Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier do nauczycieli: codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy

Premier do nauczycieli: codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy

Wyświetlaj:
zxc12 / 83.6.2.* / 2011-10-14 08:25
A efekty wychowawcze widać na ulicach. Pensja średnia nauczyciela 5153zł?
Wakacje ferie , uff ciężko
Jeśli ktoś swojej pracy nie lubi to każda praca może być nie do zniesienia
czekam na obiecane 300 miliardów / 194.181.88.* / 2011-10-14 08:23
czekamy na expoze !
ciekawe ile podczas jego wygłaszania urośnie polski podstawowy dług ?

licznik bije 6000 zł. na sekundę !!!!!!!!!!!!!!!!!

poproszę aby cyfrowy wyświetlacz długu państwa znalazł się w sali posiedzeń Sejmu jeszcze przed ekspoze !
poproszę aby cyfrowy wyświetlacz długu państwa znalazł się w sali posiedzeń Sejmu jeszcze przed ekspoze !
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-10-14 08:15
Jaka ciężka praca? To kpiny z ciężko pracujących w łodzi szwaczek harujących po 10 godzin dziennie.
Jakie bydło go wybrało?
tesa1959 / 2011-10-14 08:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Fizycznie nie jest ciężka, ale czy tylko fizycznie człowiek może ciężko pracować? Czy Twoim zdaniem wszyscy powinni być szwaczkami? Powiem Ci tylko tyle: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma!
zxc12 / 83.6.2.* / 2011-10-14 08:31
obiektywnie
1. to trzeba lubić swoją pracę wtedy nie jest ciężka.
2.Ile godzin tygodniowo pracuje nauczyciel , ile ma wolnych dni w roku , jaka jest średnia pensja za godzinę pracy w skali roku ??
A tam gdzie nas nie ma to rzeczywiście trudno ocenić nauczycielom również trudno wejść w sytuację innych
tesa1959 / 2011-10-14 08:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pewnie, że nauczycielom trudno jest ocenić sytuację innych. Tak się jednak składa, że ja nie zawsze byłam nauczycielem. Kiedyś pracowałam w księgowości i kadrach, ale pracowałam także jako szwaczka, kiedy nie miałam innej pracy i wiem jak ciężka jest to praca. Nie można jednak porównywać tych zawodów. Wszędzie są plusy i minusy, a zapewniam Cię, że to wolne dla nauczycieli jest po to, aby zregenerowali siły i np. nie tracili cierpliwości do coraz trudniejszych dzieci. Tu jest potrzebna zdrowa psychika. Lubię tę pracę i lubię dzieci, ale przed rokiem byłam już tak zmęczona psychicznie, że zamierzałam odpocząć rok. Na prośbę dyrektora postanowiłam zostać i pójść na urlop zdrowotny o rok później. Okazało się, że organizm dobrze wiedział, że musi być zregenerowany, bo w wakacje wylądowałam w szpitalu z głęboka depresją i jednak musiałam być na zwolnieniu, a potem na urlopie. Wróciłam do pracy od września z nowymi siłami. Nauczyciel nie pracuje tylko tych 18 godzin dydaktycznych + dwie godziny karciane, ale znacznie więcej, nawet nie licząc sprawdzania prac, zeszytów czy przygotowywania się do zajęć.
I jeszcze o p[racy szwaczki: mój kręgosłup tego nie wytrzymał.
zxc12 / 83.6.2.* / 2011-10-14 08:48
A co mają powiedzieć inni zarabiając znacznie mniej niż nauczyciele , ci ludzie nie stac na leczenie depresji oni żyją z nią po prostu.
Nauczyciel bierze urlop i po sprawie
Obiektywnie proszę
A efekty wychowawcze ? A wysokość pensji z naszych podatków? A ciągłe ich narzekania że za mało?
tesa1959 / 2011-10-14 09:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja nie narzekam na zarobki. Wystarcza mi, a pracuję poza godzinami etatowymi nawet w soboty i niedziele (ostatnio biegi uliczne w niedzielę i biwak).
Efekty wychowawcze... no właśnie. Niezbyt wielu nauczycieli bierze urlop zdrowotny z powodów finansowych, bo to jest pensja bez ewentualnych nadgodzin, mniejsza trzynastka i przez pół roku po powrocie brak premii, na którą trzeba sobie zasłużyć. No i mamy efekty, że brak cierpliwości, wypalenie zawodowe powoduje takie efekty, a raczej ich brak. Jednak na efekty wychowawcze składa się współpraca z rodzicami, którzy często całą tę pracę zwalają na nauczycieli. Bez współpracy nie ma efektów. Są rodzice, którzy podważają autorytet nauczyciela wśród swoich pociech. Nie zdają sobie chyba sprawy, że to obróci się w przyszłości przeciw nim samym. Nie twierdzę, że wszyscy nauczyciele zasługują na szacunek, bo są różni, ale trzeba mieć dobrą wolę, aby dziecka nie nastawiać przeciw niemu, a raczej przyjść i śmiało powiedzieć w oczy, co się nie podoba. Nauczyciel zemści się na dziecku??? Nic podobnego, bo jeszcze jest dyrektor i kuratorium w razie niepowodzenia rozmowy. Ja staram się wszelkie nieporozumienia wyjaśniać od razu. Tak też robiłam, kiedy moje dzieci chodziły do szkoły, a dziecku starałam się wytłumaczyć, dlaczego nauczyciel postąpił tak a nie inaczej. Nie mówiła: masz rację, to głupia baba itp.
Wysokość pensji... oczywiście jest wyższa w porównaniu z innymi, ale nie tak znów wysoka, aby zazdrościć (szwaczki bardzo często zarabiają więcej, a nie musiały zdawać wielu egzaminów i nie muszą "użerać" się z dziećmi i ich rodzicami. jeszcze raz powtarzam: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. dopóki nie zaczęłam pracy w szkole, też używałam takich argumentów. Aby móc coś powiedzieć na ten temat, najpierw należy posmakować tego miodu (ja posmakowałam pracy szwaczki).
m-53 / 83.24.16.* / 2011-10-14 07:46

Premier przypomniał, że sam jest z wykształcenia nauczycielem


Tusk nauczycielem??????????????

Najnowsze wpisy