Forum Forum dla firmKadry

Pracodawcy boją się niepełnosprawnych

Pracodawcy boją się niepełnosprawnych

Money.pl / 2007-09-28 20:48
Komentarze do wiadomości: Pracodawcy boją się niepełnosprawnych.
Wyświetlaj:
Juliusz / 87.207.107.* / 2008-02-01 23:57
Jak chciałem zatrudnic osobę niepełnosprawną to panie z organizacji, która miała za zadanie zachęcać do tego skutecznie mnie zniechęciły. Na jakiekolwiek pytanie jakie chciałem im zadać chciały mnie od razu wysyłac na 2 dniowy kurs dla pracodawców pt: Jak zatrudniac osoby niepełnosprawne. Zupełnie nie zdawały sobie sprawy, że przedsiębiorca nie ma czasu na takie marnotrawstwo czasu i potrzebuje krótkiej rzeczowej konsultacji. Byłbym w stanie ponieść wszelkie dodatkowe koszta związane z przystosowaniem miejsca pracy i nie interesują mnie tzw. ulgi, etc, jeśli osoba spełnia wymagania i jest wydajna i skuteczna.
niepełnosprawna / 89.77.64.* / 2007-10-04 18:30
Ja dodałabym do tego jeszcze jedną uwagę, Ci, którzy się nie boją wykorzystują niepełnosprawnych, płacąc im głodowe, uwłaczające pensje np. w wysokości 350 zł netto za 5 godzin pracy dziennie, uważając, że ich potrzeby są znacznie mniejsze aniżeli zdrowych i zdaniem tych osób "normalnych" ludzi.
Oczywiście, że wszyscy boją się zatrudniać osoby dotknięte przez los, przyczyn jest wiele, niestety przypięto nam przysłowiową etykietkę tzw. gorszych, przedstawicieli gatunku, rząd wprowadza „ułatwienia”, nowelizacje ustaw, które nie powodują zmian w sposobie postrzegania osób chorych bardzo często jedynie fizycznie, A wydaje mi się, że zmiany należy zacząć od leczenia „korzenia” winno się pokazać inną stronę osób niepełnosprawnych, ukazać ich inną „zdrowszą” stronę.
Wystarczy pójść do ZUS-u, PFRON-u, i innych instytucji by zobaczyć jak wiele osób niepełnosprawnych tam pracuje. Większość dużych zakładów pracy w budżecie ma zaplanowane kary na rzecz PFRON-u. To jest Polska rzeczywistość
tatazzz / 83.31.197.* / 2007-09-28 20:48
Brednie opowiada Pan Pawłowski.Każdy bez wyjątku olewa niepełnosprawnych.Żaden rząd bez wyjatku nic nie robi w sprawie niepełnosprawnych a zakłady pracy chronionej pozostawiam bez komentarza.
Każdy udaje ,że się interesuje niepełnosprawnymi
najbardziej interesuje wszystkich ile mozna na nich zarobić i co zabrać np.podatek drogowy i inne sprawy.
Najlepiej wszystkim idzie oskarżanie ,ze wyłudzają
renty.Najlepsi są orzecznicy zus są to chodzące
talmudy wiedzy ,wiedzą ,że np z epilepsją można pracować,jak masz raka to też jesteś super sprawny a cisnieniowcy to już najwieksza kasta oszukańców
niedługo to taki gosć spojrzy i powie co człowiek myśli i co jadł na śniadanie.Następna parodia normalności w polsce która trwa od zarania pseudo-polskiej -demokracji.
pokornie pracująca / 83.13.63.* / 2007-10-03 13:29
Sama prawda w tej wypowiedzi.
Dodam jeszcze, że jeśli przyznasz się,że jesteś niepełnosprawny, to pracodawca się ciebie pozbędzie bez względu na kwalifikacje, czy też łamiąc prawo pracy.
Natomiast, gdy na komisji ds.niepełnosprawności przyznasz się, że pracujesz lub masz dorosłe dzieci, to odbierają grupę niepełnosprawności.
Odwołanie do rzecznika wojewódzkiego miałam odrzucone bez zaglądania do dokumentów, bo dopiero mogę się zgłosić po grupę "gdy będą przerzuty" (przy chorobie nowotworowej).
przewodnick / 2007-09-29 02:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ktoś zadał sobie pytanie ilu jest niepełnosprawnych bezrobotnych, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie zawodowe? Ze świecą szukać.....
Pieniądze przeznaczone na reklamę proponuję wydać na szkolenia tych osób. Wtedy pracodawca się znajdzie
KJ / 87.207.48.* / 2007-09-29 09:09
jestem niepełnosprawna, mam wyższe wykształcenie, studia podyplomowe, podnoszę kwalifikacje.. nie mam mozliwosci zmienić pracy na lepszą.. Na ostatnim spotkaniu z poszukujący pracowników pracodawca usłyszałam, ze nie potrzebnie sie ucze i rozwijam. Takich którzy maja wykształcenie jest bardzo dużo i to zdrowych.. Ja się przydałabym gdybym nie miała wymagań i chciałabym pracowac za nwjnizszą krajową.. Dziękuję

