Forum Forum prawneBankowe

Problem z zadłużeniem w Banku

Problem z zadłużeniem w Banku

Dominik6891 / 81.219.21.* / 2010-01-06 06:13
Witam,

Może krótko przedstawię problem :
W marcu 2006 miałem debet na koncie w banku PEKAO SA w wysokości ok. 120 zł, kilka miesięcy później kiedy go nie spłacałem dzwonił do mnie Pan z jakiejś kancelarii z i KAZAŁ zadłużenie spłacić, nie dokonałem tego. Wtedy to już zadłużenie wyniosło 270 zł ( pewnie jakieś odsetki i prowizje ). Kiedy już wyraziłem chęć spłatę, okazało się to niemożliwe ponieważ bank PEKAO SA zmienił się w bank BPH ( fuzja ) prowdziłem śledztwo którego wynikiem było pismo z działu windykacji PEKAO SA w którym było napisane że bank odpisał dług w swoją rezerwę strat i nie są pobierane odsetki, miałem spłacać kwotę na jakieś konto, niestety kartka mi się zgubiła i wpłata nie została dokonana. Chciałem teraz wziąć kartę kredytową i wyszło że jestem w BIK właśnie z tego powodu, zacząłem prowdzić nowe "śledztwo" żeby zakończyć tę sprawę i spłacić dług, czego wynikiem było że zadzwoniła do mnie pani z banku i powiedziała że wszytsko jest ok, nie musze spłacać. No ale jestem w BIK, jak mam to rozwiązać ?? Przecież na mocy art 371 kodeksu cywilnego, - takie zadłużenia mijają po 2 latach. ???
Wyświetlaj:
www.legeo.pl / 79.110.194.* / 2010-01-13 16:56
art 371 to "Działania i zaniechania jednego z dłużników solidarnych nie mogą szkodzić współdłużnikom." - zobaczy tutaj http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-1964/16/93/
mały miki / 195.14.4.* / 2010-01-11 10:46
Na początek sprawdż co jest w BIK i czy nie wyraziłeś przypadkiem zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania (masz prawo ją wycofać w dowolnym momencie za pośrednictwem banku). Jeśli takiej zgody nie ma, napisz do banku reklamację, z prośbą o ustawienie odpowiedniego statusu rachunku w BIK. Skoro zadłużenie zostało umożone, Twój rachunek powinein mieć w BIKu odpowiedni status (zobowiązanie umożone - 0U), a jego dane powinny przestać być widoczne dla innych banków. Jeśli zgoda jest - napisz, że ją wycofujesz i zarządaj ustawienia odpowiedniego statusu w BIK.
Jesli jednak, zalegałeś ze spłatą ponad 60 dni, a bank przesłał ci listem poleconym informację, ze jeśli w ciągu 30 dni nie uregulujesz - to niestety, twoja historia kredytowa będzie widoczna w BIK przez 5 lat od chwili zamnięcia zobowiązania (Art 105a, Ust Prawo Bankowe z 27.08.1997).

Najnowsze wpisy