Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Nie wierzę Lepperowi

Premier: Nie wierzę Lepperowi

Money.pl / 2007-08-11 16:48
Komentarze do wiadomości: Premier: Nie wierzę Lepperowi.
Wyświetlaj:
haloo bo / 83.23.135.* / 2007-08-12 22:43
a ja nie wierzę premierowi dzisiaj,jutro i nigdy.
Wyborca / 80.53.15.* / 2007-08-12 12:17
To Kaczynski w swej zachlannosci o wladze z nikim nie moze sie dogadac,slowo kompromis jest dla niego obce.Zamiast budowac,to on najpierw burzy,ciagle musi walczyc,a jak braknie wroga to go wymysli.Chyba w mlodosci za duzo naczytal sie dziel LENINA.Wrogami jego byli juz DZIENNIKARZE,LEKARZE,WYKRZTALCIUCHY,PIELEGNIARKI,LIBERALOWIE i.t.d.
Bez odbioru / 83.22.180.* / 2007-08-11 16:48
To musi być nieprzyjemna sytuacja dla premiera. Przeciez Lepper do niedawna był jego najbliższym współpracownikiem i sojusznikiem w budowie IV RP.
lorunia / 91.94.145.* / 2007-08-11 18:12
No cóż będzie nauczka dla następnych rządów aby nie korzystali z takich przystawek , bo łatwo się udławić takimi kęsami . Same przystawki się wyeliminowały z życia politycznego na bardzo długi czas , albo może na zawsze .? ? ? Bo kto zaryzykuje koalicję w następnych kadencjach z tego typu politykami ....
Bez odbioru / 83.22.235.* / 2007-08-11 18:39
Nie sądzę ,że będzie jakakolwiek nauczka. Dotychczasowe rządy nie szły na współpracę z żadnymi populistycznymi przystawkami. Nawet SLD miał na tyle honoru by nie zawiązać koalicji z Lepperem. Jak dotąd jedynie PiS poszedł na taki mezalians. Sądzę jednak ,że dla PiSu to też nie będzie nauczka. Oni są po prostu niereformowalni zaś dla władzy gotowi pewnie wejść w sojusz z samym diabłem ( i nie mam tu bynajmniej na myśli Rokity).
Floyd / 2007-08-12 11:08 / Tysiącznik na forum
Z tego wynika, że w tydzień po wyborach powinny być nowe wybory i tak na okrągło.
Chyba, że jaśnie oświecony łaskawie zdradzi jakie było inne wyjście przy tym układzie parlamentarnym.
Bez odbioru / 83.22.235.* / 2007-08-12 16:00
Każdy wie jakie były wyjścia. A że wybrano najgorsze dla Polski zaś najlepsze ,bo dające maksimum władzy dla PiS , to juz inna sprawa. Zresztą po co takie głupie kpmentarze, kol. Floyd? No chyba że należysz do tej części społeczeństwa której podoba się ten gorszący spektakl polityczny .Na koniec rada: jak chcesz coś napisać to wysil czaszkę zamiast silić się na zupełnie bzdurne pseudouszczypliwości.
Floyd / 2007-08-12 20:50 / Tysiącznik na forum

Każdy wie jakie były wyjścia.

Widocznie jestem wyjątkowo ciemny bo w dalszym ciągu nie wiem jakie były inne sensowne wyjścia poza ponownymi wyborami.
A może PIS powinien przekazać władzę np. PO i jednocześnie mając większość w sejmie popierać ją w każdym głosowaniu? Zadowoliło by to Pana?
Na szczęście nie jestem nawiedzony i wiem, że to idiotyczne. Być może wmówili Panu ci wspaniali politycy, że możliwa była koalicja tylko ci okropni PISowcy nie chcieli.
Politykom się nie dziwię, że gadają co im pasuje i obwiniają o każde zło stronę przeciwną ale dziwię się takim jak Pan którzy wierzą bez zastrzeżeń tym których popierają. Ja tam w odróżnieniu od Pana mam dystans do wypowiedzi wszystkich polityków.
Moim zdaniem do koalicji dojść nie mogło bez utraty "twarzy" jednej z partii poprzez rezygnację ze swych haseł wyborczych i nie mam o to pretensji do żadnej partii.
Największym "przestępstwem" PIS u jest to, że wygrało wybory ale tu należałoby zgłosić się z pretensjami do wyborców.
Bez odbioru / 83.22.175.* / 2007-08-12 21:43
Czy jest Pan nawiedzony czy też nie , tego nie wiem i przyznam ,że niewiele mnie to obchodzi. To ,że nie orientuje się Pan w obecnej sytuacji politycznej jest natomiast aż nadto widoczne. Wyjścia ,Drogi Panie były różne. Na początek należy wspomnieć o koalicji z PO ,którą mamiono wyborców praktycznie do końca. Następnym logicznym wyjściem było powołanie rządów mniejszościowych . Takie rządy funkcjonują często w wielu krajach i dają sobie nieźle radę Tu można wymienić chocby Norwegię gdzie taka sytuacja jest niemal standardem zaś i my mamy w tej dziedzinie pewne doświadczenie. Techniczny rząd Belki działał w pewnym okresie nawet i bez poparcia SLD i jak widać nie był to wcale zły rząd. Na koniec gwoli przypomnienia: koalicja w obecnym ( jeszcze !) kształcie nie narodziła się wcale po wyborach. Ks. Rydzyk konstruował tą koalicję znacznie wcześniej . Wystarczyło wówczas zajrzeć do Naszego Dziennika bądź posłuchać Radia Maryja aby wiedzieć o tym na co się zanosi. Pan ,Drogi Floydzie ,zachowuje się jakby dopiero wczoraj przyjechał z daleka i nie wie co się działo/dzieje w naszym kraju.
O przestępstwach wolę nie pisać . Myślę ,że o tym dowiemy się niebawem w miarę postępów w działaniach prokuratury i ( ewentualnie ) komisji sejmowych. Ja bym tu raczej użył pojęcia grzechu. Bo niczym innym jak grzechem i to potężnym jest brak zdolności koalicyjnych wykazywany przez PiS. Jak widać obecnie trwa mecz PiS kontra reszta świata. PiS nie jest w stanie zawiązać koalicji z żadną z sejmowych partii. W taki sposób polityki się nie prowadzi gdyż PiS wybory coprawda wygrał lecz nie uzyskał mandatu na rządzenie samodzielne.
Może na koniec jeszcze jedno przypomnienie : tuż po wyborach A. Lepper powiedział ,że koalicja PO-PiS stała się nie do zrealizowania za sprawą brutalnej kampanii prowadzonej przez PiS ze słynnymi towarami znikającymi z lodówek.
Sugeruję trochę czytać i analizowac nie zaś przyjmować bezkrytycznie polityczną papkę przygotowaną przez partyjnych ideologów.
Życząc dobrych snów kończę polemikę.
bx / 83.144.105.* / 2007-08-12 22:56
jasne. teraz to co "Lepper powiedział" to święte jest. A papką "partyjnych ideologów" jest np. Pański komentarz.
konsekwencja / 83.24.240.* / 2007-08-12 14:28
jak najbardziej słuszna konstatacja.

Najnowsze wpisy