Forum Forum inwestycyjneFundusze

rachunek oszczędnośniwy vs fundusz pieniężny

rachunek oszczędnośniwy vs fundusz pieniężny

ninja pl / 2008-05-19 14:20
czy w momęcie kiedy warto być poza rynkiem warto trzymać kapitał na rachunku oszczędnościowym,czy lepiej w funduszu pieniężnym?
myśle o rachunku oszczędnościowym w lucas banku.czy dostęp do średków jest szybki?.w momencie otrzymania sygnału kupna jed.fund. akc... wypłata części kapitału i kupno jednostek funduszu bendzie równie szybka co konwersja pieniężny-akcyjny.?fakt troche więcej zamieszania z r.o,ale oprocentowanie wyższe
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-05-20 10:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oprocentowanie jest na podobnym poziomie. Być może nawet na funduszach pieniężnych będzie minimalnie wyższe (nie porównuj historycznych wyników funudszy z aktualnymi oprocentowaniami kont).

Rachunek daje szybszy dostęp do pieniędzy (wypłacenie od ręki). Fundusz pienięzny daje szybszą możliwosć wejścia w fundusze akcji, ale tylko w przypadku konwersji do funduszu z tego samego TFI. Podsumowująć - jedno i drugie ma pewne za i przeciw, ale w gruncie rzeczy są to produkty o podobnej charakterystyce.
fronczak.michal / 2008-05-20 15:20 / portfel / Bywalec forum
Zgadzam się z przedmówcą. Zyski z oprocentowania lokaty i zyski z funduszy pieniężnych są prawie identyczne na pzestrzeni ostaniego roku. Jedynym plusem posiadania j.u. w funduszach pienięznych jesli j kwestia subsunduszu i pobierania podatku belki. W przypadku j.u. subfunduszu podatek zostanie pobrany dopiero po zakończeniu inwestycji i za cały zysk ze sprzedazy j.u. subfunduszu pienięznego mozemuy nabyc j.u. subfunduszu akcyjnego. W przypadku lokaty zysk odrazu zostanie objęty podatkiem belki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy