Forum Forum finansoweKredyty

Przybędzie zagrożonych kredytów

Przybędzie zagrożonych kredytów

Money.pl / 2008-10-17 10:40
Komentarze do wiadomości: Przybędzie zagrożonych kredytów.
Wyświetlaj:
budzik / 62.77.162.* / 2008-10-22 12:12
Moze powtarzam po innych, ale swieta prawde warto przypomniec 'niewiernym' :-). Nigdy nie zaciagaj kredytow w szegolnosci dlugoterminowych w innej walucie niz ta, w ktorej zarabiasz. Chyba nie musze tlumaczyc dlaczego...
Łania / 213.158.196.* / 2008-12-15 20:59
"święta prawda " okazała się "G...o prawdą". Mam kredyt we frankach po przewalutowałam ze złotówki . W najgorszym okresie płaciłam ponad 300 zł mniej, a gdy juz obniżka stóp dosięgła i mnie płacę ponad 400 zł mniej , a przede mną jeszcze kolejne obniżki na które jeszcze się nie załapałam, ale wkrótce nadejdą. Nie żałuję swojej decyzji i na pewno nigdy jej nie będę żałowała.
karolina7777 / 2008-12-12 17:15
Budziku idź spać i lepiej już niczego nikomu nie tłumacz!-każdy ma swój rozum.Jak się już obudzisz to się zastanów co napisałeś:)
wirtualnybankier / 2008-10-19 13:15
Uwazam ze teraz trzeba akurat brac kredyty w PLN. Dlaczego? W jakiej walucie zarabiasz, w takiej i bierz kredyt. Kredyty zdrozeja minimalnie. I taka sytuacja potrwa okolo 1,5-2 lat. Natomiast mieszkania nie stanieją lecz zdrozeją, poniewaz deweloperskie firmy bankrutują i nie bedzie podazy nowych mieszkan, a popyt bedzie nadal wzrastal. Mlodzi ludzie chcą mieć swoje mieszkanko 1-2 pokojowe lub nieduzy domek w okolicach podmiejskich. To znaczy ze w przeciągu dwoch lat bedą drozaly nieruhomosci i to w blyskawicznym tempie, co miedzy innymi i progrozują ekonomisci. Niewiem czy dokladnie sluchacie komentarzy ekonomistow. Narazie Lukas Bank daje 110% wartosci kupowanej nieruchomosci kredyt. Jak dlugo niewiadomo. Nalezy pospieszyc. Podaje link, gdzie mozna poczytac o warunkach udzielania kredytow hpotecznych, rowniez porownac oferty bankow: http://wirtualnybankier.systempartnerski.pl/kredyty-mieszkaniowe.html
agnes95sexy@o2.pl / 83.17.113.* / 2008-12-12 13:01
następny populista, który uważa że lepiej jest płacić ratę większą (kredyty w PLN) niż mniejszą (kredyt w CHF). Z tym podejściem nadajesz się pan idealnie do rządu czy sejmu. W tłumie parlamentarzystów by się pan nie wyróżniał swoim niskim intelektem.
Aru. / 82.177.55.* / 2008-10-20 09:14
Jesteś jakimś naganiaczem? Ceny nieruchomości będą drożeć do momentu kiedy ludzie będą mieli zdolności kredytowe. I tyle. Powyżej pewnych sum, nawet jeżeli ilość budowanych domów radykalnie spadnie, to i tak nikogo na zakup stać nie będzie i cena MUSI spaść. A ceny w PL osiągnęły już poziom europejski dlaczego zatem mają rosnąć i to "w błyskawicznym tempie"?
Anti-Deweloper / 83.7.234.* / 2008-10-29 16:51
Teraz w okolicach wielkich miast wybudowało się masę takich domków, których nikt nie chce kupować, bo są za drogie. Jeśli banki nie będą chciały udzielać kredytów bez wkładu własnego a zatem zmniejszy się ilość ludzi mogących uzyskać kredyt to proszę mi wytłumaczyć skąd weźmie się to błyskawiczne tempo. Ja uważam, że takie tempo błyskawiczne będzie, ale w dół. W takim mieście jak Warszawa średnia cena 1 m kw. powinna wynosić nie więcej niż 1.5 tys. euro. To i tak drożej niż w Berlinie. Nie ma zatem żadnego powodu do twierdzenia, że nieruchomości zdrożeją. Stanieją i to znacznie. Część finansowych naganiaczy na pasku deweloperów próbuje jeszcze rozkręcić rynek do kupowania twierdzeniami ileż te mieszkania nie podrożeją. Ale to już koniec takich zabaw. Teraz będzie już tylko taniej.
cyklotron / 193.120.116.* / 2008-10-17 19:05
nie zdajecie sobie sprawy z wagi tego faktu ze drozeja kredyty we franku ktore to byly rozreklamowywane jako najtansze i from olbrzymi ludzi wzial kredyt w tej wlasnie walucie i co gorsza wielu bralo maksymalny kredyt jaki mogli udxwignac i teraz pofawia sie naprawde duze problemy gdyz jesli rata kredytu rosnie o 25% to to juz bedzie bolec...i nikt niepowiedzial ze frank nie bedzie dalej rosnac bo wyprzedaz polskich aktywow i zamienianiena waluty obce de fakto po prostu powoduja nadpodaz zlotego na rynku i slabnie do innych walut...
wszystko to prowadzi do nieuchronnego spadku cen ...jesli kredyt we frankach jest teraz duzo drozszy a przciez to byl najtanszy kredyt na rynku to niewielu bedzie stac na to by kredyt wziasc a 90% transakcji bylo wlasnie wspieranych kredytem
atłas / 62.181.191.* / 2008-10-17 21:28
taaa, a kredyt w złotówkach tanieje... a poza tym, jeżeli masz problemy z interpunkcją, czy budowaniem logicznych zdań, to skracaj swoje wypowiedzi, bo bardzo trudno się to czyta. A propos kredytów, to racja, w obecnej sytuacji walutowej kredytu w CHF nie kalkuluje się jeszcze brać, jeszcze. Natomiast nie wszystkie banki żerują na kryzysie. Eurobank daje kredyt na 100 % inwestycji, a i marża nie za wysoka, choć nie najniższa...
cyklotron / 193.120.116.* / 2008-10-17 19:07
ale jeszcze trzeba dodac ze byli tacy co brali kredytgdy frank byl po 2,80 dla przykladu wiec ci sie jeszcze nie obawiaja ale faktjest ze rate musza teraz placic wieksza niz przed miesiacem
fred / 2008-10-17 10:40 / Bywalec forum
Temperatura wzrasta.
Oprocentowanie samo nie wzrasta - ktoś je podnosi !!
arch / 2008-10-17 16:43 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy rząd bedzie ratował z naszych podatków tych idiotów ktorzy brali po kilkaset tysiecy we franku
Pawel Ke. / 83.29.176.* / 2008-11-15 12:17
Jesli mowisz o kims idota to ujawnij sie,
Papik / 194.116.134.* / 2008-10-17 20:59
NIe wiem dlaczego nazywasz tych kredytobiorców
idiotami ??? Każdy chce mieszkać u siebie, to naturalne
dążenie. NIe można obwiniać ich za to. Rząd nie będzie
ratował osób fizycznych, chyba że załatwi to ustawa o
upadłości konsumenckiej.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: