Prosze o rade

mak59wp.pl / 83.9.203.* / 2008-09-27 20:42
Juz sam nie wiem co robic, w fortis akcji mam strate ok. 50% i caly czas nadzieje, ze nizej nie spadnie ale jak slucham wiadomosci i czytam artykuly, ze moge swojej kasy nie odzyskac to ogarnia mnie przerazenie i ratowac moze lepiej co sie jeszcze da. Poradzcie!
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-10-01 11:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli pękasz, to znaczy, że fundusze akcji nie są dla Ciebie. Każdy moment na dywersyfikację jest dobry. W obecnej nerwowej sytuacji zalecałbym zmniejszenie ryzyka i przerzucenie większości środków w fundusze ochrony kapitału - np. Quercus, Skarbiec. Wtedu nic nie stracisz, a dasz sobie szansę na zyski w przypadku powrotu hossy lub mini hossy.
hs2 / 2008-09-29 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie zdywersyfikowałeś portfela masz statę. Co poradzić - przeczytaj dowolna książkę o giełdzie zanim zaczniesz inwestować, nie martw się, chyba każdy zaczynał od straty, gdyby jej nie miał nie kombinował by jak ten rynek przewidzieć i dalej był by w tych 90% które traci wierząc pracownikowi banku mówiącemu o tym ile to wzrośnie i jaka to okazja, oczywiście okazja dla pracownika banku bo ma od ciebie prowizję :)))
om / 83.238.74.* / 2008-09-29 16:44
dopóki nie wyciagniesz tych pieniedzy to nie stracisz,w obecnym momencie Twoja strata jest czysto wirtualna,liczba jednostek na rejestrze przeciez nie ulegla zmianie,wycofując teraz jednostki stracisz na pewno i przegapisz okazje jesli gielda odbije,czekaj cierpliwie a najlepiej staraj sie nie sluchac wypowiedzi analitykow ktore sa bardzo od siebie rozne,zycze szybkiego odrobienia strat
LdN / 2008-09-29 16:49 / Bywalec forum
Ależ wy pieprzycie tutaj głupoty o tych wirtualnych stratach. Matematyka jest nieubłagana. Jeśli ktoś stracił 50% to teraz żeby odzyskał pieniądze fundusz musi wzrosnąć 100%. Podziękuj temu, kto Cię namowił na "iwestowanie".
mac78 / 79.97.90.* / 2008-10-01 12:34
Matematyka jest pomocna na stabilnym rynku Może za mało w tym siedzę ale takich wachań wycen to jeszcze nie widziałem ( rada jest tylko jedna jak straciłeś na akcjach tyle to musisz być konsekwentny i trzymać się akcji bo na pewno odbiją jak sprężyna ) Kto ma lepsze pomysły chętnie przeczytam
Pilsener / 2008-09-28 21:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niewiele można poradzić:
1. Zastanowić się nad dostosowaniem portfela do sytuacji - może nie 100% akcji a 60%? Pogodzić się z tym, że startujesz od zera - nie odrobisz strat ani łatwo, ani szybko - napisać plan inwestycyjny.
2. Rozsądnie wybierać fundusze - nie jeden, a kilka - porównywać ich wyniki i inwestować w trzy, które mają dobre wyniki na tel konkurencji i niskie prowizje (trzy to dobra liczba)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy