Forum Polityka, aktualnościKraj

PSL chce rozwiązania kwestii niemieckiej

PSL chce rozwiązania kwestii niemieckiej

Money.pl / 2009-05-31 21:08
Komentarze do wiadomości: PSL chce rozwiązania kwestii niemieckiej.
Wyświetlaj:
qoomaq / 83.21.86.* / 2009-06-01 23:47
Prywatyzacja własności na ziemiach zabranych sprawi że adresatem ew roszczeń byłych właścicieli staną się osoby prywatne zamiast - jak jest dziś, w sytuacji dzierżawy - państwo polskie. Chyba łatwiej zablokować procesy przy istniejących stosunkach własnościowych? Czy Pawlak wie coś czego my nie wiemy czy też jest jednym z tych idiotów, którzy lepiej nich nie głosują?
maminsynek / 2009-05-31 21:18 / Bywalec forum
Jestem ciekaw po co PSL akurat teraz, chce takiego rozwiązania. Każdy wie, że na większość spornych ziem jest po dwa akty własności jeden Niemiecki dla Niemców i Polski dla Polaków. Jako, że ziemie leżą w granicach Polski uznawane są akty Polskie, ale Niemcy mają w konstytucji zapisane, że honorują granice z 37 więc dla nich ich akty własności są równie ważne. Rozpoczęcie procesu jaki proponuje Pawlak doprowadzi do tego, że to Polacy mogą przegrywać sprawy w sądzie, bo może się okazać, że któryś akt jest starszy i niech to będzie ten Niemiecki i co wtedy? Według mnie ruszanie tej sprawy jest głupie i może dawać zielone światło Niemcom, do walki o swoją "utraconą" własność.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-31 21:08
Za bardzo przypomina mi "rozwiązanie kwestii żydowskiej":
http://pl.wikipedia.org/wiki/Endl%C3%B6sung

A wiadomo jak to przeprowadzono.
No, chyba, że PSL proponuje podobne rozwiązanie.
Natter / 2009-05-31 22:19 / Tysiącznik na forum
Większość niemców zapomniała że, ziemie te zostały utracone w wyniku wojny a zwyciężcy biorą wszystko nie pytając pokonanych , Tak samo zrobiłby Hitler gdyby zwyciężył.Dla niektórych wysiedlenie to było uratowaniem im życia.Po wojnie była chęć zemsty rzezie i pogromy byłyby na porządku dziennym.Lepiej gdyby przestaliby mącić

Najnowsze wpisy