Forum Forum emerytalneInne

Później na emeryturę?

Później na emeryturę?

XX / .* / 2003-07-21 10:18
Komentarze do wiadomości: Później na emeryturę?.
Wyświetlaj:
wuzetka / .* / 2003-07-23 08:34
W tym pomyśle Pana Hausnera nie chodzi o późniejsze przejście na emeryturę, ale o poźniejsze wypłacanie należnych świadczeń. Przecież niewielu z nas jest w stanie dotrwać do tej emerytury w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Będziemy przechodzić na renty, zasiłki przedemerytalne, moze nawet w jakieś nowe formy ale zawsze będą one niższe od należnych świadczeń emerytalnych. To są te olbrzymie oszczędności w wydatkach i zyski państwa. Poza tym jest szansa, że wielu umrze z niedożywienia i chorób, których nie ma za co leczyć zanim dotrwa do należnej mu emerytury
trebor / .* / 2003-07-22 12:07
Jeżeli ktoś tak ciężko pracuje jak ministrowie millerka to na pewno doczekają emerytury w wieku 67 lat, jednak wątpię w 67 chirurga, żołnierza,szwacczke, górnika itd. Gratulacje, każdfy kolejny dzień rządów komuny przynosi więcej haseł w stylu " po pierwsze przedsiębiorczość", "koniec z aferami i korupcją" itp. a jednocześnie afer z przedstawicielami najwyższych władz SLD oraz obniżek podatku które za cel mają zwiększyć dochody do budżetu, cała logika rządzenia z pod sztandaru SLD.
obywatel PRL / .* / 2003-07-22 11:22
A może by tak wymyslić "ampułkę śmierci" dla wszystkich którzy wybierają sie na emeryty? Miałbys gnojku kłopot z głowy. co nie? lepiej poszperaj w papierach i zobacz kto kradnie nasze pieniadze, czy to przypadkiem nie twoi kolesie? Jeszcze wam mało? Jeszcze rodzinki nie są zabezpieczone do piątego pokolenia? Oj gnojki, gnojki...niech was sz........ trafi!
Emigrant / .* / 2003-07-22 10:19
Ja pracuje w Wielkiej Brytanii i tutaj skladka na "ZUS" wynosi 5%. Nikt tych pieniedzy mi nie zabiera i nie chce budowac za nie autostrad. Ludzie, poki jestescie mlodzi wyjezdzajcie na saksy do Europy Zachodniej
czytelniczka / .* / 2003-07-22 08:54
Jeśli byłoby prawdziwe równouprawnienie to nie mam nic przeciwko zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, ale go nie ma i nie wierzę , że kiedykolwiek będzie i nie zależy mi na tym, bo to tylko fikcja. Jesteśmy różni i różne role w życiu spełniamy. Nie pozwolono mi normalnie wychować dzieci- urlop macierzyński skrócony, wychowawczy bezpłatny, powrót po urlopie do pracy- fikcja, zwolnienie na chore dziecko- niemożliwe. Panie ministrze, proszę pozwolić być mi chociaż w pełni sił babcią, abym mogła pomóc swoim dzieciom.
Agent / .* / 2003-07-21 21:18
Pracuję w ubezpieczeniach - oferuję 2 i 3 filar. Interesuje mnie celowość wydłużenia wieku emerytalnego. Czy krok taki jest celowy i chcecie tym załatac dziurę w budżecie? Im dłużej ludzie będą pracowali tym będą bardziej zniszczeni pracą - przejdą na emeryture i długo "nie pociągną" a wtedy kasa zgromadzona w Zusie przejdzie do rąk panśtwa? czy o to wam chodzi?
banker / .* / 2003-07-21 20:31
Panie Ministrze Hausner dyskusja na temat wieku emerytalnego to mydliny dla oczu mas, mało zorientowanych jak wyglądają finanse Państwa.Za chwilę dług publiczny będzie większy niż dług zagraniczny, który ciągle spłacamy. Gospodarka schodzi na psy będąc duszona nadmiernym fiskalizmem i głupimi przepisami. Ja mam swiadomość, że jak dożyje emerytury to pieniędzy dla mnie zabraknie, bo ich nie ma i nigdy nie będzie. Za okolo 20 lat Pana odpowiednik, lakonicznie stwierdzi, ze nie odpowiada za to co się działo w przeszłości za Gierka, za Kwaśniewskiego, za Krzaklewskiego, za Milera czy Hausnera, itd. Pieniedzy nie ma i trzeba się z tym pogodzić. Osobiście czuje się notorycznie okradany przez Państwo z ciężko zarobionych pieniędzy. Zatem chętnie zrezygnowałbym z Państwowej emerytury gdybym już nigdy więcej nie musiał płacić haraczu do ZUSu.A może by tak Rząd zaciągnął kredyt komercyjny emitując dalsze obligacje skarbowe na spłatę dzisiejszych emerytów a reszcie odpuścić i dać im mozliwość zbierania pieniędzy na emeryturę we własnym zaktresie. Szczerze sądzę, że inwestując pieniądze po swojemu zyskałbym 3-5 razy więcej niż za pośrednictwem ZUS.banker
Max / .* / 2003-07-21 19:04
Panie Ministrze goraczka Panu dala sie weznaki. Zycze trzezwego umyslu, chociaz w Pana przypadku to raczej malo prawdopodobne. Z glupoty to jeszcze sie nikt nie wyleczył...
Helmut / .* / 2003-07-21 17:40
No a czego sie spodziewaliscie po rzadach komuny, Cieszcie sie, ze nie proponuja biletu na Kolyme. Za darmo.
tomek123 / .* / 2003-07-21 15:00
Generalnie jestem za wydłużeniem wieku emerytalnego do 350 lat może nawet dłużej, ale pod pewnymi warunkami:1. Hausner odda mi pieniądze, które ZUS już mi ukradL,2. Nie będzie się ode mnie więcej pobierać żadnej składki (na ZUS).Panu ministrowi życzę lepszych pomysłów i "zejścia na ziemię"Pozdrawiam.
XX / .* / 2003-07-21 10:18
W wieku 67 lat na emeryturę. Ludzie chyba jesteście niepoważni! Już teraz większość zwłaszcza mężczyzn nie dożywa emerytury a jak wydłużycie wiek emerytalny to mało kto doczeka jej doczeka. Ale najwyraźniej w Polsce właśnie o to chodzi. Wydłużyć wiek emerytalny i liczyc na to, że wszyscy zejdą z tego świata jeszcze przed emeryturą..KOSZMAR!!!
Mona / .* / 2003-10-03 09:28
Jestem w wrzesnia 1949r w przyszłym roku /2004/ kończę 55 lat , przepraowałam 35 lat . Chcę w pazdzierniku 2004 roku odejść na wcześniejszą emeryturę czy bedzie to mozliwe z góry dziękuję za informację
Krzysztof / .* / 2003-12-15 12:01
Tak masz taką możliwość. Niezależnie czy będziesz chciała przejść czy nie załatwić uprawnienia warto.W tym celu musisz przygotować dokumenty:- zaświadzczenia ze wszystkich miejsc pracy w których byłaś zatrudniona. Takie dokumenty pewnie masz ponieważ istniał obowiązek dawania takich dokumentów.- zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu (drup RP7) z poszczególnych miejsc pracy. Dokument ten jest o tyle ważny, że służy do ustalenia wskaźnika a ten do wysokości emerytury.Jeżeli zakład pracy został zlikwidowany to takie dokumenty są możliwe do uzyskanie z innej jednostki która przejeła dokumentację kadrowo-płacową. W to miejsce jest też chonorowana legitymacja ubezpieczeniowa z pisami o uzyskiwanych w poszczególnych latach dochodach.- jeżeli jesteś absolwentką studiów dziennych to należy wziąć z kwestury zaświadczenie dla zus, że było się studentem. Okres studiów liczy się jako okres ubezpieczony - nieskładkowy.Z ZUS - należy pobrać i wypełnić druki Rp1 - Wniosek o przyznanie renty/emeryturyoraz Rp6 - kwestionarjusz dotyczący okresów składkowych i nieskładkowych.To trzeba wypełnić- dokument potwierdzający datę urodzeniaJak złożysz te dokumenty to po miesicu dostaniesz decyzję. Jeśli dalej pracujesz to emerytura jest automatycznie zawieszana. Jeśli stosunek pracy zostanie rozwiązany - przechodzisz na emeryturę.Warunek: - nie otrzymasz wcześniejszej emerytury jeśli miejscem zatrudnienia jest twoja firma. Odejść na emeryturę możesz wyłącznie jako pracownik najemny zatrudniony na umowę o pracę przez min. ostatnie 1/2 roku. Jęsli któryś z tych ostatnich warunków nie jest spełnionych należy b. dokładnie zapoznać się z przepisamy jak wybrnąć.
Mona / .* / 2003-10-13 14:30
55 lat życia35 lat pracy
ewa / .* / 2003-10-12 10:09
A ja jestem z 1951 i w 2006 roku skoncze 55 lat. Miałam nadzieję, że w spokoju przejde na wcześniejszą emeryturę (w 2006 r będę miała 36 lat pracy) a tu okazuje się że będę pracowała może nawet do 67 lat? kto dozyje takiej emerytury?
Krzysztof / .* / 2003-12-15 15:56
Nowa ustawa w tym zakresie chyba Ciebie nie zdąży objąć. Będziesz mogła skorzystać jeszcze na starych warunkach. Zorientuj sie od kiedy nowe przepisy mają obowiązywać Pozdr
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy