Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szczypińska czuje się pokrzywdzona przez reklamę

Szczypińska czuje się pokrzywdzona przez reklamę

Wyświetlaj:
Robert (dawniej zx) / 83.8.197.* / 2007-05-23 22:46
Dobrze jeśli sprawa trafi do sądu. Będzie przynajmniej większa jasność co do wykorzystywania wizerunku osób publicznych. Prywatnie nie żal mi Pani Szczypińskiej. Jak ktoś decyduje się na działalnośc polityczną musi zaakceptować to, że z tego płyną oczywiście profity ale również ma to swoją cenę. Na przykład dieta poselska i druga dieta oficjalnie nazywana środkami na biuro poselskie jest na prawdę godziwą gratyfikacją za nic nie robienie. Zatem nieautoryzowany występ w reklamie linii lotniczej nie wydaje się wygórowaną ceną za bycie tak zwanym reprezentantem narodu. Taka jest oczywiście moja opinia.
lipalipski / 2007-05-24 00:30
To po kiego płacą ciężką kasę aktorom/kom i tym podobnym. Przecież skoro weszli do "szołbiznesu" i są osobami publicznymi i nieźle zarabiają "zatem nieautoryzowany występ w reklamie (...) nie wydaje się wygórowaną ceną..."

Ciekawa pogląd
lipalipski / 2007-05-23 20:16
Nie lubię PiS-u, ale Szczypińska ma rację. Mimo, że jest osobą, powiedzmy, publiczną, tylko ona ma prawo do komercyjnego wykorzystania swojego wizerunku. I tłumaczenie, że przecież to przynosi jej korzyści, to jakieś androny. Ciekawe czy byliby zdziwieni, gdyby za to samo zadośćuczynienia zażądała "gwiazda", np: Doda, Kot albo gwiazda, np: Gajos lub Kazik S.

Jeśli zaś można dysponować wizerunkiem osoby publicznej dowolnie i bezpłatnie w celach reklamowych, to zaraz po orzeczeniu sądu, przygotuje reklamy swojej firmy z całą gromadą takich osób.
Anna789 / 199.67.203.* / 2008-10-23 10:11
Rzecznik jest ewidentnie bezczelny- ta linia już ma proces gwarantowany z Sarkozym i Bruni- o jakim on precedensie mówi?

Najnowsze wpisy