Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Budowa w Dolinie Rospudy wstrzymana

Premier: Budowa w Dolinie Rospudy wstrzymana

Money.pl / 2007-07-31 10:46
Komentarze do wiadomości: Premier: Budowa w Dolinie Rospudy wstrzymana.
Wyświetlaj:
pchelek / 2007-07-31 20:33 / Tysiącznik na forum
przez te pół roku mozna bylo wytyczyc nowa trase - ale kaczory myslaly ze UNIA to im moze naskoczyc. Okazalo sie ze to UNIA ma glos decydujacy. Szkoda tylko mieszkancow Augustowa. No ale tak dziala PiS.
marek 19-53 / 83.24.39.* / 2007-08-01 00:52
Nie rozumiem tej radości, wręcz dzikiej satysfakcji.
Szkoda mieszkańców Augustowa, ale dla przyjemności dokopania "kaczorom" jestem gotów ich poświęcić. To wspaniała ideologia.

"czym że jest życie Augustowiaka naprzeciwko wielkiej idei dokopania".
Taka umysłowość zasługuje jedynie na potraktowanie "grubym" słowem. Powstrzymam się jednak. Politycznie jest pan krótkoterminowy, zielony - jak gracz giełdowy. Zmieni się opcja polityczna a Unia, w której podobno jesteśmy, będzie nas nadal traktowała jak wylęgarnię żab.
kpiarz / 83.7.159.* / 2007-08-01 22:26
Marku ale to jest dokładnie ideologia, jak to pięknie określiłeś, Twoich idoli z PiSuariatu a z tą Unią to przesadzasz za długo chyba naszego naczelnego Wodza słuchałeś:) Pchelek ma rację mogli Kaczyńscy sprawę już dawno rozwiązać zamiast zajmować się teczkami, pielgrzymkami, LISami itp. Tak naprawdę to oni tylko destrukcją żyją a jak przychodzi do podejmowania szybkich decyzji to są szybcy i bystrzy, jak to górale mówią "Jak woda w szafliku":)
Augustowiak / 83.9.234.* / 2007-07-31 19:30
Ekolodzy wcale nie martwią się o nature powiedzmy prawdę taki ekolog który siedzi na drzewie dostaje 450zł za dzień takie to są realia Polskie każdy chce napchać swoje kieszenie wcale nie troszczą się o nature ani o nas ludzi.
jan kowalski / 2007-07-31 15:46 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że eko-terror nie zwyciężył. To byłby fatalny precedens, cofałby nas o kilkanaście lat wstecz. Jeśli słowa Premiera to tylko taktyczna zagrywka, by ograć cwaniaczków z greepeace, to gratuluję, jeśli nie, to bardzo mi Pana żal.
Bez odbioru / 83.22.216.* / 2007-07-31 16:39
Jaka tam zagrywka. Po prostu w oczy zaświeciła groźba horrendalnych kar a w takich przypadkach rurka mięknie. Nie jest to też kwestia żadnego ekoterroru tylko naszego ,polskiego dziadostwa. Drogę należało wytyczyć inaczej i nie byłoby problemu. Przecież chyba nikt tak naprawdę nie chce mieszkać na betonowych pustyniach ( gdzie jeżdziłbyś na wakacje). Z drugiej zaś strony należy zrozumieć sytuację mieszkańców Augustowa , która nie jest łatwa.To zaniechanie władz ( nie tylko obecnych lecz i poprzednich ekip) doprowadziło do tej sytuacji.
jan kowalski / 2007-07-31 17:02 / Tysiącznik na forum
jest tylko jedno "ale", według badań przeprowadzonych przez nasze instytuty i mądre głowy jasno wynika, że więcej szkody dla srodowiska przyniesie własnie budowa alternatywnej obwodnicy. To, że Rospuda jest miejscem bardzo uroczym nikt nie watpi, ale dobrego czy lepszego rozwiązania nie ma. Wszędzie będą olbrzymie straty przyrodnicze. Jeśli do tej kwestii mamy podchodzić jak eko-anarchiści, to może w ogóle zaniechajmy się rozwijać, przestańmy używać prądu, samochodów, odżywiajmy się korzonkami. Jestem ciekawy, który z tych pseudo zielonych żyje w zgodzie z naturą???
Sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:01
Tak tylko ze ten las to są puca europy produkują tlen dla nas wszystkich bez drogi przeżyjemy ale bez tlenu nie
ja nie należę do tych "zielonych" ale jestem przeciwna tej budowie
marek 19-53 / 83.24.39.* / 2007-08-01 01:02
Żaden. Łażą w skórzanych budach, przykuwają się żelaznymi łańcuchami, przyjeżdżają samochodami napędzanymi benzyną, żrą wieprzowinę i kurczaki. Są równie prawdziwi jak banknot 3. dolarowy.
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-07-31 19:43
Te instytuty i madre glowy urwaly budowe autostrady A2 kolo strykowa i puscily CALY tranzyt przez srodek malego miasteczka o nazwie Strykow. Proponuje tam sie wybrac i zobaczyc radosne efekty tej decyzji naszych geniuszy.
Pewnie ze obwodnica jest potrzebna - tylko mozna pomyslec jak ja zrobic, a nie patrzac na mape wybrac najkrotszy wariant - niekoniecznie najlepszy czy najtanszy.
Klania sie komedia "Poszukiwany poszukiwana" i planowanie budowy osiedla - dla nie znajacych tematu zamienianie miejscami istniejacych jeziorek z planowanymi budynkami.
Jared / 153.19.108.* / 2007-07-31 13:13
Panie Premierze jedne jedyne pytanie Polska jest jeszcze suwerennym i wolnym krajem czy nie bo jeżeli nie to trzeba Pana i Pańskiego brata zamknąć w kryminale za złamanie konstytucji a jeżeli tak to wreszcie bądź pan mężczyzną i przestań Pan zasłaniać sie decyzjami Brukseli siedliska czerwonej zarazy.
Sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:10
Skoro sie pchaliśmy do UE i bierzemy od nich pieniądze to musimy przeszczekać prawa które dotyczy właśnie tej budowy sory ale ja popieram UE bo to dziedzictwo dla naszych dzieci które dostaliśmy od swoich rodziców tylko my wszystko niszczymy mam nadzieje że UE przeszkodzi nam w tym planie zagłady bo postęp nie powinien przekreślać przyszłości
waran / 2007-07-31 12:58 / Twardy dziadyga
A , że Polska zostaje powoli przyrodniczym skansenem Europy, to znak , że trzeba żądać od UE olbrzymich środków na inne rozwiązania. Niech wymyślą w Brukseli co zrobić . A my drodzy rodacy wyciagajmy łapy po fundusze ekologiczne. Np. przewóz tirów przez Augustów na lorach ciągnietych przez stada koników polskich i innych przewalskich. Może olbrzymie zeppeliny przewożące ładunki nad Polską. Bo jeżeli program Natura 2000 obejmuje niemal cały kraj , to urbanistycznie nie możemy się rozwijać. To niech płaci Bruksela ze składek Angoli , Francuzów czy innych Niemców. A co !!!
ct / 83.13.13.* / 2007-07-31 12:50
A nie dałoby się zmienić tą trasę ? Z jednej strony rozumiem mieszkańcy Augustowa, a z drugiej też rozumiem ekolodzy.

