Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego przejdzie konsultacje międzyresortowe

Prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego przejdzie konsultacje międzyresortowe

Wyświetlaj:
pl614 / 77.114.59.* / 2016-05-11 06:39
Wiek emerytalny to relikt, który nie motywuje do opłacania składek, który zmusza ludzi, którzy się wypracowali by pracowali do śmierci, a przecież wystarczy określić min. lata składkowe i tyle - każdy pracujący świadom byłby i pilnowałby pracodawców, aby terminowo opłacali składki. Dołożyć lata składkowe wychowawcom (matkom) dzieci (np. za jedno dziecko 2 lata) - taki model poprawiłby demografię. Ci którzy nie osiągnęli by lat składkowych przed 75 rokiem, przechodziliby na emeryturę socjalną.
zz221 / 77.114.59.* / 2016-05-11 06:31
Szanowny Rządzie jako opozycja, popieraliście lata składkowe (miliony podpisów) gdy Tusk zmieniał ustawę, Pan elekt Prezydent podpisał porozumienie ze Związkami Zawodowym, również o latach składkowych - teraz promujecie nie płacenie składek, kombinować maksymalnie. Młodzi wyjeżdżają bo nie ma pracy, wyjeżdżają Ci co powinni łożyć na składki - Wasz pomysł, to uruchomienie czasu Waszego końca, jako jeden z wielu milinów Polaków, który podpisał się pod protestem Tuskowowych zmian, w najbliższych wyborach jednoznacznie Was ocenię i myślę że ocenią inni z tej listy którzy Wam zaufali.
Uczciwości ! / 89.71.233.* / 2016-05-11 01:14
Oszukany emeryt ?
NAJGORSZE jest cofnięcie reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci i wnuków wpłatami dla b. zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) i za kilka lat będzie(?) płacz 60 letnich emerytek, że mało dostają po 30 latach ciężkiej (ale słabo płatnej) pracy ? POWINIEN być jednakowy dla pań i panów okres minimalny opłacania składek np. 35 lat BEZ prawa do późniejszego jakiegoś „wyrównywania” emerytur – a wzrosty np. inflacyjne tylko o taki sam wskaźnik dla WSZYSTKICH ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł" zbuntowani młodzi (o ile jeszcze pozostaną w Polsce !) i starzy "egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I JUŻ PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych niby "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już nam zapowiedziały, że sp... z kraju, zaczepią się u rodziny i tam zaczną pracę. Nas rodziców będą odwiedzać kilka razy w roku, co strasznie nas ucieszyło. Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże by cofnięto reformę emerytalną bo może być PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OGRABIONYM emerytem ! Może trzeba interwencji Trybunału Konstytucyjnego lub RPO ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OGRABIENIU(?), że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Do emerytury ZUS policzy panom tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które jednak ZUS wliczy panom do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie no. 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo sprawiedliwości. Matkom SP powinien doliczać opłacony staż pracy np. 1 rok za dziecko. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a czy władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie byłaby to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury – ale ja w to nie wierzę ! Jak do emerytury to kobiety mają pracować krócej od panów (zgoda co do matek), a jak wyliczenie emerytury to lata dożycia równe pań i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA i ograbianie ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ? Ew. konieczność 40 lat stażu SKŁADKOWEGO jest słuszna, np. dla ciężko pracujących po ZSZ, ale znowu może najwięcej zyskają rolnicy z KRUS dotowanego ponad(?) 90 % przez ludność Polski, bo może wszystkim(?) zaliczą pracę od 16 roku i jako 56-latki pójdą na emeryturę ? Cieszcie się, tak jak ja z żoną będę się cieszył po wyjeździe naszych dzieci zagranicę - przecież obiecały pisać i nas odwiedzać, prawda ?
Uczciwy / 89.71.233.* / 2016-05-11 01:01
Jakby państwo szkodliwie nie "wyrównywało" tym niby biedniejszym emerytom, zwiększając im emerytury kosztem tych dłużej pracujących lub na lepiej płatnych posadach - to NAJSPRAWIEDLIWSZĄ zasadą byłoby przyjęcie jakiegoś minimalnego stażu zatrudnienia, np. 35/40 lat RÓWNEGO dla pań i panów. Ludzie sami decydowaliby czy wypracowana emerytura im starczy już czy chcą dłużej pracować. Teraz jest wg mnie demoralizacja gdy cwaniacy idą niby chętnie na małą emeryturę, a potem jęczą aby im więcej podnosić niż innym bo mają tak mało. Jęczeniem chcą dogonić emerytury tych co uczciwie dłużej pracowali ! Oszustwo ?
103545 / 37.152.18.* / 2016-05-10 21:50
Kabaret Duda daje nowy spektakl. Bawimy się dalej. Jak długo to potrwa? Alle jaja.
anka760 / 213.238.66.* / 2016-05-10 21:34
Czekamy teraz na ustawę ,która ukaze złodziei bankowych i obroni okradanych przez lata Polaków
Andrzej227 / 46.76.246.* / 2016-05-10 21:15
To jest skandal, ludzi się nie oszukuje. Miał być staż jako jedno z kryterium przejścia na emeryturę. Pierwsze co powinno się zrobić to zlikwidować liczne kosztowne przywileje. Obym nie żałował wyboru Panie Prezydencie.
ed55 / 89.228.44.* / 2016-05-10 19:59
ZROBMY WIEK JAK U NIEMCOW 43 LATA PRACY SKŁADKOWE I KONIEC I TO PIS
TEDY/45 / 89.231.82.* / 2016-05-10 19:40
Jest w Sejmie projekt Prezydenta ws. przywrócenia wieku emerytalnego 65/60 - więc kończcie z tym mieszaniem i udawanymi konsultacjami. Panie Prezydencie i Pani Premier /PIS/ PRZYWRÓĆCIE WRESZCIE TEN WIEK EMERYTALNY, albo powiedzcie, że znów okłamaliście Staruszków - kończcie ten żałosny spektakl.
.Nowoczesny inaczej:) / 77.254.69.* / 2016-05-10 19:38
A teraz proste wyliczenia dla ękspertów i mojego ulubieńca z propagandowej zupy Ogórkowej : 1100złzus x 12 miecha = 13200zł co daje 2,5 uncji złota rocznie po 40 latach pracy mamy 100 uncji złota co daje nam 520,000zł -a to się równa działka+dom !Więc jak myślicie drodzy ęksperci czy ZUS OFE oddadzą mi i mojej żonie po 40 latach pracy dwie chałupy na dwóch działkach ?!!!Czy dadzą mi ochłapy które nawet nie wystarczą na przeżycie ?!!!
amelia 1959 / 83.27.30.* / 2016-05-10 17:10
skoro tak długo mają żyć kobiety,to warto rozważyć możliwość przejścia ich na emeryturę po 40 latach pracy minus 2 lata za każde wychowane dziecko ( jeżeli nie korzystały z urlopu wychowawczego)-byłoby to bardziej sprawiedliwe i adekwatne do obecnych przepisów
hejka / 94.254.129.* / 2016-05-10 16:46
Staż pracy powinien być brany pod uwagę 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn okresów składkowym istniał kiedyś ale zniknął za prezydentury A.Kwaśniewskiego jak się nie mylę powinno się go przywrócić a co do pracodawców to nigdy na nic się nie zgadzają Panie Prezydencie czekamy!!!!
lkhuihg / 83.25.6.* / 2016-05-10 16:06
"prezydenckie projekty" "ministerialne konsultacje" ZE ŚMIECHU SIĘ POSIKAŁEM !!!!! kaczor powie reszta pajaców natychmiast wykonuje i tak to wygląda !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy