Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
Jurek404 / 79.190.165.* / 2015-10-29 11:14
Żebyś tak Bereznicki rozliczał PO jak Pis(który nawet jeszcze rządzić nie zaczął) z obietnic i zamiast dawać codzień dupsko do walenia Platformersom...partia ta jeszcze by rządziła.Wasze wdupowłaztwo zamiast pilnowania standardów doprowadziło tę partię do upadku.
belfer577 / 83.8.95.* / 2015-10-29 11:14
Pani Kluzik Rostkowstka bardzo sie do tego przyczyniła że PIS wygrało:) Większość belfrów poszła zagłosować przeciwko niej a nie przeciw PO. Czy nikogo nie było w PO żeby tę kobietę odsunąć ze stołka minister oświaty?????? Nikt o tym nie pomyślał że tysiące belfrów (a to grupa która w większości chodzi na wybory) po polityce tej pani odwróci się od PO. Myśleć i jeszcze raz myśleć:)
No teraz zobaczymy co będzie dalej :):):) ale najgorsze zło Minister MEN odchodzi a to jest najważniejsze
kojot1 / 212.75.108.* / 2015-10-29 11:13
rzekome nie przgotowanie szesciolatkow do zycia w szkole to mit. Ja poslalem dwóch szesciolatkow do szkoły publicznej i zadnej tragedii nie było. W klasie starszego syna było tylko 17-cioro dzieci - warunki były komfortowe. Dwa lata później w klasie młodszego w klasie było 24 dzieci. Klasa na zajecia komputerowe i z j.angielskiego została podzielona na dwie części, żeby dzieci mogly więcej z zajec skorzystać.
W obu przypadkach chłopaki poradzili sobie bardzo dobrze. W tym roku przenieslismy starszego syna do klasy rownoleglej, w której były początkowo same 7-mio latki. Tutaj tez syn sobie radzi dobrze i jest jednym z lepszych w klasie, gdzie wszyscy sa od niego starsi.
Wszysko zależy od tego ile czasu się dziecku poswieca, a polskie dzieci nieczym nie ustepuja dzieciom w innych krajach Europy.
Wojtek188 / 94.254.133.* / 2015-10-29 11:10
Nadal plujecie na PiS ! Idźcie już w cholerę obłudnicy i nie róbcie problemu z gu...a. To nie jest żaden problem od nowa wszystko ustawić, wrócić do starego systemu. Przedrukować stare, lepsze podręczniki i korzystać z nich rok po roku. Nauczyciele ! NO CÓŻ JEŚLI NIE SPEŁNIAJĄ WYMOGÓW TO NIESTETY , prawo dżungli rządzi się na każdym poziomie życia, niechaj się starają, albo zmienią profesję. Ja nie mam taryfy ulgowej, albo coś potrafię , albo nie.
Nauczyciel gimnazjum! / 178.216.26.* / 2015-10-29 11:22
Co z tego, że się sprawdzają, jeśli nie znajdą miejsca w obsadzonych od dawna podstawówkach i liceach? Na bruk? Gdyby chodziło o górników czy pielęgniarki to były by już protesty,a nauczycielami każdy sobie gębę wyciera. Pogratulować myślenia!
jrjlk / 62.69.196.* / 2015-10-29 11:18
razi mnie Twoja ignorancja! Nie rozumiesz Taki pomysł spowoduje, komplent ebankurctwo POlski na przestrzeni lat!
jrjlk / 62.69.196.* / 2015-10-29 11:18
razi mnie Twoja ignorancja! Nie rozumiesz Taki pomysł spowoduje, komplent ebankurctwo POlski na przestrzeni lat!
Misiu467 / 93.105.177.* / 2015-10-29 11:09
Już usłużne PO - klakiery zaczynają skowyt !!!!
Roman Giertych / 83.27.30.* / 2015-10-29 11:09
Doskonały pomys !. Gimnazja powinny zostać zlikwidowane i nikt nie powinien mieć wątpliwości dlaczego.Będzie to korzyść zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. W nowej szkole, wśród nowych kolegów i koleżanek młodzi dostają małpiego rozumu. Powrót do starego systemu przywróci normalność.
malbork / 5.226.97.* / 2015-10-29 11:11
a przez ta normalność nazywa pan strate pracy nauczycieli z gimnazjum która bedzie nas kosztować jako obywateli kraju bardzo dużo
luk1234321 / 83.245.237.* / 2015-10-29 11:29
Jaki problem jest wziąć na lekcje 2 nauczycieli? Klasy gdy się połączą mogą być liczniejsze ale gdy się weźmie 2 nauczycieli to wszystko jedno. W wielu krajach do 15 dzieci 2 belfrow. Zreszta. Wprowadzić system jaki jest np w Finlandii. Jeden z najlepszych na świecie. A o dziwo dzieci do domu mają prace domowe zadawane że w pół godzinki można spokojnie zrobić. Jak nie to jest swietlica i nauczyciele do pomocy.