Przecież to nie wina ekologów, że mieszkańcy czekają już kilkanaście lat na tą drogę.
To też nie wina Brukseli. Akurat dzięki Brukseli są pieniędzy na tą drogę !

Bardzo łatwo rzucić odpowiedzialność na Brukseli i ekologów...

Owszem, inna trasa będzie wolnieszja i bardziej kosztowna, ale conajmniej wszystkich zadowoli... i nie zniszczymy naszego wspólnego majątku.
Bez odbioru / 83.22.187.* / 2007-07-31 13:58
Dałoby się , oczywiście. W Polsce jednak każdą sprawę należy upolitycznić . Nawet taką najbardziej banalną. Po prostu politycy kalkulują co im się lepiej opłaci zamiast podejmować racjonalne decyzje. Przypomina mi się nieśmiertelny " Dymiący piecyk" Gałczyńskiego.
Sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:38
Tak bo tam to by pasowało granat wrzucić i był by porządek
jerycho / 79.187.37.* / 2007-07-31 11:09
ratunek dla jeży i wiewiórek przyszedł w porę ! Uff. Teraz ekolodzy przebiorą sie w stroje myśliwskie i pójdą do puszczy augustowskiej strzelać jelenie, sarny, zające, dziki, bażanty, kaczki, kuropatwy, lisy jelenie i co tam im jeszcze przyjdzie do głowy. Kolejny rok w którym ekologiczna UE wystrzela kilkadziesiąt tysięcy zwierząt leśnych !
Musi byc porządek. W Polsce skansen a w starej UE autostrady.
Sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:34
Autostrady Tak ale nie przez Rozpude
axxel / 85.255.181.* / 2007-07-31 11:18
niestety dużo w tym prawdy .. znam paru aktywistów ekologicznych .. jeden z nich jest moim sasiadem .. i aktywnym działaczem ekologicznym nawet znanym i sznowanym w swoim srodowisku.. Jest tylko jrdno ale w swoim otoczeniu ( na swojej posesji) postępuje wcale nie ekologicznie .. postepuje anty .. ja to rozumiem w ten sposób może się wykazać pasja i szlachetnoscia na zewnatrz .. a u siebie robi tak jak mu wygodnie .. bo jak sam zartem powiedział .. ekologiczne życie jest jednak troche niewygodne.
Ot i na tym to polega.
sceptyk / 2007-07-31 11:00 / Tysiącznik na forum
W całej Europie budują autostrady.
Tylko Polska ma zostać skansenem komunikacyjnym.
I po co było się pchać do tej Brukseli?
sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:12
W całej Europie nie ma takiego bogactwa przyrody jak w tej dolinie
a320 / 86.139.184.* / 2007-07-31 10:54
bo na stojąco łatwiej podkulić pod siebie ogon.
jliber / 212.180.147.* / 2007-07-31 10:46
Heh, a jeszcze niedawno mowil ze przez ta zmiane biegu tej obwodnicy w Polsce nie bedzie mozna wybudowac juz zadnych nowych drog ani autostrad.
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-07-31 11:07
Teraz bedzie mial winnych, dlaczego nie bedzie zadnych nowych drog - bo UE nie pozwala...Juz nie dalo sie zwalic wszystkiego na opozycje, na koalicjanta - Unia bedzie kolejnym kozlem ofiarnym Kaczorow. No i mozemy sie spodziewac nowej komisji sejmowej (a moze sejmowych) ds. obwodnicy Augustowa, ds. ekologow, ds. Unii Europejskiej oraz ds. Trybunalu w Strasburgu (ktory nie dziala zgodnie z kacza racja stanu)
axxel / 85.255.181.* / 2007-07-31 11:03
ekolodzy pomieszali pomieszkali troche w bagienku przy Augustowie i teraz jadą do swoich ciepłych domeczków.
Mieszkańcy Augustowa zostają z tym co maja i mieli .. brawo ekolodzy .. brawo bronic czegos czego konsekwencji sie nie ponosi .. ja protesyuje przeciwko wyjazdowi ekologów .. maja tam byc i mieszkac przy drodze przy szosie ..bez przerwy .. ciagle .. tiry powinny im przygrywac klaksonami do snu a ich dzieci powinny sie bawic przy szosie .. To co zaprzentował ruch ekologiczny w sprawie doliny Rospudy to kociowik .. typowy kociokwiw w którym idea ochrony przyrody .. rzeczywistej ochrony tone w przepychankch zielono-ideologicznych. To fajnie samemu mieszkać wygodnie i korzystac z wszelkich "dobrodziejstw" cywilizacji .. a innym kazać mieszkać w skansenie i biedzie .. bo tego wymaga globalny interes. Ekolodzy kochani i niekochani .. dajcie przykład i poswięccie się sami temu co tak kochacie .. stale a nie okazyjne .. sami ponoscie koszty swoich akcji a nie obciązajcie nimi innych .. to co robicie to takie fajne i szlachetne .. i wygodne .. wracacie potem do ciepełka cywilizacji a Augustowianie mają cierpiec i to oni maja ponosic konsekwencje waszych działań .. brawo ekolodzy brawo brawo.
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-07-31 11:51
I masz racje, i jej nie masz. Ekolodzy faktycznie rozdmuchali to sprawe - ale oni o tym mowia od ok 10 lat. A kolejne rzady (nie tylko kacze) maja w nosie i mieszkancow, i przyrode. Zamiast znalezc rozwiazanie, od lat nic nie robili, a dzis winni ekolodzy i Unia.
To prawda - mieszkancy Augustowa przezywaja gehenne.
Na ich miejscu pewnie zrobilbym to samo - tak jak zrobili to w Sochaczewie i maja obwodnice.
Tylko czy naprawde nie ma innego rozwiazania niz puscic droge przez rezerwat? To nie jest kwestia czy ma byc obwodnica, czy nie - tylko ktoredy. Zwalic wine na ekologow - super, latwa sprawa (sami sie podlozyli, co?). Tylko nawet gdyby roboty ruszyly dzis, i tak jutro, pojutrze, za rok i 2 lata nie byloby jeszcze tej obwodnicy. Tak jak i wielu innych (popatrzmy chocby na Strykow, gdzie wspaniali planisci z ministerstwa i GDDKiA puscili caly ruch z A2 przez srodek miasta.
sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:31
Tak właśnie ale to chodzi o kase bo inna trasa wiąże sie z wykupowaniem gruntów a rezerwaty są państwowe... Po prostu robią nas w konia i chcą zniszczyć coś tak cennego z powodu zaoszczędzenia sory ale dla mnie to szczyt idiotyzmu i zero racjonalnego myślenia Kaczory zresztą jak wszystkie żady tak robią że najpierw opłacają siebie... To czyste złodziejstwo
axxel / 83.11.49.* / 2007-07-31 16:41
mam takie wrazenie .. iz pokutuje w publikatorach przekonanie że to co stwierdzaja ekolodzy to prawda i jedynie słuszny kierunek .. a to co inni to obłuda , fałsz , nieprawda, i wogóle cywilizacyjne bezhołowie.
Skąd takie mniemanie nieomylności ekologów. Ponadto to prawda Rozpuda została rozdmuchana do granic absurdu ,, ze szkoda dla Polski dla jej rozwoju i dobrobytu mieszkańców. Ekolodzy w swoim uporze stawiaja wszystko na głowie .. zreszta strona przeciwna też. Ale moim zdaniem w tym akurat przypadku (Rozpuda) to ekolodzy sa strona szkodzaca Polsce. Szkodzacą bardzo.
Idąc takim tokiem ekologicznego rozumowania to w Polsce prawie wszedzie mozna blokować .. bo jesteśmy swoistym skansenem który z takich czy innych powodów nalezy chronić .. ku chwale i potrzebie .. turystów z rozwiniętych krajów. Najbardziej interesujace jest to że wiekszośc ekologów to ludzie dosyc dobrze sytuowani .. lub młodzi bedący na utrzymaniuinnych chociazby rodziców, czyli ludzie w pełnym wymiarze korzystający z dobrodziejstw cywilizacji .. bez ograniczeń .. ba prywatnie większośc z tych których znam .. nawet nie oszczedza wody w domu .. nie sortuje smieci .. i wogóle nie przestrzega regół ekologiczności, sa to ekolodzy akcyjni .. dobrzy w akcjach gdzies tam .. byle to nie tyczyło ich wygodnego zycia , do którego sobie wracaja po akcji sabotazowej tu czy tam. Prawdą jest tez ą czesto ekolodzy maja rację .. i alarmuja a administracja czy otoczenie (społeczeństwo) reaguje obojetnie .. i nie dziwi mnie to .. społeczeństwo do ekologicznego sposobu myslenia dochodzi wraz z dobrobytem .. tam gdzie tego rozwoju/dobrobytu nie ma .. zawsze pierszeństwo brać bedzie przezycie . bierzące utrzymanie. Dziwie się bardzo że ekolodzy .. wsród których jest przeciez sporo wykształconych ludzi .. tego nie dostrzegaja .. tylko czynia takie pieniacze akcje .. az do granic absurdu. Jest granica uporu .. ktura przeradza się w zwykła głupote .. gdzie się podziała chec porozumienia .. i konsensusu? z obydwu stron . Drogowcy i władze miejsowe mówia że chodzi o czas i pieniadze .. czy w interesie kraju ekolodzy nie powinni pomóc Polsce w zdobyciu tych pieniędzy .. a nie blokowaniu ich po przez ewentualne kary czy sankcje? gdzie tu rozum gdzie logika . Gdzie to dobro wspólne .. ? Miałem kiedys dobre zdanie o ekologach .. ale je straciłem .. okazuje się bowiem ze działacze ekologiczni tak naprawde niczym nie róznią się od polityków .. przykładem europa. I jeszcze jedno zaslepieni ekolodzy .. czy do tej pory nie zauwazytliście .. że autochtoni zamieszkali w okolicach rozpudy .. sami chronia srodowiski .. i przez tyle wieków mieszkanie .. nie zdewastowali tegoż? nie potrzebowali zachet ani specyjalnych przepisów .. to dzięki nim własnie zachowała się Rozpuda. A działania ekologów moga wzbudzic chec odwetu .. juz dotarły do mnie pogłoski o organizowaniu sie młodych miejscowych w celu zniszczenia rozpudy w celu je dewastacji .. poniewaz uznali że jak zatruja rozpudę to problem zniknie i ekolodzy się wyniosą. Czy tego chcecie ekolodzy?
sylwe3ka / 83.7.218.* / 2007-08-06 23:24
Ta wypowiedź jest dobrym materiałem dla prokuratury

Najnowsze wpisy