiększy rozmiar dziury w naszym i tak już dziurawym budżecie :
Kolo / 62.179.69.* / 2006-07-10 09:24
Ceny mieszkań w Warszawie wzrosły od początku roku o 24%. Średnia cena wacha się obecnie w przedziale 5- 6 tyś zł. za m2, za zwykłe mieszkanie. Albo zmienią się prawo i odblokowana zostanie podaż gruntów, albo mieszkania będą kupować w tym mieście tylko zagraniczni inwestorzy.
Ostatnio jakis francuski deweloper sprzedawał mieszkania po 8 tyś za m2, nie majac jeszcze pozwolenai na budowe. Ludzie ustawili się w kolejce o pierwszej w nocy. Zbyt mała podaż mieszkań powoduje że mieszknie jest nieosiągalne dla przeciętnego Polaka. Nie wiem czy o taką polityke prorodzinną chodzi, żeby ludzie nie mieli gdzie mieszkać.
zzz / 195.38.12.* / 2006-07-10 09:12
To wszystko jest do d.. Zwłaszcza zapis, że mają to być kredyty w złotówkach. Wystarczy wziąc we frankach i całe te dopłaty są g. warte, bo itak wyjdzie taniej. Ludzie nie dajcie sią nabrać idiotom.
Rozważny / 83.15.229.* / 2006-07-08 13:25
duża część ustaw jest skonstruowana takim językiem, że nawet człowiek z przygotowaniem naukowym nie jest w stanie stwierdzić o co idzie ? Przy ustawie Religi wysiadłem juz na 1 stronie, ustawa o paszach z załącznikami ma 434 strony. Odczytywać ustawy powinno konsylium złożone z minimum 3-4 ekspertów przez 10 godzin dziennie i cały miesiąc aby wyłapać wszystkie wadliwe zapisy lub celowo wprowadzane dla wzbogacenia sie niejawnych kombinatorów. Nawet w ustawie 1-stronnicowej znajduję nieraz 2-3 błędów. Prośba do pani Kuciel, gdyż jest najprawdopodobniej z Warszawy: niech pani zainteresuje się kto pisze te projekty ustaw ? może coś ciekawego będzie dla publiczności-podatników. Pozdrawiam serdecznie.
Damien / 213.158.197.* / 2006-07-08 10:30
Paranoja jest taka, że zarabiam średnio netto po opłaceniu zusu pięć i pół koła( prowadzę działalność gospodarczą od 95 roku ) i dla banku jestem marginesem społecznym, ponieważ mam żonę i czworo dzieci na utrzymaniu a od 5 lat wynajmuję mieszkanie, którego 60 % wliczam jako koszty uzyskania przychodu ( kwota około 1500 zł razem z czynszem ), która mogłaby zasilić ratę kredytową, ale nie dla banku niemam zdolności kredytowej i nie chcą tych pieniędzy. Muszę się chyba zozwieść aby dostać kredyt
dada / 212.182.119.* / 2006-07-10 09:10
Witaj trafiasz chyba nie do tego banku co trzeba. Albno rozmawiasz z niewłaściwymi ludźmi!!!!! Poważnie jestes zainrteresowany tym kredytem???
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-07 16:03
A najgorsze jest w tym wszystkim to, że ONI siedzą tam "na górze", debatują, żrą pączki, (za przeproszeniem) p****** w stołki, biorą kilkanaście tysięcy pensji z naszych podatków, a wymyślają takiego gniota, na którego nie załapie się nawet promil zainteresowanych kupnem mieszkania.
antyPisuar / 213.173.202.* / 2006-07-07 15:51
Jak kawaler chciałby najpierw zdobyć wykształcenie, potem jakieś mieszkanko, potem poprosić Pania o rękę i się ożenić i w końcu spłodzić potomka to NIE może liczyć na dopłaty odsetek.
Bo jakby ktoś nie wiedział, to ci co mieszkanko chociaż malutką kawalerkę już mają to nie łapią się na te dopłaty.
Brawo wykolejeńcy mieszkający z mamusiami!
Wg PiS powinno się zaczynać od dupy strony, tzn. pierwsze dziecko, potem ślub i mieszkanie u teściowej, potem kredyt na mieszkanie i dopłaty. W miedzyczasie jeszcze studia chyba.
Brawo gołodupce wprost od teściowej!
Normalnych rodzin to PiS nie popiera tylko wali im podatki. Czy biedny Polak to lepszy Polak. Jak się ktoś tylko nieco od dna odbije (przypłacając to ogromną pracą i zaangażowaniem) to można go już jako BOGACZA traktować- bo nie żebrze! Żałuję, że kończyłem studia, byłem ambitny i pracowity. Jakbym był leniwcem, a dotego rolnikiem z 5 dzieci, to ho, ho pożyłbym sobie w tym kraju jak panisko jakieś. A tak podatki gdzie się nie obejrze.
Selekcja obywateli trwa. Ci ambitni i pracowici kierują się w Europę. Wcale im się nie dziwię. Za 4 lata naprawdę Pis wygra ponownie, bo ten elektorat (rolnicy, gospodynie domowe itp.) tylko w Polsce zostanie.
Brawo IV RP
Jacek_n / 87.105.103.* / 2006-07-08 18:44
Racji To ty trochę masz, Panie „ANTYPISUAR”, ale o rolnictwie to się za przeproszeniem "gówno" znasz. Jednego roku byś nie pociągnął jako "leniwiec rolnik z pięciorgiem dzieci", komentujesz jak typowy Pisuar, ogólnie i bez znajomości tematu. Lepiej siedź cicho zamiast obrabiać tyłek ludziom którzy pracują równie ciężko jak Ty a może i ciężej. Spróbuj spryciarzu, tego chleba. Nie oceniaj rolników przez pryzmat ( też uogólnię za co przepraszam) mieszczucha.
A co do dopłat do kredytów, masz rację.
Ps. nie jestem rolnikiem.
Jacek_n / 87.105.103.* / 2006-07-08 18:41
Racji To ty trochę masz, Panie „ANTYPISUAR”, ale o rolnictwie to się za przeproszeniem "gówno" znasz. Jednego roku byś nie pociągnął jako "leniwiec rolnik z pięciorgiem dzieci", komentujesz jak typowy Pisuar, ogólnie i bez znajomości tematu. Lepiej siedź cicho zamiast obrabiać tyłek ludziom którzy pracują równie ciężko jak Ty a może i ciężej. Spróbuj spryciarzu, tego chleba. Nie oceniaj rolników przez pryzmat ( też uogólnię za co przepraszam) mieszczucha.
A co do dopłat do kredytów, masz rację.
Ps. nie jestem rolnikiem.
Jacek_n / 87.105.103.* / 2006-07-08 18:40
Racji To ty trochę masz, Panie „ANTYPISUAR”, ale o rolnictwie to się za przeproszeniem "gówno" znasz. Jednego roku byś nie pociągnął jako "leniwiec rolnik z pięciorgiem dzieci", komentujesz jak typowy Pisuar, ogólnie i bez znajomości tematu. Lepiej siedź cicho zamiast obrabiać tyłek ludziom którzy pracują równie ciężko jak Ty a może i ciężej. Spróbuj spryciarzu, tego chleba. Nie oceniaj rolników przez pryzmat ( też uogólnię za co przepraszam) mieszczucha.
A co do dopłat do kredytów, masz rację.