Polska edukacja woła o pomstę do nieba. Ministra bym za glupie pomysły zastrzelił a połowę nauczycieli wywalił bo się do niczego nie nadają. Poszli do roboty po znajomości. Wiem bo mam takich znajomych co tak pracę dostali i takich co zalatwiali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
luk1234321 / 83.245.237.* / 2015-10-29 11:29
Jaki problem jest wziąć na lekcje 2 nauczycieli? Klasy gdy się połączą mogą być liczniejsze ale gdy się weźmie 2 nauczycieli to wszystko jedno. W wielu krajach do 15 dzieci 2 belfrow. Zreszta. Wprowadzić system jaki jest np w Finlandii. Jeden z najlepszych na świecie. A o dziwo dzieci do domu mają prace domowe zadawane że w pół godzinki można spokojnie zrobić. Jak nie to jest swietlica i nauczyciele do pomocy.
Polska edukacja woła o pomstę do nieba. Ministra bym za glupie pomysły zastrzelił a połowę nauczycieli wywalił bo się do niczego nie nadają. Poszli do roboty po znajomości. Wiem bo mam takich znajomych co tak pracę dostali i takich co zalatwiali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anita2201 / 31.182.83.* / 2015-10-29 11:08
Pisu nie lubię, ale ten pomysł popieram. Jeśli nauczyciele w podstawówkach nie mają pełnego wymiaru godzin, to świadczy o tym, ze jest ich za dużo. Poza tym p. Kluzik-Rostowska zapomniała, że 2 szkoły (podstawówka+ gimnazjum) zamiast jednej podstawówki to podwójna administracja i zarządzanie (dyrektorzy, księgowe, pedagodzy szkolni, sekretarki - od kilku od kilkunastu zbędnych etatów!).
malbork / 5.226.97.* / 2015-10-29 11:14
a nauczycieli pani nie policzyła co ile straci pracy jak sie bezrobocie zrobi i to jak trzeba bedzie ich utrzymaywac
res / 89.73.194.* / 2015-10-29 11:08
Te wszystkie ustawy to "ustawki" pod nauczycieli.
lukaboch / 5.57.132.* / 2015-10-29 11:08
około 2 000 000 000 pln na same odprawy, kwota minimum , nas nie stać? bogaty kraj
404323 / 31.182.82.* / 2015-10-29 11:19
a kasjerka z biedronki dostaje odprawe???????????????? tylko szlachcie sie należy odprawa ?????????
obywatel507 / 94.40.75.* / 2015-10-29 11:06
Tumany skończone. obyscie takie pismaki wyladowali na bezrobociu i to jak najszybciej. Jeszcze nie ma rzadu a Wy wylewacie Pomyje. 8 lat POKEMONY były u władzy i9 co teraz wszystko trzeba naprawiać wszystko. Wykażcie więc odrobinę przyzwoitości albo piszcie prosby o zwolnie z pracy dziennikarskiej
reta / 89.229.30.* / 2015-10-29 11:06
proponuję, by dzieci PiS-u nie obarczać nadmiernymi obowiązkami i posyłać je po ukończeniu 10-go roku życia...
D3D3 / 83.13.103.* / 2015-10-29 11:09
PRZEZ STULECIA DZIECI CHODZIŁY W POLSCE DO SZKOŁY PÓZNIEJ I JAKOŚ IM TO W EDUKACJI NIE PRZESZKADZAŁO ABY BYĆ JEDNYMI Z NAJLEPSZYCH W ŚWIECIE. NIE ILOŚĆ ALE JAKOŚĆ.
ALE CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ JAK SAMA PEWNIE UKOŃCZYŁAŚ TYLKO PODSTAWÓWKĘ
mick8791 / 109.173.210.* / 2015-10-29 11:37
No nie przeszkadzało im to w edukacji, bo w ogóle nie chodziły do szkoły, bo widzisz... przez całe stulecia edukacja była tylko dla elity i do tego jej męskiej części! Sprawdź sobie kiedy został po raz pierwszy wprowadzony obowiązek szkolny i nie pisz bzdur.
Swoją drogą wprowadzenie takiego obowiązku postulował już Frycz Modrzewski ale kto się temu skutecznie sprzeciwiał? Otóż hołubiony przez Ciebie (tak zakładam) kościół katolicki! Wiadomo przecież, że głupie owieczki łatwiej się strzyże!
O inteligencję reta / rety się nie martw - w jednym zdaniu jest ironia i sarkazm, a to są przejawy rozwiniętej inteligencji w przeciwieństwie do walenia tekstu wielkimi fontami, bo to jest akurat objaw buractwa!
Basia62 / 83.24.99.* / 2015-10-29 11:06
Gimnazja to dobre szkoły. Nie ma powodu, by je likwidować. Jest w kraju dużo innych rzeczy do zrobienia.
dgdrg / 87.205.32.* / 2015-10-29 11:15
Mam nadzieję, że wiesz że jesteś w mniejszości która tak uważa
MAMA córki / 83.230.97.* / 2015-10-29 11:06
A co za problem wrócić do starego programu nauczania i przedrukować stare podręczniki z elementarzem na czele? Może czas skończyć z malowaniem obrazków w klasach 1 - 3 i uczyć dzieci ułamków i pisania w zeszytach!!? Z mojej córki próbowano zrobić i.diotę! Sama musiałam uczyć dziecko działań pisemnych i ułamków! W podstawówce są potęgi a nie ma pierwiastków(sic!). Pole kwadratu (a do kwadratu) a dziecko zamiast z pierwiastka skorzystać musi wykonać dur.ne działania żeby obliczyć długość boku! Kto tym kieruje?! Kto to wymyśla!? Moja córka miała obniżoną ocenę z matematyki, ponieważ rozwiązywała zadania w sposób którego ją nauczyłam! Powodem obniżenia oceny było stosowanie metod obliczania, których nie OBEJMUJE PODSTAWA PROGRAMOWA!!!!! Niech PIS zrobi z tym porządek bo już czas najwyższy! Acha i jeszcze jedno- mając DOSTATECZNY Z MATMY na TESTACH SZÓSTOKLASISTY Z MATEMATYKI otrzymała jeden z najwyższych procentowych wyników - rozwiązując ZADANIA STARYMI "GŁUPIMI METODAMI"! Może ktoś mi wyjaśni dlaczego dzieci się odmóżdża ograniczając i dezorganizując MATEMATYKĘ!? A dotyczy to również innych przedmiotów nauczania... Nie tylko matmy. Największym błędem jest brak pisania w zeszytach i stosowaniE dodatkowych zeszytów ćwiczeń NAPISANYCH PRZEZ OSOBY NIEKOMPETENTNE! Bo jak można nazwać kogoś, kto z TYSIĘCZNEJ ROBI TYSIĄCZNĄ, albo wkłada zadanie którego jedynym rozwiązaniem JEST CIĄG ARYTMETYCZNY, UCZONY DOPIERO W LICEUM, a w poleceniu pisze "ROZWIĄŻ W SPRYTNY SPOSÓB"? PRZYKŁADÓW MOŻNA MNOŻYĆ I MNOŻYĆ! (Poprawiłam literówki- przepraszam za pomyłki w tekście) Pozdrawiam innych rodziców.
-DJ / 77.253.27.* / 2015-10-29 11:06
Klamstwo PISU w spr.obow.szkolu dla 6ciolatkow. Caly swiat i Europa daje taka mozliwosc dzieciom madrym. Kto w Polsce z rodzicow nie chce idzie do psychologa na 1a wizyte i dostaje papier, ze jego dziecko jest jeszcze niedojrzale i za szybko bedzie chodzic do szkoly.PIS klamal w wyborach. Rodzice jak nie chca to maja mozliwosc nie pojscia dziecka do szkoly. Tu szkoda pieniedzy na nowa Ustawe!!!Zasadnicze szkoly zawodowe wg.mnie powinny wejsc w realizacje, bo teraz po gimnazium mlodziez nie ma zawodu szczegolnie ci co nie maja glowy i talentu na dalsza nauke i sa na utrzymaniu rodzicow i dzidkow, sa bez zawodu!!! Do Liceum nigdy nie zdadza, bo nie maja wiedzy, zdolnosci itp. A tak po zawodowce mogliby isc do pracy, np.hudralnik, stolarz. fryzjer, tokarz, budowlaniec, pomoc kuchenna i inne!!! Te zawody sa bardzo potrzebne ZAWSZE po gimnazjum sa nikim!!!!
qsxwert / 194.1.217.* / 2015-10-29 11:03
nieprawdą jest że od września 2016 tysiące gimnazjów zostanie zlikwidowane a rzesze nauczycieli straci pracę. obowiązuje zasada że działanie rozpoczęte jest kontynuowane na zasadach z chwili rozpoczęcia więc likwidacja jest niemożliwa conajmniej przez 2 następne lata. Jeżeli Pani ex minister obawia się o los nauczycieli po reformie, osobiście popieram pomoc i stabilność zatrudnienia ale jej wypowiedź rozumie się wyłącznie "w szkolnictwie panuje poważny przerost zatrudnienia". serce się kraje ale tym ludziom płacimy my naszymi podatkami które wcale nie są niskie. dusi się przedsiębiorczość skaładkami i podatkami, odbiera się spora część i tak marnych zarobków społeczeństwu żeby dać innym?? w imię czego dla dzieci płatników wakacje to nieosiągalne marzenie ba porządne ubranie czy posiłek czasem a dla odbiorców podatku pełny wypłata za free i socjal??

Najnowsze wpisy