Forum Forum finansoweInne

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich. Główny akcjonariusz BPH będzie dochodził odszkodowania

Wyświetlaj:
Benek Benk / 87.206.94.* / 2015-08-25 15:40
Polacy zapamiętajcie sobie dobrze, które banki to pazerne hieny! Omijajcie je z daleka, rezygnujcie z ich usług, aż zwiną lichwiarskie interesy w kolonialnej Polsce!
zero-tolerancji / 80.50.139.* / 2015-08-25 15:39
przez ten bank straciłem mieszkanie wymówili mi kredyt bo byla jakas nie doplata 300 zł i to ja powinienm sie dowiadywac a nie oni informowac ten BANK powinien oberwac i to pozadnie
Marta454 / 77.65.82.* / 2015-08-25 15:39
Więcej złego niż dobrego PO-PSL zrobiło. Ale nikt jakoś nie porusza klauzul niedozwolonych. We wrześniu może sie okazać że to nie kredyt tylko instrument finansowy i sprawa rozwiąże się przez prokuraturę i sądy. Ustawa to nieudolne bicie piany!!
jack455 / 89.231.48.* / 2015-08-25 15:36
Główny akcjonariusz banku BPH będzie dochodził od polskich władz odszkodowania,jesli general elektric wygra proces to mam nadzieje ze polskie wladze zaplaca kare ze swoich prywatnych pieniedzy,nie z pieniedzy podatnika
realist472 / 176.111.228.* / 2015-08-25 16:03
Nie władze tylko posłowie i senatorowie którzy takie prawo ustanowią. Ale jestem dziwnie spokojny po takim pogrożeniu palcem. GE to nie byle kto, ma duży wpływ na politykę rządu USA. A ten ma w polityce zagranicznej właściwie tylko jeden cel: wspierać interesy amerykańskich firm gdzie się tylko da. Mogę się założyć, że nasi mocni w gębach politycy wezmą teraz dudy w miech. GE bardzo dyplomatycznie postraszył sądowym dochodzeniem swoich strat ale tak naprawdę to wystarczy przyjąć w przedpokoju jednego ważnego polskiego polityka i sytuacja sie odwróci.
ryszyleb / 195.85.249.* / 2015-08-25 15:36
To Akcja nie otwieraj i zamykaj konta w BPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Regent / 89.72.68.* / 2015-08-25 15:35
Odpowiedź na pytanie dlaczego akurat "frankowicze" maja być w uprzywilejowanej pozycji jest prosta. Całe mnóstwo polityków ma kredyty we Frankach .Tyle w temacie .Dziękuję za uwagę.
pajac / 77.253.65.* / 2015-08-25 15:35
O to chodzi aby kolesie pieniędzmi podatników spłacili swoje kredyty we frankach!!!! przekręt goni przekręt w tym sejmie
alek271 / 217.115.65.* / 2015-08-25 15:34
I po co to było? By wspomóc banki. Teraz legalnie bank będzie mógł wziąć kasę z budżetu. Wystarczyło by prokuratura sprwadziła te umowy? Wystarczyło.
Ale nie. Trzeba było to zrobic tak by napuścić ludzi na siebie (fajny PR fajny) i tak by bank mógł dochodzić odszkodowań.
Totalna niekompetencja partii PO i PIS albo celowe dzialanie.
smutna rzeczywistośc / 83.7.98.* / 2015-08-25 15:33
TAK,TAK PLATFORMA SPRZEDAŁA NAS....JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI W SWOIM KRAJU.
TU RZĄDZI OBCY KAPITAŁ.BANKI NALEŻY POWOLI ALE SYSTEMATYCZNIE ODZYSKIWAĆ.I NIE TYLKO BANKI.
QQ223 / 159.205.73.* / 2015-08-25 15:32
To było do przewidzenia. Tylko politycy-kretyni tego nie wiedza. Za ich działalność zapłacą wszyscy.
Jolka40 / 188.146.82.* / 2015-08-25 15:31
Nie mam kredytu ani we frankach ani zadnego innego. Ale powiedzcie mi ludzie gdyby te franki spadly do 2,20 to banki by upadly? Czy po prostu nałapały leszczy na kredyty i sami bawią się kursami walut żeby sie nażreć tej kasy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
POLO86 / 83.6.156.* / 2015-08-25 15:31
Ciekawe że od Węgrów nie dochodzili...Ale Orban ma jaja a nie kłamczuchę !
bolo51 / 83.5.195.* / 2015-08-25 15:30
A jak raty w zł.były wyższe to nie było protestów, a kto pomoże tym co płacą w ZŁ?
Magda701 / 87.59.171.* / 2015-08-25 15:37
Dokładnie. Co my jacys gorsi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ArtRetro / 89.228.145.* / 2015-08-25 15:26
Umowa kredytowa nie jest przymusem. Aby zawrzeć takie porozumienie, trzeba spełnić szereg warunków które z reguły idą w parze z poziomem intelektualnym, choćby miał on dotyczyć wyłącznie sprytu wspierającego zdolność do zarabiania i gromadzenia. Kredyt hipoteczny we franku to elitarny towar. Dostępny dla naprawdę dobrze uposażonych i zazwyczaj dobrze ...wykształconych. Reasumując, - ludzi świadomych i rozumiejących podpisywane teksty. Dlaczego zatem takie larum?! Dlaczego hołubiona dotąd gra rynkowa od zawsze okraszona hazardem, nagle przestała się podobać? A może zadam kilka ważniejszych pytań. Dlaczego tzw. "Frankowicze" mają otrzymać pomoc a "Złotówkowicze", "Eurowicze", "Dolarowicze" cierpieć w zgryzocie i samotności? Mało! Dlaczego, pytam, "Chwilówkowicze" czy "Providentowicze" nie mogą liczyć na tak szeroko zakrojąny, kosztowny i niebezpieczny dla społeczeństwa ratunek? Kto za tym stoi? Kto cudzym kosztem ratuje własne cztery litery i litery szczęściarzy - wybrańców? Każdy, średnio rozgarnięty nawet i mizernie "kumaty" człek zdaje sobie sprawę z tego, iż bank dotknięty prikazem z góry, urzędowym rozporządzeniem, "odbije" sobie straty na szarym kliencie. Bogu ducha winnym obywatelu. Tu mamy jeszcze lepszy przykład, bo ewentualne odszkodowania obciążą skarb państwa, czyli nas wszystkich. Frankowicze zapłacą? Politycy? Nie żartujcie. Nawiasem mówiąc, sam kiedyś spłacałem kredyt we frankach. Dlaczego nikt mi nie pomógł? Pytam!!! Osoby odpowiedzialne za ustawodawstwo wspomagające Frankowiczów, czyli za zrzutkę społeczeństwa na "święte krowy", staną kiedyś przed obliczem sądu, bo takie różnicowanie społeczeństwa, dzielenie i okradanie większości na rzecz zamożnej większości to pospolita zbrodnia...
andrzej311 / 89.73.111.* / 2015-08-25 15:46
Wydaje mi się, że niesprawiedliwie podchodzisz do sprawy. Problem polega na tym, że w czasie udzielania kredytów frankowych waluta szwajcarska stała bardzo nisko w stosunku do poprzednich notowań, Zbyt nisko, aby to była tendencja stała. Śmiem twierdzić, że banki wiedziały o tym, że frank pójdzie w górę i zataiły to przed klientami. Tekst o obowiązkowym poziomie intelektualnym frankowiczów jest ponurym wytryskiem Twojej goryczy. Przypomina mi dywagacje średniowieczne pod tytułem: "jeżeli ktoś ma rację, to wygra z szermierzem na miecze, choćby był ostatnią ofermą". Otóż nie wygra. Tak samo, jeżeli tysiące specjalistów w bankach wymyśliło sposób na stały zarobek, to przeciętny człowiek, nawet inteligentny i wykształcony nic tu nie poradzi. Ty spłaciłeś kredyt i podziwiam Cię za to. Ale to nie znaczy, że wszyscy są tak skuteczni w sprawach finansowych jak Ty. Gra rynkowa w Polsce jest sloganem, który pozwala bogacić się monopolistom i spekulantom - najczęściej mającym siedzibę w innych krajach. Myślę że odpowiedziałem już wystarczająco, dlaczego frankowicze. W tamtych kredytach nie było takiej sytuacji. Sądzę ze bank nie odbije sobie tego kosztem szarego klienta, bo ten może zawsze pójść do innego banku. Jeżeli chodzi o odszkodowania, to dlaczego Węgry ich nie płaciły mimo, że zrobiły podobną operację.. Last but not least: osoby odpowiedzialne za ustawodawstwo nigdy nie staną przed sądem. Pozdrawiam
cdfd / 95.160.10.* / 2015-08-25 15:30
Jest. W naszym klimacie dach nad głową to podstawowe prawo do życia. Państwo Polskie tego nie zapewnia nawet w 1 % Zmusza do brania kredytów. No tak . Pwenie powie jeden z drugim ze ma prawo wyjechac z Polski by życ.
Gościk / 81.190.173.* / 2015-08-25 15:26
My faktyczni jesteśmy krajem kolonialnym. Gratuluję rządzącym. Minister miał rację, że my istniejemy tylko na papierze.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: