Forum Forum prawneKarne

pokrzywdzony na siłę

pokrzywdzony na siłę

krysia40 / 2007-07-26 23:44
mój mąż złożył pozew rozwodowy przeciwko byłej już żonie i rozwód otrzymał. Była żona w odwecie złożyła doniesienie do prokuratury o popełnionym przestępstwie, gdyż według niej to ja(czyli obecna żona) podpisałam pozew rozwodowy a nie jej były mąż. Byliśmy wzywani już dwukrotnie na policję celem złożenia zeznań. Mąż dwukrotnie pisał oświadczenie, że on jest autorem pozwu i wcale nie jest żadnym pokrzywdzonym ale teraz otrzymał trzecie wezwanie na policję i kazano mu składać podpisy na pustych kartkach celem dokonania analizy grafologicznej, gdyż policjant twierdzi że mąż jest pokrzywdzony i on mu to udowodni. Jest to już trzecie postępowanie w ciągu dwóch lat i mamy tego serdecznie dość. Co mamy w tej sytuacji zrobić? Chcemy zakończyć już tę śmieszną sprawę ale jakoś końca nie widać. Bardzo proszę niech nam ktoś pomoże.
Wyświetlaj:
fredee / 80.53.111.* / 2007-07-29 18:35
Sprawa musi sie toczyć zwykłym rytmem, tak pod nadzorem prokuratora. Sprawy nie umorzono. Wywolana zostal opinia grafologa, czyli istniało podejrzenie, ze podpis jest sfałszowany. A jezeli tak jest, to sprawa będzie sie toczyc, że hej.... i kara niekiepska.....
Grafolodzy również nie sa nieomylni, czasem kazdy wydaje innej tresci opinie, w jednym sie zgadzaja, taka opinia kosztuje. A wszelkie odwołania - ostatcznie rozpoznaje sąd.
olgierd / 2007-08-07 12:38 / Bywalec forum
Jak rozumiem Twój mąż jest w sprawie pokrzywdzonym. To oznaczałoby, że prokurator doszedł do wniosku, że była żona złożyła fałszywe zeznanie i teraz to ją chcą ścigać za takie numery.
Chyba że nadal badają sprawę podpisu, ale wówczas nie pokrzywdzonym lecz podejrzanym...?
A_A / 83.23.15.* / 2007-08-11 03:25
czyli prokurator tak sobie sam podjął decyzję bez doniesienia ze strony eks męża? Albo uznał roszczenie eks żony. ? Tylko własciwie o co? przecież mąż tej Pani nie jest przykuty do niej kajdankami:). WIęc o co? POświadczenie nieprawdy? Ze nie podpisał sam pozwu? To w tym wypadku chyba bezposrednio zainteresowany tj mąż powinien złożyć doniesienie na swoją aktualną żonę. . Zdaje się że była żona Pani męża najnormalniej w świecie się mści. Czasem jak się czyta jakie sprawy są w prokuraturach to odrobinkę można zesłabnąć. W dodatku zdaje się za nasze pieniądze.

Najnowsze wpisy