prosba o porade

1954 / 2008-09-05 21:34
W sierpniu 2007 zakupilam fundusze Pioniera.
Calosc mam obecnie w funduszach wschodnich (po konwertacji) .
W tym okresie byly jedne z lepiej zarabiajacych w Pionierze.
Obecnie po roku maja od stycznia najwieksze spadki (od czerwca do 5.09.- 24 %)
Zainwestowalam dosz duza sume i obecie moja strata to 30 tysiecy.
Obawiam sie dalszego spadku. Obecnie w pionierze od czerca o ponad 9 % wzrosly
fundusze obligacji dolarowch ) Czy to dobry wybor.Czy poczekac na wschodzacych i wyplacic gdy wzrosna. Jezeli wogole pojda w gore. Od maja ida systematycznie w dol.
Mieszkam za granica w Skandynawii i moge byc w Polsce 1 dzien -nie mam urlopu.
Z tad nie wchodzi w gre odkupienie i zakup w innym towarzystwie niz pionier.
Nie mam kodu bo moglabym zrobic to przez internet.
Prosze o porade czy fundusze obligacji dolarowych to dobry wybor.
Wyświetlaj:
kasai / 88.199.25.* / 2008-09-09 21:36
tylko BRIC-i dolarowe
miki3d / 2008-09-09 23:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak na razie każdy z tych czterech rynków jest w kanale spadkowym. Poza tym ten fundusz pomału traci rację bytu przy zaworowaniach związanych z ropą. Ma w swoim portfelu Brazylię i Rosję, których rynki są silnie dodatnio skorelowane z rynkiem ropy; oraz Indie i Chiny, które raczej mają odwrotną korelację. To daje dywersyfikację, ale jednoczesnie powoduje, że w obecnej sytuacji (bessa) raczej fundusz w najlepszym wypadku będzie stał w miejscu.
miki3d / 2008-09-11 16:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mała pomyłka, Indie nieco się wyłamały z kanału spadkowego, ale nie sądzę, żeby udźwignęły pozostałem pikujące rynki.
miki3d / 2008-09-08 23:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę, że w 1 dzień możesz złożyć wniosek o uruchomienie usługi "telePioneer" czy jakoś tak. To umożliwia dokonywanie konwersji lub odkupień na telefon.

Fundusze obligacji dolarowych to dobry wybór o ile wierzysz we wzrosty dolara, Jesli dolar powróci to trendu spadkowego, to znowu będzie tak jak przez ostatni rok, że zyski z tego funduszu nie wynagrodzą strat USD/PLN. Tym bardziej, że Pioneer nie posiada jednostek z zabezpieczoną walutą (hedżowanych). Jeśli oczekujesz pewnych inwestycji, to proponuję fundusze obligacji polskich.

A przy okazji: przy takich kwotach jakie inwestujesz warto rozważyć zmianę dystrtybutora - nic Cię to nie kosztuje, a otrzmasz indywidalnego doradcę. Szczegóły na priv.
1954 / 2008-09-10 20:14
O jakich obligacjach polskich mowisz. Mialam w ubieglym roku oczywiscie w pionierze
fundusz zrownowazony i akcji polskich. Do tego roku wlaciwie to byla tendencja spadkowa. To wlasciwie posunelo mnie do zmiany na wschodzace. /W tym okrsie bylam duzej w Polsce/. Obecie tak jak wszystkim wiadomo wchodzace sie zalamaly.
Obserwujac od 3 miesiecy obligacje lub akcie dolarowe to oczywiscie wzrost jest dobry.
Masz inne propozycje i jakiego dystrybutora bys proponowal.
goblin / 2008-09-06 16:12
Ja odstatnio przekonwertowalem w fundusz obligacyjny plus....
Z tym fundem obligacji dolarowych to nie wiem jak on sie ma do obecnego wzrostu dolara i jak sie bedzie mial do kolejnego umacniania sie dolara albo wprost przeciwnie do jego ponownego spadku (jesli taki np. nastapi..) ?
kasai / 88.199.25.* / 2008-09-09 21:37
tylko BRICI
miki3d / 2008-09-08 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z ciekawostek: Pioneer obniżył o ułami procentów swoje opłaty za zarządzanie niektórymi funduszami, w tym Funduszem Obligacji Plus. To minimalnie poprawi wyniki na tle konkurencji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy