Forum Forum prawneGospodarcze

prawo podadkowe / sklep na internecie..

prawo podadkowe / sklep na internecie..

krakow79 / 2009-11-29 23:08
Witam! Kilka pytani o prawie podadkowym w Polsce..

Mieszkam za granica od 20 lat i chce zalozyc skelp internetowy na sprzedaz produktow zagranicznych w polsce.

Posiadam swoje konto w polsce w PLN, i mam juz prawie zalozona strone internetowa ze skelepem (jeszcze jej nie uzywam).

Produkty beda sprzedawane na stronie tez w PLN i bede prosic kupcow o wplaty na to konto bankowe w Polsce.

Kilka moich pytan to:
1) Czy jest prawo w polsce ktore kieruje ze musze pobierac podadki na internece od kupujacych?

2)Jesli tak, to jak sie z tego rozliczyc, czy musze miec dzialalnosc gospodarcza zalozona z odpowiednimi instytucjami w polsce aby to wszystko bylo legalnie, czy jednak skoro bedzie to na internecie to wedlug terazniejszego polskiego prawa moge robic co chce bez pobierania podadkow od kupna?

3) W ktorym organie w polsce zalatwia sie sprawy zwiazane z zalozeniem dzialanosco gospodarczej aby pobierac podadek od kupujacych i rozliczyc sie?

Pytam to wszystko bo po instalacji skelpu na stronie internetowej przez swoj hosting company, szablon sklepu wymaga aby wybrac pobranie podadku, i tymi wyborami dla polski sa 3%, 15% lub 20%.

Domyslam sie ze skoro bede sprzedawac DO polskich kupcow i pobierac pieniadze na wplate do polskiego konta w PLN, mimo to ze wysylam z za granicy to musze sie dostosowac do polskich praw ale nie jestem pewna.

Jesli ktos sie tym orjentuje, bardzo prosze o wyjasniene jak to dziala .... Jeszcze jedno pytanie, czy dalo by sie prawnie ominac formalnosci zakladania dzialanosci gospodarczej jesli np. zmienila bym konto w polsce na walute kraju w ktorym mieszkam. Bez przebywania w polsce po prostu jese dla mnie troche uciazlwie zalozenie prowadzenia gospodarczego bo musiala bym specjalnie sie zjawic w polsce aby to zalatwic. Dziejuke.

Najnowsze wpisy