Forum Forum emerytalneInne

Później na emeryturę?

Później na emeryturę?

XX / .* / 2003-07-21 10:18
Komentarze do wiadomości: Później na emeryturę?.
Wyświetlaj:
Cień / .* / 2005-07-18 06:57
Mysle, że jesli w mojej profesji (a jestem dyżurnym ruchu na kolei) wiek emerytalny zostanie podwyzszony do 67 lat (ciekawe dlaczego nie do np:100), to juz teraz powinno mi sie pozwolic na nieopłaczanie składek na ubezpieczenie emerytalne a pieniądze tam wpłacane pozostawic w pensji. Niech przynajmniej juz teraz z nich skorzystam. Bazując na własnej obserwacji stwierdzam ze moi starsi koledzy na dotychczasowych emeryturach dozyli maksymalnie do 64 lat. Mam marzenie aby na emeryturze pozwiedzać świat ale mając te 67 lat to bedę sie bał ruszyć z domu aby nie umrzeć w drodze i nie narobić rodzinie kłopotu ze sciągnięciem swoich zwłok do kraju!!! Moje rozwiazanie problemu płacić czy nie płacić emerytury jest takie: -zrezygnować z opłacania składek na ubezpieczenie emerytalne;-te pieniadze pozostawić w pensji niech sobie pracownik z nich za zycia skorzysta;-a jak dozyje tych 67 lat i nie umrze w sposób naturalny to należy mu podać zastrzyk śmierci np: z PawulonuW ten sposób problemu nie bedzie miał ani ZUS ani parlamentarzyści. Bo myślę, że składki na ubezpieczenie rentowe i chorobowe pozostawią - chyba...?!
jack102 / .* / 2004-03-29 23:36
znaczy górnik ma pracować do 67 lat , ja już widze niektórych 40-letnich górników , i już ledwo dychają hausner zejdż na ziemie ,albo zjedz pod ziemie to zobaczysz w jakich warunkach pracują polscy górnicy hańba i my jesteśmy krajem w środku europy,na zachodzie mogą robić ale oni nie muszą dzwigać wszystkiego na własnych lędzwiach i nikt ich nie stresuje że jak im zlikwidują miejsca pracy to już dla nich nikt nie stworzy nowych rząd w polsce powinien iśc pod trybunal za te rzady powinien zostać rozliczony ale kto to zrobi?już dawno powiedzieli chcesz żeby polacy wykończyli się bez wojny daj im władze i chyba mieli rację efekty widać stan polskiej gospodarki jest chyba gorszy niż kilka lat po wojnie...
jana / .* / 2004-01-02 18:14
nie wiem co ci doradzic,ale mysle,ze przegladaja ta strone rowniez osoby znajace temat na dzien dzisiejszy,wiec prosze,pomozcie kolezance podjac decyzje bo w tym zwariowanym swiecie nie wiadomo co dobrze a co zle,zycze wszystkiego nalepszego w nowym roku i oby twoja decezja byla sluszna.
stanislawa / .* / 2004-01-01 17:24
mam problem,nie wiem co robic.we wrześniu 2003 skonczyłam 55 lat i minęło 35 lat mojej pracy.Nadal pracuję.chcialabym przejść na emeryturę od czerwca b.r.Nie wiem czy złożyć teraz dokumenty do naliczenia emerytury w ZUS czy też czekać do czerwca.Nie wiem też czy już nie stracilam ,czekając do stycznia 2004r.Informacje z ZUS mowily ,że nic się nie zmienia,ale chyba jest inaczej.Może ktoś mi doradzi jak postąpić.Mam przygotowane dokumenty z Zakladu pracy.
Zdebal / .* / 2005-07-18 08:33
Droga Stanisławo, zrezygnuj z emerytury. Ulżyj biednemu ZUS owi.
stanislawa / .* / 2004-01-01 17:22
mam problem,nie wiem co robic.we wrześniu 2003 skonczyłam 55 lat i minęło 35 lat mojej pracy.Nadal pracuję.chcialabym przejść na emeryturę od czerwca b.r.Nie wiem czy złożyć teraz dokumenty do naliczenia emerytury w ZUS czy też czekać do czerwca.Nie wiem też czy już nie stracilam ,czekając do stycznia 2004r.Informacje z ZUS mowily ,że nic się nie zmienia,ale chyba jest inaczej.Może ktoś mi doradzi jak postąpić.Mam przygotowane dokumenty z Zakladu pracy.
romeo / .* / 2003-12-24 09:53
Czesc..Bardzo wzruszyl mnie Twuj list.Nie moge Tobie pomuc bo sam nie znam sie na przepisach .Ale moze znajdzie sie ;internalta prawnik; i jakos Tobie poradzi.. Walcz dzielnie z ZUS.Nie daj za wygrana.. Zdrowych Wesolych Swiat..Szczesliwego Nowego Roku...
