Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezydent wkrótce dostanie raport o WSI

Prezydent wkrótce dostanie raport o WSI

Money.pl / 2007-02-02 12:07
Komentarze do wiadomości: Prezydent wkrótce dostanie raport o WSI .
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-08 17:06
Ostatni szef zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) generał Janusz Bojarski będzie jedną z najważniejszych osób w Ministerstwie Obrony Narodowej. Wczoraj szef MON Bogdan Klich (PO) potwierdził medialne spekulacje - Bojarski zostanie szefem Departamentu Kadr MON. A to z kolei oznacza, że prominent dawnej WSI będzie miał istotny wpływ na awanse w Wojsku Polskim.

Minister obrony Bogdan Klich potwierdził wczoraj wieczorem, że podjął decyzję o powołaniu Janusza Bojarskiego na dyrektora Departamentu Kadr MON. Zastąpi on na tym stanowisku oficera wywodzącego się z młodego pokolenia, Piotra Borowego. Zdaniem ministra Klicha, powołanie generała Janusza Bojarskiego, ostatniego szefa zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, ma charakter symboliczny, a podjął tę decyzję z dwóch powodów. - Po pierwsze, ze względu na jego kompetencje, po drugie, to symboliczna rekompensata krzywdy, którą on i wielu innych oficerów doświadczyło od poprzedniego rządu - mówił w rozmowie z PAP minister Klich.
Bojarski w 2005 r. zastąpił w WSI generała Marka Dukaczewskiego i kierował Wojskowymi Służbami Informacyjnymi odpowiedzialnymi m.in. za inwigilację prawicy, nielegalny handel bronią i przestępcze działania w sektorze gospodarki do likwidacji tych służb w październiku 2006 roku. Również na symbolikę - tyle że negatywną - takiej nominacji zwraca uwagę były minister obrony narodowej Aleksander Szczygło. Według niego, dyrektor Departamentu Kadr MON ma duży wpływ na politykę kadrową resortu i to właśnie on wskazuje ministrowi obrony narodowej potencjalnych kandydatów. - Chłopcy z WSI będą teraz decydowali o tym, kto będzie awansował w wojsku. Ta decyzja jest na wskroś niezrozumiała, nieprzemyślana i niebezpieczna - uważa Szczygło.
Obywatel-RP / 213.102.147.* / 2007-02-05 18:29
Wódz Jarosław: Towarzysze czy wiecie jak rozpoznać komucha?

Towarzysze partyjni:.....(cisza)

Wódz Jarosław:... Komuch ma czerwone oczy! Towarzysze, a dlaczego komuch ma czerwone oczy?

Towarzysze partyjni: Nie wiemy?! Wodzu powiedz nam.

Wódz Jarosław: A po to żeby się mógł dobrze schować w jarzębinie! Widzieliście kiedyś komucha w jarzębinie?

Towarzysze partyjni: Wodzu, nie widzieliśmy...?

Wódz Jarosław: A właśnie! Bo tak dobrze się schował!
renegat / 89.78.76.* / 2007-02-05 13:29
jak Dorn pomoże Maci(a)erewiczowi napisać kolejna bajkę. Rapoatu po prostu nie ma , a to co chce prazydent moherowych beretów usłyszeć to trzeba dopiero napisać. A jeżeli raport jest to tylko jego strona tytułowa.
Wapniak / 83.28.143.* / 2007-02-02 16:05
Czyżby zbliżał się finał politycznego kabaretu?... Będzie wesoło, ale co potem?
Hmmm... A może oczyścić pierw ten zimowy b.....? Czy czekamy aż słońce nas we wszystkim wyręczy?
czater / 2007-02-02 12:07 / Tysiącznik na forum
Był głosny raport w sprawie "szafy Lesiaka" i co z niego wyniklo, w taki sposob odwraca sie uwage spoleczenstwa i mediow od grozbhy strajku

Najnowsze wpisy