Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezydent nie przedstawi w Brukseli stanowiska rządu?

Prezydent nie przedstawi w Brukseli stanowiska rządu?

skomentuj
Wyświetlaj:
waz(USA) / 200.49.213.* / 2008-11-07 15:30
Pozbylismy sie jednego durnego prezydenta w USA, kiedy przyjdzie czas na polskiego kartofla?
isael / 81.190.10.* / 2008-11-06 18:17

Lech Kaczyński dodał, że instrukcje rządowe to jest w stosunku do najwyższego przedstawiciela RP coś, co by określił jako kolejny przykład braku kindersztuby.

jestem rozczarowany tym twierdzeniem :(

czy wypełnienie konstytucyjnego obowiazku .. jest taką ujma dla Prezydenta RP , zobligowanego do współpracy z rzadem w sprawach polityki zagranicznej?
tym bardzej ze Konstytucja RP wyraźnie , wyznacza kto prowadzi politykę zagraniczną , ba wyznacza tez rolę Prezydenta w tej kwestii .. nakazując Mu , współdziałanie z rządem oraz odpowiednim ministrem
Najwyzszy przedstawiciel (Prezydent RP) .. reprezentuje Polske , ratyfikuje/wypowiada umowy miedzynarodowe .. ale przy ich tworzeniu wspóldziała z rządem .. tak nakazuje Konstytucja RP

dziwny to kraj w którym sa dwie polityki zagraniczne .. jest jeszcze jeden kasus mozliwy do wyobrazenia
mianowicie Prezydent RP i Premier RP prowadza rózne polityki i podpisuja rózne umowy (stosownie do swoich kompetencji) .. czy to niemozliwe ? w aktualnych polskich realiach ? wszystko jest mozliwe

przynajmniej tak juz to zaczyna postrzegać świat.. nie muszę chyba wyjasniac .. co to znaczy dla polskiej racji sanu , czy chociazby dla prestizu Polski

