Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PSL pracuje nad planem konsolidacji finansów

PSL pracuje nad planem konsolidacji finansów

Money.pl / 2010-02-17 13:08
Komentarze do wiadomości: PSL pracuje nad planem konsolidacji finansów.
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-02-17 13:08

Poinformował też, że rząd będzie przekonywał do tego, by nie likwidując KRUS, zacząć stosować kryterium dochodowe w odniesieniu do najzamożniejszych rolników, żeby ewolucyjnie wchodzili oni w system powszechny.


Mam dwa pytania dotyczące tej kwestii.
1. dlaczego "ewolucyjnie", a nie normalnie tj. od nowego roku podatkowego ?
2. dlaczego tylko "najzamożniejszych", a nie wszystkich. Mniej zamożni załapią się na niższą stawkę, a biedni na kwotę wolną. W czym problem. Jak mówią w PSL w tym, że rolnikowi pod koniec miesiąca mało co zostaje. A pielęgniarce przepraszam co ? Podatek płaci się od dochodu jak sama nazwa PIT wskazuje.
mych10 / 2010-02-17 15:50
widać,że realia wsi znasz tylko z telewizji,jeżeli rolnicy mało i średnio-towarowi zaczną płacić podatek dochodowy,to ich dochody okażą się tak niskie że staną się klientami opieki społecznej,a którą gminę stać na utrzymanie tylu nowych osób?Muszą wypłacać pensje min tym pielęgniarkom.Poza tym system fiskalny jest zbyt skomplikowany,a wynajęty z biura księgowy jest dużym obciążeniem.Ciesz się ,że płacą podatek rolny,bo go płacą ,a tak byłoby zero i nie starczyłoby dla wiecznie niezadowolonych pielęgniarek
EndrjuDeBest / 88.220.181.* / 2010-02-17 14:06
Pozwól że Ci wyjaśnię, PO ma koalicję z PSL tylko dlatego że rolnicy zagłosowali nogami. Jak ich się grzecznie poprosi żeby płacili podatki jak wszyscy Polacy to za rok po wyborach ujrzysz znowu Leppera.

Najnowsze wpisy