andrzej / .* / 2003-12-18 20:17
Pomuzcie mi wybrnac z sytuacji ktura ZUS i min.Hausner nam ugotowali..Co ja mam teraz zrobic? Moje okresy pracy;1.09.1971-30.06.1974 zas.szk.zaw.dla pracujacych-swiadectwo pracy...1.07.1974-24.04.1975 Fabryka maszyn-Agromet-Inofama-swiad.pracy.....25.04.1975-7.04.1977 Zas.sluz.wojskowa-ksiaz.wojskowa...5.05.1977-30.06.1994 Panstwowe Gospodarstwo Rolne Inowroclaw-swiad.pracy...4.07.1994-31.03.1997 Powiat.Urzad.Pracy-zaswiadczenie o zatrudnieniu...1.04.1997-6.02.2003 Wspulpraca w dzialalnosci gospodarczej-zaswiadczenie z ZUS-u o okresie ubezpieczenia nkp 621442...od dnia 12.03.2003 do dnia dzisiejszego-powiatowy urzad pracy jako osoba bezrobotna-decyzjaP.U.Pracy...Okresy pracy od 5.05.1977-30.06.1994r.w PGR-posiadam swiadectwa wykonywania pracy w szczegolnych warunkach;pracowalem jako maszynista koparko-ladowarki,kierowca ciagnika kolowego,kombajnu ipojazdow gasienicowych...Czy Ja mam jakas szanse zalapac sie w tej chwili na emeryture.wczesniejszy zasilek-swiadczenieprzedemerytalne czy nawet na rente chorobowa.bo z moim zdrowiem tez nie jest dobrze -czeste wypadanie dysku w kregoslupie,dyskopatia\ zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa-potwierdzone zdjeciem Rtg i opisem lekarskim..Urodzony jestem w 1956 roku,nie naleze do 2 filaru emerytalnego...Chorowalem 6.miesiecy wlasnie na kregoslup,lekarz leczacy mnie wystapil do Szanownego ZUS-u z wnioskiem o dalsze leczenie...ZUS skierowal mnie na komisje lekarska do Bydgoszczy...Szanowny LEKARZ ORZECZNIK-ZUS.[CHAM] powiedzial;ZE WIDZI ZE JA ZYJE I JESTEM NA ;UTRZYMANIU ZUSU.> [zamurowalo mnie ta decyzja [tego CHAMA] powiedzialem Jemu ze ;JA JESTEM CHORY MAM DOKUMENTACJE LEKARSKAod 3 lekarzy mnie leczacych.A Z TYCH MOICH ODPROWADZONYCH SKLADEK JEST WLASNIE UTRZYMYWANY CALY ZUS I LEKARZE ORZECZNICY....Spytalem sie co mam teraz zrobic;,lekarstwa .zabiegi.dojazdy[mieszkam na wiosce,6 kil.od miasta] ON WIELKI ORZECZNIK ZUS kazal czekac za odpowiedzia listowna [zostawilem cala skserowana dokumentacje u Niego....czekalem 1 tydzien i nadeszla DECYZJA ODMOWNA DALSZEGO LECZENIA...Dzisiaj jestem z WIADOMYCH przyczyn na KURONIUWCE do konca marca...NIE WIEM CO ROBIC...JAK dalej sobie poradzic...Gdzie zlozyc papiery...CO mi sie nalezy...Przepisy zmieniaja sie jak w kalejdoskopie?....Moze ktos by mi pomugl,co mam zrobic,gdzie sie udac,jakie dokumenty mam zlozyc i gdzie....bardzo prosze i BARDZO DZIEKUJE. Muj adresE-mail;olusia27@poczta.fm
cozac / .* / 2003-12-16 13:14
jaja se robicie...? połowa z was ma szansę na emeryturę a tylko połowa tej połowy tego dotrwa:))) więcej telenowel proponuję!!!