czy kiedykolwiek Polska doczeka sie takich polityków .. dla których interes państwa, inters Polski .. bedzie wazniejszy od osobistych ambicji, czy interesów ugrupowań które reprezentują?
podatnik / 2008-11-07 13:41 / Bywalec forum
Chyba nadszedł czas ,żeby poważnie rozważyć sens wyborów powszechnych na stanowisko Prezydenta RP.
Prezydenta powinien wybierać parlament ,czyli większośc , która wygrała wybory. Ta dwuwładza do niczego nas nie doprowadzi.
Tłumaczenie ,że za innego prezydenta była koabitacja to żadne wytłumaczenie. Bo naprawdę też jej nie było. Też były zawetowane ustawy , które gdyby w tamtym czasie weszły dziś bylibyśmy w innym miejscu i mieli mniej problemów po prostu nasza pamięc jest zawodna.
Ten system sie nie sprawdził , nasza konstytucja też. System musi być jasny , ktoś wygrywa wybory , bierze na siebie pełną odpowiedzialnośc za całaść , a tak ta odpowiedzialność jest rozmyta
bo kazdy po swojemu . Prezydent w tej chwili ewidentnie reperezentuje jedną opcje poityczną i byłoby ok , gdyby był prezydentem z nadania tej opcji , a niestety tak nie jest.
Nasze preferencje polityczne już nie maja znaczenia - ten popiera tę partię , czy inną . Prawda jest taka ,że w tej sytuacji nie będzie winnego bo są dwie siły polityczne , które mają inne pomysły dla kraju a rządzą jednocześnie . To jest jak w małżeństwie ten chce kupić auto - a drugie pralkę , ten jechać na wczasy a drugie kupić futro - czy w takim małżeństwie dzieje się dobrze - nie, bo nie może i tak jest z naszym krajem. Co by rząd nie wymyślił to bedzie negowane tylko dlatego że nie .
Przecież wiele z wetowanych obecnie ustaw było przygotowanych jeszcze przez poprzedni rząd i wtedy miały być dobre teraz sa złę. Nie wprowadzili ich tylko dlatego ,że brakło im odwagi cywilnej.
Nigdy nie popierałam PIS , ale też nigdy nie spodziewałam się ,że są zdolni do takich działań ,że tak za nic bedą mieli wszystki ,że tylko bedzie się liczyć ich chora ambicja . Druzgocące jest to ,że wielu ludzi wogole tego nie widzi , to znaczy są tacy sami i wyznają zasadę po mnie choćby potop , ale musi być na moim. Żałosne .
Nie ma merytorycznych dyskusji , dziennikarze biją pianę w sprawach ,które wogóle nie mają znaczenia dla polityki i gospodarki , tylko kto komu ubliżył , kto kogo gorzej potraktował. A jakie to znaczenie. Wielce wszyscy tacy czuli na tym tle. A jak idziesz w politykę to luicz się z tym ,że ci bedą ubliżać bo tak było jest i będzie wszędzie nie tylko w Polsce.
Dlaczego nie ma dyskusji merytorycznych - a no bo trzeba popracować , przygotować się ,a tak program prosty co ten powiedziąl a co tamten i dyskusja dwie godziny z głowy i jest kasa za program.
Czy ktoś potrudził się aby wyliczyć ile straciła Polska gospodarka w tym roku na tym ,że nie mamy wspólnotowej waluty - ale po co lepiej iść na ulicę i zapytać emerytów co o tym sądzą . Wiadomo , że nie mają pojęcia o bilansach płatniczych , róznicach kursów o wpływie niestabilności na efekty ekonomiczne gospodarki , boja się zmian i biją sie bo ich się straszy wzrostem cen. Tylko,że w innych krajach to ceny wzrosły w restauracjach , a nasi emeryci do nich nie chodzą . Cały czas rozchwiane wszystko bo albo sie import opłaci , albo eksport i na przykład dla firm transportowych albo mają w piguły zleceń w eksporcie i nie ma jak samochodu ściągnąc do kraju bo nie maładunku , albo są same importy ale nie ma jak wysłać auta bo nie z czym. To nie jest problem tylko tego przedsiebiorcy ale całej gospodarki , bo to kosztuje. Ceny paliw by tak nie skakały jakby była stabilna waluta i niebyło monopolu na import paliw , który załatwił nam zdaniem Kaczyńśkiego najlepszy rząd wszechczasów czyli Olszewskiego , gdyby był dłużej to pewnie na używanie powietrza też by były koncesje. Przecietny obywatel ocenia sytuacje po tym co słyszy w telewizji , bo nie musi się znać na ekonomi i wpływie pewnych decyzji gospodarczych na jego życie. Politycy albo mu obiecują albo go straszą i popiera tego ,który jest bliżej jego mentalności - nie ma możliwości wyboru w oparciu o rzetelną informację bo nam środki masowego przekazu jej nie dostarczają.
Czy doczekam się rzetelnje informacji o wpływie waluty jaką mamy na naszą gospodarkę i nasze życie. Obecnie dzięki temu ze mamy naszą kochaną suwerenna złotówke to bogacą się spekulanci i krajowi i zagraniczni i sterują naszym handlem międzynarodowym to od nich zależy czy nasze tow3ary sa do sprzedania za granica czy nie , czy import jest tani czy drogi . Jak długo mamy to tolerować. Kursy spólek na naszej giełdzie też w znacznym stopniu zależą od kapitału spekulacyjnego - jak długo mamy na to się godzić - czy to daje nam suwerennośc ,o której tyle mówią przeciwnicy EURO>
młot na platfusów / 83.29.223.* / 2008-11-06 13:21
Regulamin forum
rozwado / 2008-11-06 12:49 / Tysiącznik na forum
Ten kabotyn zagraza bezpieczenstwu panstwa.
juści / 213.158.199.* / 2008-11-06 16:55
trzeba było wykonywać instrukcje człowieka honoru, kiedy były do tego warunki. Teraz tow., to możecie sobie nadmuchać.
sjdfskdf2f2f / 196.3.50.* / 2008-11-06 12:47
PIS, KACZYŃSCY i związkowscy są śmieszni według mnie, to jedno i to samo, jedni steruja innymi, tylko nie maja racji w niczym co robią, bo związkowcy to 5% społeczeństwa, a reszta to 95% jeśli nie umieją liczyć!! i jestem za RÓWNOŚCIĄ, WSZYSCY WCZEŚNIEJ NA EMERYTURĘ ALBO NIKT!!! NIkyt nikomu zawodu nie wybieral, ale sa zawody gdzie rownie ciezko sie pracuje, za mala kase i BEZ WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTUR!!!
Adam_M / 83.27.41.* / 2008-11-06 15:50
Jestem zniesmaczony atakami Tuska na Prezydenta I OSOBĘ w państwie. Tusk powinien poddać się specjalnym badaniom!!! Tusk wytoczył wojnę prawie wszystkim branżą. Niszczy kraj. Oby Tuskomania się skończyła jak najszybciej!
Adam
fortel / 79.188.238.* / 2008-11-06 12:54
czy J&S już wpłacił te 450 milionów ?

a co do związkowców to od czasów lewandowskiego jak handlował Polską wiemy , że laepiej rozdawać pieniądze z budżetu koncernom zagranicznym, Polakom po co pomagać !

Z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rok 2007, roczne dotacje

-kocern LG 441,2 miliona zł.
-Hewlett Packard 8,6 miliona złotych
-MAN 52,5 miliona złotych
-ISUZU 40,8 miliona złotych
-FIAT 31,7 miliona złotych
-Volkswagen 24,2 miliona złotych
Itd., itp……
no i te zwolnienia z podatków. Swoich trzeba udupić a obcym wpakować kasy ile wlezie !
podatnik / 2008-11-07 13:46 / Bywalec forum
Znam kilka miejsc w Polsce gdzie złodziejskiej prywatyzacji nie było - moge podać adresy ,żebyś obejrzał jak to wygłąda. Tacy jak ty obronili własną piersią przed prywatyzacją te zakłady.
Niektóre zakłady ,które wymieniłeś widziałam przed prywatyzacją i mam mozliwośc oglądać teraz.
Kiedy wreszcie przestaną tacy jak ty szczuć i wypisywać bzdury .
ssspppieeerrrr / 195.137.72.* / 2008-11-06 12:43
Co tu komentowac. Szajs w belwederze.
fortel / 79.188.238.* / 2008-11-06 12:56
podarunek od dziadka znaleźli na Stadionie X lecia, ile tam jest tych niewybuchów ?!
Bankier_7 / 2008-11-06 12:16 / portfel / Punktator
CZASAMI JEST MI WSTYD ZA TEGO MAŁEGO CZŁOWIECZKA JAKIM JEST PREZYDENT POLSKI.
NA JEGO MIEJSCU WOGÓLE BYM ZREZYGNOWAŁ Z TEJ FUNKCJI DLA DOBRA SWOICH RODAKÓW I ICH WIZERUNKU NA ŚWIECIE!!!
ajakże / 213.158.199.* / 2008-11-06 16:59
ile to przeciętny obywatel Ubekistanu musi obecnie znosić, to fakt.
Pilsener / 2008-11-06 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Można głosować tylko na socjalistów i katolików - albo jednych i drugich, którzy łączą socjalistyczne regulacje i biedę z kościelnym zakłamaniem i zaściankowością w zdwojonej mierze - jaki jest tego efekt każdy widzi, "wielka i wspaniała polska demokracja". Oczywiście jeden katolicki-socjalista zarzuca drugiemu katolickiemu-socjaliście liberalizm i brak wartości chrześcijańskich, nie zamierzam nawet zbliżać się do urny w polsce, na polaków nie warto głosować.
fortel / 79.188.238.* / 2008-11-06 11:24
panie prezydencie niech pan pilnuje polskich spraw, bo ten od obietnic rzucanych na wiatr to niebezpieczny dla Polski jest. We wrześniu tak jak obiecał w TelAwiwie miała ruszyć "mapa drogowa" wypłat dla Zydów 60 milardów złotych....itp
Nie ufam jemu , jak kotoś kto doprowadizł do bankructwa swojej małej fundacji Dar Gdańska przy takim zapleczu politycznym i biznesowym, moz edobrze prowadzić sprawy RP !
dikens111 / 213.199.219.* / 2008-11-06 11:51
skad w tobie marny człowieczku tyle nienawiści - chciałbys naprawdę żeby te twoje dwa kartofle rządziły krajem i uszczęśliwiały wszystkich na siłę swoimi poglądami?
fortel / 79.188.238.* / 2008-11-06 12:49
twoje kartofle sa już dawno wyżarte przez robaki i śmierdżą zgnilizną i małością.

koleżanka Sawicka
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku.....rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie <

no pampersy naśladować takie wzorce.
tfardy liberał / 83.29.223.* / 2008-11-06 10:27
Brawo Prezydencie, tego rudego kabotyna najwyzszy czas odesłać do malowania płotów po rozgrabionych stoczniach
ra.pl / 217.153.227.* / 2008-11-06 10:04
durnia mamy za prezydenta!
wujaszekwańka / 79.188.238.* / 2008-11-06 11:19
czy ju z doinek zatwierdził "mapę drogową " wypłaty dla Żydów te obiecane 60 miliardów złotych ?
Obniecał w Tel Awiwie że zrobi to do września tego roku !
skomentuj

Najnowsze wpisy