Ps. spooro jest takich jak ja niepełnosprawnych. Oni juz nie chwala sie wykształceniem. Oni chcą pracować!
Stereotyp osoby niepełnosprawnej utrwala się!
pokornie pracująca / 83.13.63.* / 2007-10-03 13:39
Ja podobnie, mam 2 kierunki Studiów Politechnicznych +podyplomowe studia na 3 Akademiach, duże doświadczenie w pracy zawodowej w różnych dziedzinach,pracuję biegając pomiędzy dwoma zakładami a i tak nie mam szans na awans zawodowy i muszę sądzić się za bezzasadne wypowiedzenie z pracy ( bo nie będzie pracodawca szukał "kogoś na zastępstwo przy nawrocie choroby"). ....
...i tak dla pracodawcy jestem "niezdolna"a dla komisji "zupełnie sprawna"
przewodnick / 2007-09-29 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam inne doświadczenia - z kilkunastu osób niepłnosprawnych któe zgłosiły się do mnie większość (ponad 90%) nie miała żadnego doświadczenia zawodowego, nie znała podstaw obsługi komputera itd.

Wykształceni, z doświadczeniem zawodowym mają pracę i Pan jest najlepszym przykładem.. Pozdrawiam
zdesperowana / 78.88.240.* / 2008-01-21 20:43
Owszem niepełnosprawni są zatrudniani szczegolnie w Marketach najlepiej z 2-gą grupą i pracujący jak osoby zdrowe bo jak nie to kierownik grozi zwolnieniem niby jesteśmy chorzy ale na papierze w marketach tacy jak my mamy pracować i siedzieć cicho .Ostatnio usłyszałam że tacy jak ja blokują miejsca zdrowym .Pracuję także w nadgodzinach oczywiście po cichu bo jak przyjeżdża głowny szef na nasz rejon to nie "MOGĘ" .Moja pani kierownik bardzo chęrnie by się mnie pozbyła tylko że nie może bo Market musi zatrudniać określoną liczbę niepełnosprawnych!!!!! Ale tyle poniżania i traktowania mnie jak śmiecia ile muszę znosić codziennie to wiem tylko ja!!! Jestem po udarze ,zawale serca i jak by było mało po udarze przyplątała się epilepsja i kiedy pani kierownik swoimi inwektywami pod moim adresem przecholuję a ja dostaję drgawek wtedy zaczynają się przeprosiny -do kolejnego razu,a ja muszę pracować bo mam na utrzymaniu troje dzieci i muszę znosić to wszystko i brać garści lekow żebym mogła pracować .Przed wyjściem do pracy biorę leki na uspokojenie ile tak można!!!!

Najnowsze wpisy