pytanie do miki3d

mateusz1977 / 85.89.190.* / 2008-01-18 19:50
witam
czytalem twoj komentarz odnoscnie dalszej sytuacji funta, a mysle ze jestes jedna z najbardziej kompetentnych osob na tym forum.
wrocilem niedawno do kraju i posiadam kilkuletnie oszczednosci w tej walucie, zastanawiam sie co dalej robic wymieniac teraz korzystajac z obecnych byc moze chwilowych wzrostow czy nadal czekac?
jak widzisz sytuacje funta w perspektywie najblizszych 6 miesiecy badz roku ?
pozdrawiam
Wyświetlaj:
mateusz1977 / 85.89.190.* / 2008-01-19 11:27
w takiej sytuacji mysle ze przejde na zlotowki wrzuce wszystko na lokate i poczekam na rozwoj wypadkow na gieldzie
dzieki i pozdrawiam
spod londynu / 84.13.166.* / 2008-01-20 03:23
Jesli bedzie tak jak mówi Miki, to zdecydowanie lepiej trzymać na saving account w UK. Wiele banków daje 6,7-6,9% na lokacie 6miesięcznej. Zarobisz na wzroście wartości funta i odsetkach z lokaty. W Polsce chyba nigdzie tyle nie dostaniesz.
miki3d / 2008-01-18 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mam zdania własnego. Posiłkuję się analizą wewnętrzą banku, który jest właścicielem mojej firmy. Mówi ona o wzmocnieniu w przeciągu 2008 roku GBP/PLN do powiomu 5,15. Innych danych nie mam.

Ważniejsze pytanie brzmi co zamierzasz zrobić z tymi pieniędzmi? Bo jeśli tylko trzymać w skarpecie w nadzei na hipe wzrost funta to nie warto. Już więcej zarobisz wymieniając na złotówki i inwestując w lokatę lub fundusz pienieżny. Zakładam, że w kraju już zostajesz i jeśli zainwestujesz, to poprzez polskie instytucje finansowe.

Jeśli chcesz zainwestować bardziej agresywnie, to można też zakupić jakiś fundusz Black Rocka denominowany w GBP. Jest ich tylko kilka dostepnych w Polsce, w tym jeden ciekawy - MLIIF Latin America. Wtedy wartoby rozbić inwestycję na funty i na złotówki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy