Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracodawcy to złodzieje? Pytamy związkowego lidera

Pracodawcy to złodzieje? Pytamy związkowego lidera

Wyświetlaj:
rts / 78.156.174.* / 2016-11-17 02:51
A mój szef mówi ,że Polska to raj dla biznesu. Można jawnie okradać ludzi pracujących , państwo i nie ponosić z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.Mój boss zarobił w trzy miesiące milion dwieście tysięcy zł na czysto, a nam czyli pracownikom , a pracujemy tam w trójkę płaci po 2000 zł miesięcznie ,oczywiście na czarno bez żadnych praw pracowniczych i śmieje się nam prosto w oczy. Bezczelność i obłuda tego pracodawcy nie zna granic .Takich pseudo firm jest w Polsce bardzo dużo.To jest właśnie wyzysk , niewolnictwo 21 wieku.
H Szatkowski / 2016-11-17 09:23
Tak, oczywiście. I jako pracownik masz wgląd w księgowość i dochód firmy za wspomniany okres.

I oczywiście jest to jedyny pracodawca w promieniu 50 km, masz na utrzymaniu 8 osób i dlatego nie zgłaszasz nieprawidłowości do PIP, nie występujesz o ustalenie istnienia stosunku pracy do sądu pracy i nie porzucasz tego 'bossa'...
domino33 / 89.74.205.* / 2013-01-29 13:16
MA PAN RACJE ,,NIESTETY POCHODZĘ Z RODZINY GDZIE PROWADZI SIĘ INTERES I PRAWDA JEST TAKA ŻE MOJA RODZINA MIAŁĄ DUŻE PIENIĄDZE Z WYZYSKU PRACOWNIKÓW TAK JEST W CAŁEJ POLSCE TO JUZ NORMA I NIE WIEM DLACZEGO PRACODAWCY SIĘ DENERWUJA SKĄD TA HIOPOKRYZJA BO KAŻDY PRACODAWCA OSZUKUJE SKARB PAŃSTWA I PRACOWNIKÓW WIEM O TYM DOSKONALE BO PRACOWAŁEM W 6 FIRMACH I W KAŻDEJ BYŁO OSZUSTWO RÓŻNIŁO SIĘ JEDYNIE SKALA NIC DODAĆ NIC UJĄĆ POLSKA RZECZYWISTOŚĆ BOLI
pracodawca / 83.24.86.* / 2012-04-11 21:43
Panie Śniadek, ja jestem pracodawcą, zatrudniam od lat - obecnie kilkaset osób. Płacę "grube " podatki i inne obciążenia związane z wynagrodzeniem. I szkoda mi tych pieniędzy jak patrzę co robi z nimi nasza "klasa polityczna". Ile ty stworzyłeś miejsc pracy? Kto cię upoważnił do obrażania pracodawców - myślisz cwaniaczku że jak brałeś ciężką kasę ze Związku - to nie było okradanie pracowników? A teraz wolisz brać tę kasę z Sejmu - bo do tego jeszcze dołożyli immunitet. Weź się za uczciwą pracę przynoszącą wartość dodaną - załóż własny biznes, zatrudnij pracowników, zapłać podatki, ZUS, i inne obciążenia - i dopiero wtedy pajacu będziesz mógł powiedzieć co to jest konkurencyjność. Dopiero wtedy zrozumiesz z czym wiąże się prowadzenie działalności w tym kraju - i wtedy będziesz ję wstydził za bzdury, które tu wypisujesz. Chociaż może cie przeceniam.
mastodąt / 178.252.38.* / 2012-04-11 21:20
Ciekawe skąd się urwał taki głupio mądry związkowy jaś celowo z małej bo na więcej za p********* w stołek w związku nierobów i związku PIS nie zasłużył. Złodziej największy to pan jaś sam to wywalczył i uchwalił, a teraz pali głupa.
jupi186 / 89.69.9.* / 2012-04-11 18:47
Panie Sniadek o take Polske walczyles. Pracodawcy to zlodzieje? A pan sie dobrze ustawil w zwiazku pana nie chciano to wybral pan Sejm. Panie posle a zastanowil sie pan kiedys dlaczego tak jest? Czy pan wie jakie sa koszty pracy? Czy pan wie jaka jest skala bezrobocia? Co pan sadzi o stale rosnacej administracji? No tak ale pan zyje w innym swiecie,zreszta jak wielu poslow.
hitaczi / 89.75.114.* / 2012-04-11 21:21
Rosnąca administracja jest potrzebna żeby walczyć z rosnącym bezrobociem spowodowanym rosnącym opodatkowaniem pracy, które jest potrzebne na opłacenie rosnącej administracji.
w. / 178.42.60.* / 2012-04-11 15:34
Polska to kraj gdzie firmy do 9 pracowników to2/3 ogółu. Gdzie wydatek na płace pracownika w wysokości 2 tys przy nakładzie na łopaty szpadle i taczki to powazny wydatek firmy. Gdzie 10 ludzi pracuje na godne wynagrodzenie 1 niewykształconego szefa. Bantustan w RPA to było poważne państwo w porównaniu z obecna Polską.
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-04-11 14:39
Pan Sniadek jest oderwany od rzeczywistości i nie ma pojęcia ani o ekonomii ani o pracy ani o rynku.Złodziejami to sa związkowcy , a nie pracodawcy , okradaja zakłady otrzymując wysokie pensje , gabinety , robią wodę z mózgu pracownikom. Nie jeden zakład popadł w kłopoty finansowe dzieki zwiazkom i wielu ludzi straciło pracę. On nie rozumie jednego ,że pracodawca to nie filantrop , a biznes sie musi opłacić. Jaki taki madry to niech sam zostanie przedsiebiorcom i pokażę tym złodziejom jak się robi biznes w Polsce , skoro wie lepiej to niech innych nauczy. Najłatwiej palić opony i wyprowadzać ludzi na ulicę , gorzej już jak trzeba coś konkretnego zrobić.
maly kazio / 2012-04-11 12:11 / Bywalec forum
Brawo Panie pośle.
Niech ci krwiopijcy co im majątek państwowy Pan oddał w ramach prywatyzacji poczują gniew ludzi pracy.Nam sie należy,mamy takie same żołądki , no prawie takie same wątroby jak Pan.Oddaj Pan swoją diete poselską na dom dziecka,a w sejmie przegłosujcie wreszcie żeby związki zawodowe były wolne i niezależne ,takie NSZZ Solidarność w czystej formie.A nie tak jak Panu żeby wynagrodzenie płacił ten krwiopijca ... pracodawca.Na ręke która Pana karmiła Pan teraz szczekasz a gdzie byłeś nierobie jak trzeba było decydować o stoczni?Broniłeś swojej dupy jak dziewica cnoty,ale i tak cie wydutkali toś się za polityke zabrał.Zrozum że te umowy śmieciowe to najprostsza forma legalnego zatródnienia bez nich tylko na czarno,a tam związkowcy kończą fatalnie.
hanys654 / 89.73.217.* / 2012-04-11 21:40
o to chodzi wy "zatródniacie" a powinniscie zatrudniać.poczytać sobie troszeczkę o moralności i o tym czym jest spoleczeństwo.
Pilsener / 2012-04-11 08:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej nałożyć podatek na pracę ponad 40% a gdy pracownicy i pracodawcy nie chcą go płacić to wina oczywiście pracodawców.

Na likwidacji umów "śmieciowych" zyska tylko rząd a stracą przede wszystkim pracownicy. Oczywiście zaraz jakiś związkowy miernota powie, że jak kogoś nie stać to niech nie zatrudnia - ależ proszę - bezrobocie wciąż rośnie.

Prosty rachunek: umowa o pracę, chcę 3 tys. na rękę - pracodawca płaci około 6 tys. Umowa o dzieło: pracodawca płaci 5 tys. a ja dostaje ponad 4 tys, z czego mogę sobie kupić ubezpieczenie zdrowotne o niebo lepsze niż NFZ i odłożyć na emeryturę wyższą niż ZUS a jeszcze zostanie!

Moim zdaniem praca nie powinna być w ogóle opodatkowana, bo to jest wyzysk.
pinkaczu / 77.252.77.* / 2012-04-11 08:57
Oczywiście osoba która pracuje na umowę o pracę ma znacznie większe szanse otrzymać kredyt ale tak samo szybko może stracić pracę jak osoba na umowie śmieciowej. Są osoby którym pasuje ta umowa i po co na siłę to zmieniać. Dla mnie związki zawodowe w szczególności SOLIDARNOŚĆ są osadzone mentalnie w czasach PRL.
Elektro Devil / 2012-04-11 08:40 / Tysiącznik na forum
Czy ludzie wychowani w PRLu nie mogą pojąć, że nie którym pasują umowy cywilno-prawne.

Dla takich ludzi jak Śniadek praca to przyjść do zakładu pośmiać się z kolegami przy kawce i do domu.

Można by wymieniać setki przypadków zawierania umów do których umowa na pełny etat czy jego część poprostu nie pasuje.
zxc12 / 83.6.196.* / 2012-04-11 08:18
"wrzód rynku pracy."
o sobie mówi??
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-11 08:26
co chcesz, przecież odkąd przestał być szefem Solidarności i przystał do PISu to jego zarobki spadły mniej więcej o połowę. Widzisz jaki pożądny chłop, już nie dostaje kasy tylko za liczbę spalonych opon.
merling / 2016-11-17 11:35
w ciągu dwóch dni wykonałem dla pracodawcy równowartość swojej miesięcznej pray - ozywiście na podwyżkę nie ma co liczyc, o premii nie wspominając, a to tylko z dodatkowych obowiązków zyski firmy...
H Szatkowski / 2016-11-17 11:59
A może od dawna powinieneś mieć 1/10 etatu w takim razie :-)

No chyba, że masz na myśli wygenerowanie przychodu dla firmy w kwocie 2 x Twoje wynagrodzenie brutto.

To nic nie mówi bez wiedzy o tym, jak bardzo niskomarżowa jest działalność firmy. Co jeśli dochód jest na poziome 5% przychodów ?

Najnowsze wpisy