Forum Forum podatkowePIT

Problem z usyzkaniem pit od pracodawcy

Problem z usyzkaniem pit od pracodawcy

ElTorpedo / 217.172.255.* / 2010-04-12 11:35
Witam,

W zeszłym roku pracowałem 2 dni na umowę zlecenie w jednym z Łódzkich Centrów Handlowych. Wynagrodzenie otrzymałem, jednak w tym roku nie mogę się doprosić od pracodawcy o pit. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Czy istnieje możliwość, żeby na podstawie rachunku, który dostałem podczas wypłaty należności, dodać odpowiednie kwoty przy uzupełnianiu PIT37?

Rachunek wygląda tak:

Kwota wynagrodzenia brutto: 180,00
Kwota uzysku 20,00% : 0,00
Składka na fundusz emerytalny: 0,00
Składka na fundusz rentowy: 0,00
Składka na fundusz chorobowy: 0,00
Kwota do opodatkowania: 180,00
Podatek od wynagrodzeń 18%: 32,00
Składka na ubezpieczenia zdrowotne: 0,00
Kwota do wypłaty: 148,00


Jak się domyślam w PIT37 uzupełniam tak:
Przychód: 180,00
Koszt uzyskania przychodów: 32,00
Dochód: 148,00
Ale co dalej?
Dochód zwolniony od podatku: ??????
Zaliczka pobrana przez płatnika: ??????
Składki na ubezpieczenia ~ : 0,00

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
belladonna / 2010-04-12 17:09 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli nie masz PIT-11 od płatnika musisz rozliczyć się na podstawie posiadanych informacji. Mając jedynie w roku podatkowym przychód i dochód jak piszesz nie wyjdzie podatek, bo jest to dochód nie powodujący powstania obowiązków podatkowych (a to coś innego jak dochód wolny od podatku, bo z dochodu wolnego się nie rozliczamy, a z dochodu nie powodującego powstanie obowiązków podatkowych się rozliczamy). Do PIT dołącz pismo, ze rozliczasz się na podstawie posiadanych infor, bo taki i taki płatnik nie dostarczył Ci PIT-11 :-)
Tylko to 32 to w końcu zaliczka na podatek, czy KUP? bo jeśli zaliczka, to będziesz ją mieć do zwrotu, a KUP to 20% od 180 zł :-)

Najnowsze wpisy