Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Opcje mniej groźne niż przypuszczaliśmy

Premier: Opcje mniej groźne niż przypuszczaliśmy

skomentuj
Wyświetlaj:
wow / 85.134.192.* / 2009-02-25 02:56
gdzie takie bzdury czytujesz ?
W pani domu ?
Unia nigdy by na to nie poszla
Norbias / 89.200.165.* / 2009-02-24 20:54
Prezydent ma sceptyczne zdanie w.g mnie bo zdecydowana większość mówi obiektywnie czyli jak Premier Tusk i ekonomiści czy bankowcy i ludzie w mediach zresztą nawet moi znajomi się z tym zgadzają tak więc coś w tym jest. Swoją drogą na czystą logikę do 2012-1015 roku prkatycznie prawie wszystkie kraje w Uni będą w strefie Euro wyłączmy z tego Szwecje i Wielką Brytanię bo tutaj nie wiadomo. Lecz popatrzcie na to tak ze nawet Dania chce na 2010 przeprowadzić referendum w sprawie Euro w Szwecji ma być ponowne w 2012 zaś Wielka Brytania niby już planuje referendum w sprawie Euro. Więc praktycznie kraje bez Euro w głównej mierze będą krajami spoza Unii Europejskiej.
Zalmar / 77.254.72.* / 2009-02-24 21:13
Tak jak piszesz - dla nas wszystkich wejście do ERM-2 to jedyne sensowne rozwiązanie. L.Kaczyński ma trochę racji, iż pozostanie przy naszym PLN daje większe możliwości poprawy sytuacji gospodarczej - ale do tego jest potrzebna rozsądna władza - a takiej nam od zawsze brakuje. Z tego też względu ERM-2 jest zdecydowanie bezpieczniejsze.
grek zorba / 62.21.15.* / 2009-02-24 22:59
A władzę kto wybiera że jest ona "nierozsądna" prtzecież ci ludzie mają nas reprezentować, i dlaczego mamy zdejmować z niej obowiązek rozsądnych działań? czyżby władza w Polsce postrzegana jest w kategoriach nieudaczników którzy za dużą kasę robią głupstwa? pRZECIEŻ TO ABSURD, oddalając złotego i przyjmując euro, oddajemy wpływ na nasze finanse innym ludziom nie koniecznie z Polski. To ewidentne tchórzostwo społeczeństwa i brak wiary w umiejętności polskich elit. Czy musimy się z tym tak obnosić? Po za tym jestem zdania że jeżeli sami nie potrafimy się rządzić, to inni za nas tego nie zrobią wręcz przeciwnie, staniemy się już całkowicie przedsionkiem wielkiej europy- i o to tutaj idzie gra,żeby polacy nie wierzyli sobie i w siebie, ale dziadoskie metody nam zafundowała europa. To jest walka o wpływy w grupie europejskiej, a silne państwa chcą utrzymać swoje pozycje. Pewnie drogi czytelniku powiesz że co tam Polska ma za siłę, właśnie tego się od ciebie oczekuje, żebyś tak myślał. Siłę państwa natomiast mierzy się liczebnością narodu i jego zdolnością do dynamicznego rozwoju, tego polakom odmówić nie można i jeszcze przez 40 lat nie będzie można. Ten potencjał może zostać wykorzystany w kraju, albo nie i wtedy będzie pracował na rzecz innych państw. Na co uważam jest jeszcze za wcześnie. ponieważ nasze zaszłości do Unii to przynajmniej 30 lat. Dlatego oddajcie swój potencjał i siłę wytwórczą tylko Unii a napewno, otrzymacie silne poparcie poklepywanie po plecach. Polski interes, nie leży tylko tam gdzie unii, ale na takie spojrzenie niewiele osób stać, nawet pod rozbiorami polacy starali się utrzymać zalążki państwowości, po wielu latach niewoli, obecnie oddawanie swojej suwerenności w ręce, innych traktuje się jako punkt chonoru, takiego zamętu w głowie nie poczynili nawet komuniści, żeby za paczkę bananów oddać całe drzewo bananowe. A przecież nie na darmo jest kilka państw w unii które nie przyjęły waluty i mają swoją, nie przyjęły takiej demagogi. Nie widzą powodów dla których miałyby to robić. Polska wbrew różnym opiniom leży w sercu europy, i byłoby dla niej miejsce jako kraju z suwerenną walutą - warunek że rządy nie będą uciekały od odpowiedzialności za kraj, bo wtedy tylko go wyprzedać i potwierdzić, że na próżno za dobro kraju ginęły miliony, oczekując jego suwerenności, w każdej dziedzinie życia.
Dlaczego mówi się polakom, że powinni wspierać polską walutę, biorąc w niej kredyt hipoteczny? a następnie zamienie się ten patriotyzm i rozwadnia go poprzez euro, to w czyim interesie?
erroor / 78.8.118.* / 2009-02-24 22:36
Dokladnie. Zgadzam sie. Tylko kretyni mowią o tym jak to fajnie miec zlotowke argumentując to: "bo przeciez bedziemy bezpieczni, niezalezni i bedziemy mogli ksztaltowac polityke monetarną". A ja sie pytam:

1) bezpieczni od czego? I co z tego ze mamy wlasną walutę? Wielka ta waluta wielkiego i wspanielego kraju, kiedy 2-3 instytucje kierują jej kursem jak im sie tylko podoba zarabiając krocie. W ciagu pol roku ta wielka waluta oslabila sie o ponad 50% w stosunku do euro czy dolara, a my moglismy sie temu przygladac bo jakakolwiek proba obrony musialaby sie skonczyc fiaskiem.

2) ksztaltowac wlasną polityke gospodarczą w czasach kryzysu? czyli, że co? miec nizsze stopy procentowe? nizsze niz w strefie Euro? Żalosny argument. Ze skrzypkiem na dachu i całą tą ferajną nigdy nie bedziemy mieli niższych stop niz w strefie Euro. To wlasnie z Euro mielibysmy nizsze stopy procentowe, a wiec szanse na szybszy rozwoj.

Ale oczywiscie populisci, ktorych lider nie ma nawet konta w banku, za to chwali sie kotem, beda wciskac swoje mądrosci, jacy to z nich wielcy znawcy tematow ekonomicznych.

Mam nadzieje ze sie uda. I to jak najszybciej przyjac euro.
giorgio / 2009-02-24 23:05
Fakt,że kraje eurolandu tkwią po uszy w kryzysie nie daje nic do myślenia?
Oczywiście na zmasowane ataki Sorosów i Goldmanów nawet większe gospodarki niż Polska
mogę odpowiedzieć tylko z najwyższym trudem... Szczególnie gdy rolę agentów tych ludzi pełnią tacy zdrajcy jak Kazimierz M...................
Jednak nie zmienia to faktu,że na razie finansujemy tylko nasz deficyt - a w eurolandzie będziemy
finansować deficyty francuski,niemiecki etc. (znacznie większe !).
I ostatni "problemik" - parytet???? jaki parytet EURO/PLN przyjąć do ERM2?
W świecie dzisiejszych zawirowań może to być równie dobrze 3,80, jak i 4,00 jak i 4,20.
Każda wersja jest możliwa - ale w tych groszowych różnicach tkwią własnie miliardy wyssane z naszej gospodarki.
velandil / 2009-03-30 15:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Fakt,że kraje eurolandu tkwią po uszy w kryzysie nie daje nic do myślenia?


USA, Rosja, Szwajcaria, Australia, Japonia.... Te kraje mają swoje waluty a też ich kryzys nie ominął, część z nich o wiele mocniej niż kraje ze strefy Euro. Może sam najpierw pomyślisz zanim zaczniesz wypisywać takie kretynizmy??
mirwa / 78.152.3.* / 2009-02-25 00:38
ostatnie info to 5zł , więc jesteśmy biedakami w europie.
skomentuj

Najnowsze wpisy