Forum Forum finansoweKredyty

PRZEKLEJONY: Wprowadzony w błąd przez bank - symulacja a wysokosc raty kredytu

PRZEKLEJONY: Wprowadzony w błąd przez bank - symulacja a wysokosc raty kredytu

rereer / 2008-08-15 09:35
Moze ktos sie zetknal z podobnym problemem - bardzo prosze o rade co moge zrobic.

Niedawno podpisywalem aneks w moim banku wydluzajacy okres pozyczki hipotecznej. Zalezalo mi
na nizszej racie miesiecznej, wiec poprosilem o symulacje. Dwa razy sprawdzona symulacja
pokazala, ze moja rata spadnie z obecnych 1700 zl do ok. 1400zl. Odpowiadalo mi to, wiec
podpisalem aneks. Tymczasem przy splacie okazalo sie ze rata spadla raptem do 1620zl....
Cala operacja z mojego punktu stala sie bezsensowna (zadna ulga dla domowego budzetu) a
narazila mnie tylko na koszty - musialem zaplacic za aneks + oplaty w sadzie (hipoteka) - w
sumie stracilem kilkaset zlotych. Nie mowiac juz o tym ze dluzszy okres nie tylko nie
przyczynil sie do odczuwalnego spadku raty ale tez zwiekszyl znacznie koszt odsetek calego
kredytu (w calym okresie). Stracilem wiec podwojnie. Czuje sie oszukany przez doradce banku
(mowil o racie ok. 1400zl - symulacja w banku).

Dodam, że moje oprocentowanie to stawka wibor + stala marza banku. Ani jedno ani drugie NIE
zmienilo sie pomiedzy symulacja a splata raty.

Co byscie w takiej sytuacji zrobili? Jakie sa szanse wskorania czegos np. przez Komisje
Nadzoru Finansowego / UOKiK?

Dzieki za pomoc.
rereer / 2008-08-21 20:39
Ponawiam moją prosbe. Czy nikt nie spotkał się z takim "podejsciem" do klienta? Paniusia teraz sie tlumaczy ze wyliczyla rate dla CHF, tymczasem we wniosku mowa jest wyraznie o PLN!

Wniosek zlozylem dla waluty PLN (w ogóle nie rozmawialismy o CHF - po prostu z pewnych przyczyn nie byłem zainteresowany CHFem) a ona teraz sie tlumaczy ze symulacje przedstawila mi dla CHF (oczywiście podczas symulacji nic o tym nie wspomniała) stad ta roznica! Czyli podjąłem decyzję o wejściu w aneks bo doradca mając przed sobą wniosek o kredyt w PLN zrobil symulacje dla ...CHF i podal te rate jako symulacje dla MOJEGO kredytu. Zaplacilem za aneks, oplaty sadowe, kupa biegania a rata spadla o 70zl (wg symulacji -300). Oczywiscie ze majac rzetelna informacje nie wszedłbym w to jako czysty bezsens. Ale dla niej nie ma problemu...

Czy ktos moze cos poradzić? KNF / UOKiK? Jakies inne opcje?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: