Forum Forum inwestycyjneFundusze

Powiedzcie prosze po co mi fudusze zrownowazone ?

Powiedzcie prosze po co mi fudusze zrownowazone ?

Daraya / 2007-02-03 21:17
Tak sie zastanawiam-Moj portfel sklada sie z 5 funduszy: 3 akcyjnych i 2 zrownowazonych- Zrownowazone stanowia 30% mojego portfela-Inwestycja przeznaczona jest na okres ponad roku, moze dwoch a moze trzech lat-Czy nie osiagnalbym wiekszego zysku majac tylko fundusze akcyjne ?-Bo co to za dywersyfikacja portfela skoro w sumie i tak mam wiekszosc portfela w funduszach akcji ?-Co o tym sadzicie ?
Wyświetlaj:
analityk / 2007-02-04 18:48 / portfel / Bywalec forum
też sie zastanawiam po co Ci te fundusze , wybierz 3 akcyjne i patrz jak zarabiają
pozdrawiam
mick / 2007-02-04 08:17 / Uznany Gracz Giełdowy
dobrze kombinujesz:)
nie jestem zwolennkiniem zrownowazonych.
zrownowazony inwestuje do 60 albo 70% kapitalu w akcje. reszte w obligacje, bony czy instrumenty pieniezne. i w sumie zarabia tylko czesc akcyjna. w czasie wzrostow na gieldzie rosnie duzo slabiej niz akcyjny, a na spdkach tyle samo traci. wiec po co inwestowac w cos co daje bezpieczenstwo i rownowage tylko z nazwy?? lepiej zbudowac portfel z akcyjnych i z jakis funduszy z drugiego bieguna - rynku pienieznego, ochrony kapitalu czy ewentualnie stabilnego wzrostu.
wojcher / 2007-02-04 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadzam się całkowicie. Zrównoważono to kanał- nauczyłem się tego na własnyej skórze więc nie powtarzaj moich błedów. Wszak lepiej się uczyć na cudzych błędach niż na swoich
jertom / 2007-02-04 16:03 / portfel / Bywalec forum
całkowicie popieram kombinacje
fundusze zrównoważone są dla inwestorów którzy nie znają się na inwestowaniu lub nie mają na to czasu twój portfel to tak naprawdę 88% w akcjach
jeżeli chcesz robić dywersyfikację portfela to jakąś tam część daj to rynku pieniężnego są to fundusze które nigdy nie tracą ale też zarabiają marnie są dobre w wypadku korekt jako przechowywalnia by potem kupować akcyjne
sam moższ sobie stworzyć fundusz zrónoważony ale na akcyjnych i pieniężnych i to będzie prawdziwa dyfersyfikacja
np
4*15% w czterech róznych akcyjnych funduszach
1*20% w ochronie kapitału
1*20% obligacje
oczywiście skład jest dowolny to tylko przykład
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy