Forum Forum prawneKarne

Prawa autorskie

Prawa autorskie

skomentuj
lukaszziab / 83.6.98.* / 2007-07-27 22:36
Planuje zalozyc serwis w ktorym beda podawane najnowsze wiadomosci z calego kraju a moze nawet swiata. Czy zlame prawo umieszczajac na swojej stronie wiadomosc skopiowana np z serwisu Gazety Wyborczej na dole wiadomosci podajac skad ona pochodzi ?
Wyświetlaj:
lukasziab / 83.6.85.* / 2007-08-09 16:17
http://www.prawnik.net.pl/pwi/faq7.htm tutaj jest napisane ze jednak mozna
olgierd / 2007-08-07 12:38 / Bywalec forum
Nie, czegoś takiego robić nie wolno. Zerknij do art. 25 prawa autorskiego.
mikan4 / 2008-01-16 21:19
Zamieszczać możesz, fragmenty, a nawet całe teksty, jeżeli po pierwsze napsizesz kto jest autorem, skąd tekst pochodzi.
Więc jak najbardziej możesz, ewentualnie proponuje CI napisać do administracji serwisu prośbę o pozwolenie na zamieszczenie artykułów, podejżewam że będziesz musiał wrzucić jakiś ich banner i tyle :)
skomentuj

Najnowsze wpisy