Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezydent jutro powoła nowego premiera

Prezydent jutro powoła nowego premiera

Money.pl / 2007-11-08 14:43
Komentarze do wiadomości: Prezydent jutro powoła nowego premiera.
Wyświetlaj:
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-11-09 16:31
nie powola tylko powierzy misje i prosze nie dezinformowac publisi!!!!!
Gal# / 213.158.197.* / 2007-11-08 18:02
Powtórze; fanatyzm polega na ślepej wierze w coś/kogoś - na nie przyjmowaniu do wiadomości oczywistych faktów.

Postawa fanatyczna jest o tyle groźna, że mocno
uzależnia "wyznawców" od idola i usprawiedliwia
stosowanie niegodziwych środków od osiągnięcia
"uświęconego" przez niego celu.

Idol zwykle odwołuje się do nieweryfikowalnych
haseł; obiecuje CADA, widzi i słyszy rzeczy, do których
nikt normalny (tj pospolity !!!) nie ma dostępu. On
widzi np katastrofę gospodarczą w Polsce, deptanie
praw człowieka, jakiś "kaczyzm" itd a wyznawcy przyjmują to na wiarę.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-08 14:43
No, nareszcie. Mówiąc szczerze obawiam się o budżet.

Szkoda, że tak mało mówi się w mediach, że:
- jest bardzo napięty kalendarz budżetowy
- nie ma możliwości zmiany budżetu, bo najmniejsza nawet zmiana wymagała ponownej długiej ścieżki konsultacji
- termin wynikający z konstytucji jest nieubłagany.

Bo dużo się mówi, że Platforma narzeka, że kopiuje budżet PiSu, bo on był najlepszy itd.
marek 19.53 / 83.24.55.* / 2007-11-08 23:17
Tylko o budżet ?. To zaiste drobny problem. Sztandarowe oszczędności budżetowe można przecież realizować. Budżet określa maximum wydatków na określone cele. Wydatki administracyjne można ciąć do bólu. Zaplanowane wydatki na infrastrukturę są wystarczające. To tylko rok i będzie nowy budżet.

Porównajmy jednak (przytoczę w skrócie) dwie wypowiedzi:
Tusk - żadnego odwetu,
Komorowski - trybunał stanu ma dużo do zrobienia.
(czemu nie wziął żadnego ministerstwa?)

I wyciągnijmy wnioski. Kampania prezydencka się zaczęła.

A ponieważ widzę więcej ambitnych. Sikorski, Zdrojewski, może Gowin (ci się włączą dopiero po nominacjach) to Tusk zaczyna czuć się rzuconym na pożarcie. A i Marcinkiewicz może nagle wyskoczyć - na razie się nie wychylił, zasłonił się pracą w banku. A Chlebowski to też nie jest facet pozbawiony ambicji.

"Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-08 23:24

A ponieważ widzę więcej ambitnych. Sikorski, Zdrojewski, może Gowin (ci się włączą
dopiero po nominacjach) to Tusk zaczyna czuć się rzuconym na pożarcie. A i
Marcinkiewicz może nagle wyskoczyć - na razie się nie wychylił, zasłonił się pracą w
banku. A Chlebowski to też nie jest facet pozbawiony ambicji.


Czary, mary, hokus pokus, abra kadabra......a ponieważ WIDZĘ w tej szklanej kuli przyszłość, to wam powiem, bo JA WIEM.....
:):):)
marek 19.53 / 83.24.55.* / 2007-11-09 00:07
Od lat powtarzam, nie jestem wróżką tylko inżynierem. A to taki facet, który umie liczyć (nie wróżyć) i przewidywać skutki działania (nie wróżyć).
Jeżeli przewiduję zawalenie się konstrukcji, to nie wróżę, lecz wyciągam wnioski z dostępnych danych.

Dla gawiedzi to są oczywiste czary. Hokus pokus. Ja sobie siadam za biurkiem z dokumentacją, liczydłem i szklaneczką czegoś dobrego i liczę. Po godzinie, lub kilku mam wynik. Wykonawca robót robi obmiar. Kilka dni lata po obiekcie z taśmą mierniczą, pomagierami i ma wynik. Zgodny. Jest zdziwiony, bo mnie nie widział na budowie.
Czy to hokus pokus. Nie. To zwykła umiejętność korzystanie z narzędzi jakie się posiada.
Jak się zna wynik działania 2+2 to wiele rzeczy jest proste. Dla innych to hokus pokus.

Czy wśród narzędzi , które Pan posiada są real'ne kontrargumenty.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 00:34
""" 2007-11-04 12:03:14 | 83.24.34.* | marek 19.53
Zobaczymy. Jakiś czas temu, kiedy Komorowski wycofał się z ministrowania na rzecz
marszałkowania i widać było, że premierowanie, czarnego Piotrusia, wpychają Tuskowi
postawiłem na Komorowskiego lub Sikorskiego. Nie skreślałbym też Marcinkiewicza. Co prawda
Sikorski i Marcinkiewicz odeszli z PiS w złym stylu ale gawiedzi to się spodoba.
Przewiduję jatki przy kandydowaniu. Zbyt wielu ambitnych.
Tuska właściwie już wyeliminowali, bo na cud trudno liczyć."""

Uuuuu, szklana kula się porysowała???
Słabo widać przyszłość???

A miało być tak superrrrrrrr.................:):)

ps. a co pan pije z tej szklaneczki?? Może trzeba zmienić napój?:):)

Może budowle umie pan konstruować (choć tego nie wiem, bo nie chwali się pan na forum swoimi osiągnięciami budowlanymi). Niestety w inżynierii politycznej po prostu sobie pan nie radzi. Pozostaje tylko szklana kula:):)
ŚCIEKŁY / 70.7.92.* / 2007-11-09 00:43
"real60" dziecinada. Gdybyś ty był Premierem to w pierwszym tygodniu po Twojej nominacji w Polsce byłaby III JAPONIA. Jak się cieszę, że nie jesteś premierm tylko

WIELKIM ZEREM
szasprasipopitoleniu / 83.24.244.* / 2007-11-09 18:39
"Sciekł" gratulacje, ubawiłem się świetnie.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 20:15
nuda...........
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 00:54
I tu (ściekły???) się pomyliłeś. Wielkie zero odchodzi właśnie do lamusa, razem z małym pistolecikiem :):):)

Ale ubaw. Piszcie jeszcze coś chłopaki, bo dawno się tak dobrze nie bawiłem:):)
trzymamkcuki! / 83.24.222.* / 2007-11-08 17:38
ja też szczerze, nie mogę się wręcz doczekać cudu gospodarczego. Niech chłopaczki już działają, w tym temacie. Kalendarz jest napięty, przy znanych możliwościach ścieżek konsultacyjnych i wszystko to w kontekście nieubłaganych terminów konstytucyjnych, ale to wysztko pryszcz wobec przekazanej już nam determinacji Miłościwie, już nie długo, panującego Ducka, zwanego pieszczotliwie Duce.

Najnowsze wpisy