Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier gotów na zmiany w konstytucji

Premier gotów na zmiany w konstytucji

Money.pl / 2009-04-28 17:24
Komentarze do wiadomości: Premier gotów na zmiany w konstytucji.
Wyświetlaj:
korkoran / 83.238.103.* / 2009-04-30 12:35
o boski Tusku jeszcze jeden sukces twój ; będziesz o bosko miał poparcie 99,9% wyborców .Rule Tusk !!
historyk / 80.50.180.* / 2009-04-29 17:20
- Jestem gotów poddać pod głosowanie istotne fragmenty pisowskiego projektu konstytucji. Mogę powiedzieć: chcecie silnej prezydentury w Polsce, proszę, niech będzie silna prezydentura. Chcecie silnego rządu, niech będzie rząd. Z punktu widzenia kraju mniej ważne jest, który ośrodek będzie silniejszy, ważniejsze jest ostatecznie zdecydować, który to z nich - powiedział premier.

Premier poddaje pod głosowanie
Chcecie silnej prezydentury... proszę niech będzie...
Chcecie silnego rządu niech bedzie rząd
Ważniejsze jest ostatecznie zdecydować który z nich

Treba wiedzieć na jakie stanowisko kandydować

- Jeśli pojawi się kandydat, który zapewni wygraną w wyborach prezydenckich i dobrą współpracę z rządem nie będę się upierał przy kandydowaniu - powiedział. Zastrzegł przy tym, że na razie takiego kandydata nie widać

Jeśli się pojawi kandydat...zapewni dobrą współprace z rzadem...na razie takigo kandydata nie widać

I tu jest cała prawda w tym zestawieniu, proponuje Tuskowi aby został i prezydentem i premierem jednocześnie wtedy dobra współpraca będzie zapewniona. I najlepiej już dla dobra Polski nie ma na co czekać, bo wyjdzie jak z euro
wieśmaki / 79.188.238.* / 2009-04-29 11:05
czy premier to jest to samo co NARÓD ?

coś mi zaczyna pachnieć dyktaturą.
Plenum KC ustaliło......
lolek000 / 2009-04-28 18:02 / portfel / Tysiącznik na forum
..gdy powiedział, że Polskość to nienormalność.

Tego, że jest gotów do zmian w Konstytucji boję się bardzo.
franek dolas / 79.188.238.* / 2009-04-29 11:06
pewni to wprowadzi do Konstytucji, bo tych słów sprzed lat nie odwołał jeszcze !
~Kris / 2009-04-28 20:33 / Tysiącznik na forum)
Paradoksalnie, swoją wypowiedzią pokazujesz, że Tusk miał wtedy sporo racji.
Oto polski internauta krytykuje polskiego premiera - a w istocie też jego zwolenników - że są za mało polscy!
Używasz słowa Polska, żeby kopać rowy nienawiści między Polakami. W dodatku nie jest to wcale efekt działania Twojego intelektu - przecież to nie Ty odszukałeś to zdanie, nie Ty je wyrwałeś z kontekstu i przedstawiłeś tak, żeby maksymalnie Tuskowi zaszkodzić. Ciekaw jestem czy kiedyś czytałeś ten tekst w całości - przydałby Ci się.
lolek000 / 2009-04-29 21:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Rowy kopią media a Tusk wydatnie wspiera tę krecią robotę. Jeżeli uważam, że Tusk nie reprezentuje dobrze interesów Polski (spoty PiS to wierzchołek góry lodowej) to nikt nie powstrzyma mnie, żebym ten niepokój o Polskę wyraził. Czytałem ten tekst w całości a idąc dalej wiem, co opowiadał ten gostek udający premiera o autonomi Kaszub - Pomorza. Co więcej - w swojej partii trzyma Kutza, który nie kruyje się ze swoimi pomysłami na autonomię dla Ślaska.
Nie napiszę, co przydało by się Tobie, bo to długa lista, ale w skrócie ujmę to tak: popatrz no nieco krytycznie na tych, którzy piorą Tobie mózg. To nie boli.
Ja bez trudu mogę wymienić słabe punkty PiS-u i Kaczorów, którzy dalecy są od ideału i nie chodzi tu o debilną argumentacje typu "Kaczyński jest niski" "ziemniaki" "pisobolszewia" czy "kaczyzm".
Dla mnie naprawdę przerażające są związki Tuska i jego otoczenia z fundacją adenauera.
Tornado / 79.162.161.* / 2009-04-29 03:01
Trzeba być rzeczywiście ślepcem, albo kierować się niskimi pobudkami, żeby tego niegodziwego polityka jeszcze bronić. Przez blisko 20 lat współrządził Polską ten bezwzględny karierowicz do spóły z Kwasem i Pawlakiem. A jak rządził?...Wystarczy zajrzeć do danych statycznych GUS. Oprócz skandalicznej wypowiedzi Thuska (dlaczego zmienił nazwisko na Tusk?...Wstydzi się swoich niemieckich korzeni?) z czasów peerelu, zachowały się dokumenty – już z czasów III RP - z 1992 roku - z II Kongresu Kaszubskiego w Gdańsku, gdzie Thusk, jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego wygłosił programowe przemówienie p.t. "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza i Kaszub, które powinny zdaniem Thuska posiadać własny rząd, własny pieniądz i własne wojsko. Przemówienie to wywołało oburzenie ks. prof. Janusza Pasierba, posłów Alojzego Szablewskięgo i Feliksa Pieczki, a takie reprezentantów Wielkopolan i Górno-Ślązaków, oraz wielu innych uczestników kongresu. Poseł Pieczka w odpowiedzi wygłosił pozaprogramowe, patriotyczne kontr-przemówienie, podkreślając iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi:" nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" Oświadczenie uczestnika II Kongresu Kaszubskiego, Andrzeja Marszałkowskiego, przewodniczącego Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego-Organizacja Polityczna Narodu. Czy mam przypomnieć jego haniebną rolę w dniu 4 czerwca 1992 roku?!!! Czy mam napisać więcej o „osiągnięciach” tego jednego z największych szkodników III Rzeczpospolitej?!!!
lolek000 / 2009-04-29 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Kto chce wiedzieć wie. Gorzej gdy ludzie wolą sobie kliknąć na wsi24 i dawać wpychać wate w głowę bez chwili refleksji nad tym kto i co do nich mówi.
tamuj / 213.158.199.* / 2009-04-28 17:24
niesamowite na ile ten gościu jest gotów.
darth vader / 78.8.82.* / 2009-04-29 07:30
dostaje wytyczne z centrali, to i gotowość być musi :)

Najnowsze wpisy