Ps. nie jestem rolnikiem.
dariusz_m1 / 81.190.161.* / 2006-07-08 11:10
DOKŁADNIE TAK !!! Jestem w identycznej sytuacji. Mam małe mieszkanie (kupione za kawalera). Teraz mam żonę i dziecko a mieszkanko nasze jest już za malutkie na nas wszystkich. Ale myślę już drastycznie o rozwodzie (rzecz jasna tylko na papierku), Może moja żona spełni warunki... (tzn. oficjalnie już była żona). Hmmm, nie dość że może mieć dopłatę do kredytu na większe "m", to jeszcze ulgi z tytułu bycia matką samotnie wychowującą dziecko (?) ;-) Rzecz jasna, nieoficjalnie będziemy z żoną (byłą) nadal razem. Oto polityka prorodzinna naszej "elity" rządzącej.
antyPisuar 2 / 83.175.180.* / 2006-07-07 23:16
Napisałbym to samo, ale po co? Myślę identycznie, popieram. Dokładnie tak.
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-07 15:15
Oczywiście nie zrobią nic w sprawie zagospodarowania przestrzennego aby mieszkania były po prostu tańsze. Wtedy kasa nie szła by przez ich ręce, i to podwójnie (łapówki dla urzędników wydające decyzje budowlane + cały aparat urzędniczy obsługujący dopłaty).
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-07 14:58
Niedawno zaryzykowałem, że aby otrzymać kredyt trzeba będzie mieć ukończone 50 lat i przyjść z babcią i dziadkiem.
Nie pomyliłem się.
"Oznacza to, że mieszkania i domy, do których można dostać dopłaty, musiałyby być bardzo tanie." A takich nie ma. I nic dziwnego, skoro sam Populizm&Socjalizm ogłosił, że "Taniego Państwa" też już nie ma.
Kero / 2006-07-07 14:58 / -
Jakże mogłoby być inaczej jak nie po polsku.
Pełnoletni kawaler oczywiście musi bulić całkowiete koszty bez żadnych dopłat jakby to był kosmita a nie Polak wyręczający w budownictwie nieudolne i nieprzychylne swoim obywatelom państwo polskie.
Brawo Marcinkiewicz, Gosiewski i reszta nie warta wymiany z nazwiska.
lciesiel / 2006-07-07 15:30 / Bywalec forum
W tym kraju, jak się nie popiera Ojca Dyrektora, stosuje antykoncepcję, nie słucha Radia z Torunia, nie jest się żonatym ( lub mężatką ) i nie ma się 5 dzieci - nic Ci się nie należy!! Oczywiście masz prawo pracować i płacić haracz państwu, które to go przeje, a co nie da rady - rozda.
A może tak obniżyć podatki, opłaty, przestać w końcu "w imę dobra obywateli i ojczyzny oczywiście" regulować wszystko? Dać ludziom myśleć za siebie, promować samodzielność, pracowitość, kreatywność i ligiczne myślenie? Może nie trzebaby było co chwilę wpadać na genialne pomysły, jak wszystkim zrobić dobrze?
lala / 212.33.144.* / 2006-07-07 14:56
:) jak milo pomagac innym.
TOMEK3456 / 62.93.42.* / 2006-07-07 14:52
jak w Warszawie wywindowali ceny znacznie ponad rozsządne koszty budowy to ich sprawa bo w Rzeszowie Pułtusku i Pile takich kłopotów nie ma. DOŚĆ UPRZYWILEJOWANIA WARSZAWY!
z / 195.238.245.* / 2006-07-07 15:11
.. porównujesz małe mieścinki do m.in. Warszawy...za granicą na "wsi" też jest taniej ....jakie uprzywilejowanie Warszawy...zobacz na ceny w Krakowie czy Gdańsku...
z / 195.238.245.* / 2006-07-07 15:09
.. porównujesz małe mieścinki do m.in. Warszawy...za granicą na "wsi" też jest taniej ....jakie uprzywilejowanie Warszawy...zobacz na ceny w Krakowie czy Gdańsku...
z / 195.238.245.* / 2006-07-07 15:09
.. porównujesz małe mieścinki do m.in. Warszawy...za granicą na "wsi" też jest taniej ....jakie uprzywilejowanie Warszawy...zobacz na ceny w Krakowie czy Gdańsku...
Kero / 2006-07-07 15:31 / -
z ręce Ci się tzatrzęsły od tych cen czy to tylko delirka?:-)

Najnowsze wpisy