Forum Forum ubezpieczeńInne

PZU może kupić AIG

PZU może kupić AIG

Money.pl / 2008-09-18 08:15
Komentarze do wiadomości: PZU może kupić AIG.
Wyświetlaj:
lakis007 / 2008-09-28 21:03
Czy PZU chce kupić to nie wiem ale wiem, że Prezes Allianz pojechał do USA
maxymili / 2008-09-18 08:15 / Tysiącznik na forum
Z rynków światowych nagle zniknęło 2 bilony dolarów co wywołało ten poważny kryzys. Nie ma co, to może być zmowa wielu największych inwestorów. Jeden nie potrafił by wyssać takiej kasy. Co? Nagle akcje warte 100 $ stały się nie warte 50 $ czy raczej ktoś postanowił odczekać aż potanieją do 10 $ aby je po tyle kupić?
A rząd USA marnuje pieniądze podatników pompując kieszenie tej grupie inwestorów. Pięknie? Ciekaw jestem czy robi to rozmyślnie czy tak bez ładu i składu? Jednak jestem przekonany, że jest w ten szwindel zamieszany.
Pozytywne jest to, że firmy, które zainwestowały w Rosji dostały największe baty i do tego gwałtownie drożeje ropa. Koniec Putinowskich marzeń o imperium. Gdy miał kasę zamiast wydać ją na obniżanie podatków i rozbudowę infrastruktury wydawał ją na odbudowę imperium i lepsze rakiety. Teraz ma i po ptokach.
axxel / 83.143.213.* / 2008-09-18 13:44
maxymili skad u ciebie takie teorie
z jakiego lęgu, bo chyba nie wiosennego?

to ze nie lubisz Rosji nie znaczy że masz wyłączać myslenie
tak długo jak długo na swiecie bedzie funkcjonowac gospodarka, tak długo beda potrzebne surowce, w tym surowce energetyczne
Rosja nie tylko na ropie stoi, zreszta rope ma i moze ja sprzedawac nawet taniej bez specjalnego uszczerbku dla swego bezpieczeństwa finansowego, własnie poprzez wieksze zdyscyplinowanie rynku, oraz brku zgody na defraudacje, której powodem byli "oligarchowie"

ograniczenie produkcji przez OPEC jest baardzo na rekę Rosji własnie, z jednej strony powstrzymanie spadku cen z drugiej strony Rosja moze zwiekszyc sprzedaz, co zreszta planuje, kierując oferte na inne rynki

Rosji moze przeszkodzic jedynie kryzys globalny, porównywalny z kryzysem w pierwszej połowie XX wieku

Jedyne z czym sie zgadzam w twojej wypowiedzi to to , ze Rosja powinna bardziej zajac się swoja infrastrukturą (co czyni ale mogła by wiecej)
z drugiej strony, sądze ze polityka USA dlatego jest taka jaka jest , aby przeszkodzić Rosji w wyjsciu z zapaści , lub maksymalnie opożnić ten proces,
USA wypowiadając po kolei umowy rozbrojeniowe, otaczając Rosje swoimi instalacjami militarnymi zmusza Rosje do zbrojenia się (zreszta same USA zbroja się na potęge)
Niedawno Miedwiedew powiedział że Rosji nie są potrzebne dodatkowe koszty, oczywiście powiedział to innymi słowami, ale taki był tego sens, ale jezeli Rosja będzie zmuszona to takie koszty poniesie,
nie wiem na ile jest to realne, ale Rosja ma zasoby aby takie koszty ponosić, w przeciwieństwie np. do Polski
spokój wodza / 217.153.44.* / 2008-09-18 11:00
O naiwnośći! Żaden ruski oligarcha nie wydał nawet kopiejki na lepsze rakiety. To tylko mżonki, którymi karmią swoich niewolników (naród). Forsę ładują do własnych kieszeni, które muszą stale napełniać, żeby trzymać w szachu i najlepiej na emigracji kolejnych cwaniaków żądnych absolutnej władzy nad Rosją, np. Abramowiczów. Pamiętajmy, że szpiega Putina na Kreml zaprosili ludzie Jelcyna, gdy ten nie był w stanie sam utrzymać się na "carskich" nogach. Ale się przeliczyli, bo Władymir postanowił zostać nowym Jelcynem i wygnał jelcynowców z Kremla, przejmując kontrolę nad lewą kasą. Czy byłby w stanie dokonać tego bez tych pieniędzy? Nie, a ruska bumaga zniesie wszystko, także i bujdy o ponad 29% wzroście wydatków na wojsko... złwaszcza w obliczu spadku cen surowców.
maxymili / 2008-09-18 12:04 / Tysiącznik na forum
To nie zmienia powyższego w żadnym stopniu. Ukradziono czy wydano na ekspansję i wojsko to z punkty widzenia obecnej sytuacji Rosji wszystko jedno. Nawet jeżeli to drugie to gorzej, bo może oznaczać nieobliczalne kroki i dalsze zniszczenie gospodarki poprzez kolejne wojny.
Tak czy siak Ruscy nie mają już takiego potencjału rozwojowego jak przed dwoma miesiącami.
JanKS / 2008-09-18 17:02 / Bywalec forum
Prawda to. Jednak czy to dobrze?
Źle, że Rosja się nie rozwija, ale dobrze, że Ci co i tak marnują jej potencjał będą mieli mniej pieniędzy na mordowanie sąsiednich narodów (i swojego też) i na dłuższe utrzymywanie się - nie tyle przy władzy, co "przy korycie".
Pozdrawiam
maxymili / 2008-09-18 08:24 / Tysiącznik na forum
tanieje ropa oczywiście ;)
lakis007 / 2008-09-28 21:02
Dla kogo taniej dla tego tanieje jak większość wykupiła w opcjach po 168 USD to mogła stanieć bo ktoś musiał na tym zarobić i to dużo

Najnowsze wpisy