Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reformą finansów w bastion PSL?

Reformą finansów w bastion PSL?

Money.pl / 2007-04-05 10:04
Komentarze do wiadomości: Reformą finansów w bastion PSL?.
Grzegorz Grabski / 80.55.31.* / 2007-04-05 10:04
Pani Zyto! Jako pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska czujemy się urażeni Pani supozycjami na temat kolesiów zasiadających i hasłem "czy się stoi czy się leży"! Od razu widać, że z naszymi instytucjami nie miała Pani NIC wspólnego! Kłamstwem jest, że do nas się dokłada, bo zarabiamy na siebie - m.in. udzielając pożyczek na proekologiczne działania gmin! To, co Pani proponuje to klasyczny skok na kasę przez samorządy - i też nie przyniesie żadnych efektów, podobnie jak przekazanie samorządom agencji rozwoju regionalnego kilka lat temu przez Skarb Państwa. Poszczególne gminy zyskają MOŻE jednorazowo kilka tysięcy złotych - i to wszystko! A co z kilkunastoletnimi pożyczkami, które u nas zaciągnęły niektóre gminy? Czy Skarb Państwa (my wszyscy)będziemy je spłacać? Ile na tym stracimy? A co z kadrą obsługującą środki pomocowe? W ciągu kilkunastu lat zyskaliśmy wyszkolonych i już doświadczonych pracowników obsługujących DUŻE projekty - w przypadku Funduszu Spójności, oraz tysiące małych finansowanych również ze środków wojewódzkich funduszy!
I jeszcze jedno: czy teraz środki, które mogły zostać wydane wyłącznie na ochronę środowiska będą służyć załataniu bieżących dziur w budżecie Pana Marszałka i jego ludzi?
Na koniec polemika: wojewódzkie fundusze ochrony środowiska NIE SĄ reliktem socjalizmu, a efektem porozumień społecznych, a inne twierdzenie jest czystą demagogią!
Uważam, że powinna Pani przeprosić za swoje zbyt emocjonalne i nieprawdziwe opinie o tych, którzy rzetelnie pracują na rzecz polepszenia naszych warunków i zwiększenia majątku!
Grzegorz Grabski
główny specjalista WFOSiGW w Warszawie

Najnowsze wpisy