Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Prognoza walutowa. Analitycy mają dobre wiadomości nie tylko dla frankowców

Wyświetlaj:
pixelek / 77.252.17.* / 2015-01-23 12:01
tak, tak potanieje za pół roku, a za rok to już na pewno. Tak, tak, baranki idźcie spokojnie w kierunku jasno oświetlonych drzwi, a napis nad nimi "Rzeźnia" to tylko taka nazwa lokalu...
:)
A wszystko po to, żeby politycy z bankowcami się dogadali zanim ludzie zdążą złożyć pozwy na klauzulę rebus sic stantibus. Tylko błagam nie piszcie mi, że w tym zakresie obowiązują przepisy przejściowe sprzed 25 lat, jak to próbowała rozpaczliwie tłumaczyć jedna z kancelarii. Bo przepisy przejściowe dotyczą TYLKO stanów sprzed wejścia w życie ustawy.
Barni / 77.66.58.* / 2015-01-23 11:59
To wszystko jest po to aby nas do reszty ograbić.
bodek__ / 193.22.252.* / 2015-01-23 11:59
Śmieszą mnie te protesty - zaryzykowałeś, to płać (zresztą ja też płacę, bo mam spory kredyt CHF).

Co więcej - dotychczas mocno zyskiwałeś na tym, że masz CHF - a teraz jak się odwróciło, to nagle protesty?
Podpis / 195.212.29.* / 2015-01-23 12:03
bodek - na konto dostałeś co? CHF? Na pewno nie, tylko dostałeś PLN! Zostałeś oszukany a bank ciągnie z ciebie 110% w tym momencie (jeśli brałeś przy ok 2zł). Skoro lubisz być ru...ny bez wazeliny i jeszcze prosisz o więcej to gratuluję. A potem się dziwić że banki i rząd robią co chcą skoro mamy takich obywateli.
Bodek__ / 193.22.252.* / 2015-01-23 12:56
No ale jak oszukany? Umawiałem się, że dostanę PLN. Umawiałem się po jakim kursie. Umawiałem się jak mam spłacać. Bank respektuje te ustalenia umowy.

A Ty się umawiałeś inaczej i teraz bank postępuje inaczej? Jeśli tak, to zostałeś oszukany.

Co więcej - spłacam FRANKI! Kupuję Franki w internecie i przelewam co miesiąc Franki. Jeszcze parę lat temu biegałem po mieście, kupowałem Franka w kantorze i wpłacałem do kasy banku.


Dla jasności - wolałbym płacić mniej niż więcej. Tylko nie bardzo widzę przeciw komu miałbym protestować...
ZDENERWOWANA MAMA / 31.2.124.* / 2015-01-23 12:02
JAK PRZELICZYŁAM TO JUŻ OK 35TYŚ DO TYŁU NA RÓŻNICACH KURSOWYCH
SPOKOJNY KREDYTOWIEC W PLN / 83.144.94.* / 2015-01-23 13:25
ROZUMIEM, ŻE GDYBYŚ BYŁA DO PRZODU 35 TYŚ NA RÓŻNICACH KURSOWYCH, TO ODDAŁABYŚ NADWYŻKĘ NA FUNDACJE DOBROCZYNNE?
lobeo / 89.228.68.* / 2015-01-23 11:59
Możliwe, że piszący Obywatel816 ma rację - ewidentnie widać, że takie zawirowania i zachwianie na rynkach walutowych "sztucznie wywoływane" - może sugerować, że dąży się małymi krokami do wprowadzenia jednej światowej waluty.
Frankowy Jeleń / 178.43.206.* / 2015-01-23 11:56
Wróżbita Maciej już 2 lata temu to przewidział
Podpis / 195.212.29.* / 2015-01-23 11:56
W Polsce nie ma kredytów CHF ! To bzdura! Wszystkie kredyty były udzielane w PLN i taka waluta była przelewana. Były tylko indeksowane i przeliczane w CHF ! Banki ciągną 110% lichwy, a rząd nie ma jaj by coś z tym zrobić. Obudzą się jak 700tys osób ogłosi upadłość a na rynek trafi 700 tys nieruchomości i gospodakę szlag trafii. Dowód? Ludzie wygrywają procesy z bankami.
Bodek__ / 193.22.252.* / 2015-01-23 12:01
To są oczywiste bzdury. Nikt (KNF) nie pozwoliłby na taki hazard ze strony banków. Nawet jeśli nikt po drodze na oczy nie widział Franka, to banki nie mogły by mieć tak dużej pozycji otwartej.

Teraz za to mają kłopot, bo zaczynają się sypać różne wskaźniki i konieczne jest tworzenie różnych rezerw, jakieś bilansowanie itd.

Jak nie wiesz, to sprawdź sobie jakie ograniczenia w funkcjonowaniu mają banki ze strony regulatora.
Podpis / 195.212.29.* / 2015-01-23 12:06
Chyba jednak bzdury piszesz. Bo ludzie procesy wygrywają, inaczej by nie wygrywali prawda? Gdyby na tej podstawie sądy nie przyznawały im wygranej. Po prostu kolejna śmieciowa akcja kredytowa, gdzie podobna była początkiem kryzysu. Ale bankowcy są gorsi od małp, bo nawet ta uczy się na błędach, a oni nie.
lobeo / 89.228.68.* / 2015-01-23 11:55
Za pół roku Szwajcarski Bank Narodowy podniesie stopy procentowe i kurs CHF przekroczy 5 zł na dłużej. Szacuję, że dopiero w 2016r-2017r. żydowska finansjera z USA - dokona ataku na szwajcarski system bankowy, w formie sabotażu i osłabienia roli i znaczenia szwajcarskiego systemu finansowego w globalnym świecie. Dopiero wtedy spekulacyjnie pojawi się poziom ok. 3 zł
Graaff / 194.169.228.* / 2015-01-23 11:54
Brednie bankierów. Pociesza ją, zeby w tym szoku nic nie musieć robić i może sprawa przycichnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatel816 / 77.253.79.* / 2015-01-23 11:53
Nie jestem analitykiem bankowym,bo gdybym takim byl,to nie zabieral bym glosu.Polscy analitycy w wiekszosci nie powinni wybiegac poza granice wlasnego kraju bo nie maja zielonego pojecia o czynnikach wplywajace na finanse /i nie tylko finanse/swiata.Wedlug mojego rozeznania/40-lat/,frank,euro i dolar juz nigdy nie beda tak tanie jak byly.Krystalizuje sie bowiem nowy lad gospodarczo-finansowy,ktory widac golym okiem.Oj!beda w Polsce problemy i to bardzo powazne.
Na moje oko / 62.133.134.* / 2015-01-23 11:51
Śmiech na sali. Dzisiaj przy dziennych skokach FCH o 10 gr. analitycy prognozują obniżkę o 2 gr za miesiąc.Bardziej wiarygodne są długo terminowe prognozy pogody.
ch / 77.254.164.* / 2015-01-23 11:51
tylko dlaczego ci MĘDRCY nie skorzystali z okazji i nie przepowiedzieli tak silnego wzrostu CHF miesiac, 3 miesiace i w koncu 6 miesiecy wczesniej?
lobeo / 89.228.68.* / 2015-01-23 11:50
Skoro wszyscy drukują, to mam propozycje dla Pana Belki - niech NBP dodrukuje również parę miliardów PLN i wesprze tą upadającą polską gospodarkę, oraz banki - tak aby uwolnić kredytobiorców od franka CHF. Proste jak drut, wystarczy mieć jaja i pokazać Unii że polski system bankowy jest silniejszy, mając niezależny Bank Narodowy w zakresie emisji pieniądza. Do dzieła Panie Belka, zacznij w końcu działać jak prawdziwy ekonomista, bo na razie to rola NBP-u w Polsce wypada marnie, tak samo jak KNF-u.
m54 / 79.186.88.* / 2015-01-23 11:54
gdyby Belka tylko o tym pomyslał to franka bys miał po 8-10 zeta
Pambam / 85.221.180.* / 2015-01-23 11:50
Gadacie bezsensu... Skoro ktoś wziął kredyt we frankach, to powinien liczyć się z tym, że coś takiego może się zdarzyć. Ludzie zostali o tym poinformowani. Dopóki płacili niskie raty, to było okej, wszyscy zadowoleni. Noga się powinęła i nagle winne jest państwo, aktualna władza i plamy na słońcu. Ekonomia rządzi się swoimi prawami i nic na to nie poradzimy.

"jakieś jajo" odwołując się do twojego zdania na temat górników... Górnicy narzekają, że mają mało płacone... dlaczego? Bo nasz węgiel jest drogi! Każdy chciałby zarabiać krocie, ale nikt nie liczy się z tym jak to wpływa na produkcje. Jakiś chińczyk pracuje za miskę ryżu i 3 dolary, jest to absurdalne, ale tak jest i jemu to wystarcza. Polak pracujący w kopalni nie pozwoli sobie na to. Teraz podsumowując ilość i koszt wyprodukowanego surowca, odejmując płace pracowników oraz cenę transportu węgiel chiński okazuje się dużo tańszy. Ty jako inwestor stoisz przed wyborem polski drogi węgiel, albo chiński tańszy. Co wybierasz? Tańszy... tym samym zabijasz polskie kopalnie. Nikt nie może wpłynąć na twoją decyzję, bo mamy wolny rynek. Gdyby ktoś od góry nakazał kupować własne surowce, wrócilibyśmy do komuny i gospodarki planowej, bo bylibyśmy uzależnieni od aktualnego wydobycia.

Zaraz pewnie zostanę zlinczowany...
jakiś jajo / 185.78.149.* / 2015-01-23 11:47
Osły to lekko powiedziane. Byle przeciętniak wiedział co mniej więcej się będzie działo i takim przeciętniakiem się czuję. Byłem pewien, że frak pójdzie w górę ale nie że aż tyle. Za to kupiłem złota i srebra co mi zrekompensują ładnie Was tam słuchać, każdy wie, że sto razy lepiej samemu pomyśleć jak inwestować bo z wami tylko straty, ubezpieczalnie bez zaufania, złodziejstwo i spekulacja w bankach. Najlepiej wam wychodzi robienie w balona klientów. W banku trzymam tylko kwoty potrzebne na miesięczne wydatki i zakupy online - ani grosza więcej, żeby nie oszukiwali innych moimi pieniędzmi. Bank w tej chwili dla mnie jest darmowym pośrednikiem moich pieniędzy Pamiętajcie żadnych banków, funduszy doradców bo tylko czekają, żeby cię okraść.
werni429 / 193.104.154.* / 2015-01-23 11:46
spekulacje spekulacje, a milionerzy stają się miliarderami

Najnowsze wpisy