Forum Forum prawneZmiany w prawie

Problem z ojcem alkoholikiem

Problem z ojcem alkoholikiem

skomentuj
Grzegorz_21 / 178.235.140.* / 2020-03-18 17:52
Dzień dobry

Razem z siostrą i jej dzieckiem mieszkamy z ojcem w jego mieszkaniu. Mama zmarła gdy byliśmy mali. Ojciec pije od lat, zajmowaliśmy się nim do tej pory. Wszelka pomoc, wsparcie, prośby by przestał pić doprowadziły nas po latach do sytuacji, w której zażądał od nas wyprowadzki.
W międzyczasie, wszelkie remonty i naprawy w mieszkaniu, odbywały się na jego koszt, choć praca odbywała się naszym kosztem - moim i siostry.
Moje pytanie brzmi - czy z prawnego punktu widzenia, należy nasz się jakaś rekompensata w postaci 1/3 wartości mieszkania, wypłacona przez naszego ojca tak, abyśmy mogli przestać się nim zajmować, zerwać kontakt, wyprowadzić się i zacząć żyć normalnie?
Chodzi o sytuację w której matka, także była właścicielką, jesteśmy tu zameldowani, ojciec jest obecnie jedynym właścicielem lokalu, ale czy mamy podstawy prawne do zażądania 1/3 wartości mieszkania wypłaconej na dwoje dzieci za wszystkie te lata opieki i męczenia się z ojcem alkoholikiem, gdy ten nie podejmował żadnych prób leczenia czy poprawy sytuacji?
Będę wdzięczny za poradę prawną, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki by rozwiązać sprawę.
Pozdrawiam,
Grzegorz
Reder848 / 178.37.232.* / 2020-05-18 10:46
Musisz mu przetłumaczyć że czas się leczyć http://www.grytomy.pl/alkoholowe-odtruwanie-w-warszawie/ gdyby nie leczenie nie wiem co by teraz ze mną było.
skomentuj

Najnowsze wpisy