zamościanka / .* / 2003-12-13 22:27
min.Hausner porównuje wiek emerytalny tzn.67lat do państw zachodnich, a może tak porówna wynagrodzenie za pracę i renty, ile to w przeliczeniu na zł. czy 500-600 zł
zamościanka / .* / 2003-12-13 22:25
min.Hausner porównuje wiek emerytalny tzn.67lat do państw zachodnich, a może tak porówna wynagrodzenie za pracę i renty, ile to w przeliczeniu na zł. czy 500-600 zł
pracujący student / .* / 2003-11-21 00:06
Staram się zrozumieć tych zbliżających się do emerytury. Napewno mają swoją racje. Ale myślę, że zasiłki przedemerytalne powinny być zreformowane. Powinny one zasilić firmy chcące zatrudnić osoby w wieku przedemerytalnym i być uzupełnieniem do pensji z takiej firmy. Firmy takie powinny mieć jakieś ulgi prawne, np. tak jak zatrudniające osoby niepełnosprawne, aby im się opłacało. Wysyłanie ludzi 50-kilkuletnich na emeryturę to nie jest wyjście. Na pewno nie powinni wykonywać określonych zawodów np. kierowców, ale przecież mogą siedzieć gdzieś w kiosku i sprzedawać gazety. Nawet po przejściu na emeryturę powinni mieć możliwoć kontynuacji pracy, jeśli czują się na siłach i mają chęć. (Mój ojciec właśnie nie wie co ma z sobą zrobić. Jest zdrowy, jeszcze mógłby się komuś przydać. Jeśli dostaje pieniądze za nic, to jest obciążeniem dla budżetu państwa. A mógłby np. pół emerytury dostawać i jeszcze gdzieć pracować. To jest jego dorobek, że ma wiek emerytalny i ma prawo już do emerytury. Niech się młodzi nie denerwują, że im zajmuje miejsce pracy, bo to będzie na pewno inne miejsce pracy.) Tymczasem teraz ja muszę (firma, która mnie zatrudnia) płacić tak wysokie skłądki na ZUS, bo oprócz mojej pensji muszę opłacić kilku (przedwczesnych) emerytów. Aby utrzymać się przy pracy, muszę jeszcze skończyć studia. Nie wiem jak mam się wyrobić. Kiedyś też byłem na bezrobociu. Zasiłek zamiast przejadać, jak to wielu robi, zainwestowałem w rózne kursy, zdobyłem prawo jazdy, zacząłem uczyć się informatyki i języków obcych (sam z telewizji, z książek). Teraz mam przez to pracę. i to w mieście, gdzie oficjalnie jest 33% bezrobocia, a tak naprawdę więcej. Więc nie w tym rozwiązanie, aby narzekać i liczyć, że rząd mi da pracę. Ja nie chcę, aby mi coś rząd dawał. Niech tylko nie przeszkadza - w rozwoju, w zatrudnianiu.
rencistka / .* / 2003-10-09 22:53
Zyję w ciekawych czasach, zawsze w oczy wiatr wieje,Najpierw musiałam udowadniać,że mam wadę wrodzoną,żeby otrzymać rentę po 30 latach pracy, jako dwuzawodowiec płaciłam podwójne składki na Zus i na Krus. Teraz jak skończy mi się 2005 roku renta nie bedę mogła przejść na zasiłek przedemerytalny,bo go zlikwidują, więc pójdę na kuroniówkę gdyż jest wyższa niż moja renta, a potem niech państwo zwróci mi zapłacone przezemnie składki to sobie ulokuję w Szwajcarskim banku i nikogo nie będę prosić o to co mi się słusznie należy. Za Gomółki płaciłam 14% na Zus a dziś 48% zarobków jak ktoś nie jest zchorowany i nie ma sklerozy to niech sobie pracuje do 100 lat ,ale ja pracowac na tych darmozjadów nie chcę. zacznę czytać dzieła Lenina jak zrobić przewrót nie tylko w Zusie.
jl / .* / 2003-10-08 20:28
szkoda mówić co wyprawiaja rządowcy.mam 25 lat i nawet niewiem czy doczekam emerytury,a cały czas musze płacić składki.za co.nawet nie korzystam z publicznej opieki zdrowia.brak mi słów na to co wyprawiają z ludźmi.
H / .* / 2003-08-24 00:00
Gdybym ja miała taką posadkę jak pan minister i takie pieniądze to czemu nie ? Mogę pracować nawet do 80/jak Bozia da/.Zapraszam panów ministrów aby zajęli nasze posady i zaczęli pracować ciężko fizycznie czasem więcej niż 8 godzin za parę groszy.Czy wtedy też byliby za emeryturą w wieku 67 lat? A co mnie inetesuje dziura budżetowa? Ja jej nie zrobiłam i niech za to odpowiada Rząd!!! Ponoście konsekwencje Panowie za Wasze decyzje a nas zostawcie w spokoju bo żyć się odechciewa.
AMARE / .* / 2003-07-23 14:58
Jestem za !!! ale odrazu premier leszek miller da przykład całemu Narodowi i zatrudni na stanowisku osobistego kierowcy 67 letniego pracownika (taki to będzie miał dopiero wigor :) ). Następnie niech sprawdzi stan swojego uzębienia i idzie do 67 letniego dętysty (ręka mu nie zadrży, nie,nie). Oczywiście ochrona premiera millera musi mieć doświadczenie a jak powszechnie wiadomo te nabiera się w czasie. 67 letne "oprychy" zapewnią bezpieczeństwo każdemy. Może i dziewulski wróci do branży? (kiedś).
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy