Forum Forum podatkoweInterpretacje

Pytanie początkującego

Pytanie początkującego

Adi / 80.53.153.* / 2006-08-12 10:13
Witam

Mam 17 lat (w tym roku 18) i od niedawna zacząłem zarabiać na tworzeniu stron internetowych. Zarobki nie są duże - bo rzędu 3000-4000 zł / rocznie, ale z tego, co wiem ta kwota jest już opodatkowana. Chciałbym się dowiedzieć, co powinienem zrobić, żeby nie mieć kłopotów ze karbówką. Ile powinienem zapłacić podatku? Czy powinienem mieć coś takiego jak NIP? Czy mój wiek ma w tej kwestii jakieś znaczenie?

Dodam jeszcze, że z osobami, dla których wykonywałem strony nie podpisywałem żadnych umów. Ja pisałem dla nich stronę, a oni wysyłali pieniądze od razu na konto, bez żadnych dokumentów itp.

Proszę pomóżcie, bo jestem kompletnie zielony w sprawach podatkowych.
Wyświetlaj:
Jakub Wędrowycz / 2006-09-04 20:01 / Giełdowy egzorcysta amator
Trudno się nie zgodzić z argumentacją Leha , musisz jednak sprawdzić pod jakim tytułem wpływają środki na twoje konto. Nie wszystko jest ,aż tak oczywiste (pewne obowiązki spoczywają na obu stronach umowy , a zlecenie nie musi mieć formy pisemnej , z drugiej strony zleceniodawca nie powinien przesyłac środków bez otrzymania dokumentu ,obciążającego ) Osobisćie spraw zaszłych bym nie ruszał .
Leh / 85.128.113.* / 2006-08-17 21:59
Powinieneś się rozliczyć z Urzędem jeśli masz dochody ponad około 2700 zł. Dochody powinny być udokumentowane na drukach np: PIT 8, PIT 11 wystawianych przez np zakłady pracy. W Twoim przypadku gdy nie masz żadnych dokumentów to bym sobie głowy nie zawracał, bo Urząd Skrbowy nie jest Ci w stanie udowodnić że coś zarobiłeś.

Najnowsze wpisy