Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
gba / 37.190.138.* / 2015-10-29 08:00
Zniszczyć łatwo, co było w zasadzie dobre przez lata, ale odwrócić te zniszczenia to jest to już trudniejsze. Jak sobie przypominam o likwidacji bibliotek takich siakich i owakich (przepraszam za określenie) to mi przychodzi na myśl kto to robił. Ano, ci sami, co reformowali szkolnictwo bodajże. Po co Polakom jakieś czytelnie, czy wychowanie w patriotyźmie, wystarczy, że 80%, albo więcej rynku medialnego jest w obcych rękach, urabiających ludzi na swoją stronę.
gba / 37.190.138.* / 2015-10-29 08:10
>co było w zasadzie dobre co było w zasadzie robione przez lata
Janke795 / 176.221.120.* / 2015-10-29 07:59
Kończyłem 8 + 4 i jestem za 8+4 oraz EGZAMINAMI NA STUDIA! To był sprawdzony i dobry model. To co jest teraz to istna paranoja. Zwłaszcza rekrutacja na uczelnie. Chodzi tylko nabijanie kasiory za wpis a potem za pseudo nauczanie rzeszy również pseudo magistrów - jęczących potem że nie mają pracy albo za 1300zł.
Rwlodek / 83.24.226.* / 2015-10-29 07:59
Dlaczego mówi się tylko o nauczycielach, a co z innymi pracownikami szkół. O nich zapomniało się po wprowadzeniu poprzedniej reformy, bez pracowników obsługi i tak skromnej administracji to szkoła nie istnieje. Zawsze wszyscy o nas zapominają a szczególnie jeśli chodzi o płace tej grupy ludzi. W stosunku do nauczycieli to pozostali pracownicy szkół pracują za "psi grosz".
aussie pl / 79.186.136.* / 2015-10-29 07:58
Komu przeszkadzały szkoły podstawowe 8 letnie i ogólniaki??? Takie pomysły odbijają się negatywnie na naszych dzieciach.
dgen / 2015-10-29 07:58 / Tysiącznik na forum
byłem ostatnio na zebraniu w szkole mojej córki - Isza klasa liceum
poczułem się jak w dawnych czasach PRLu już na początku zebrania;
pan dyrektor stwierdził, że :
- przerwa jest dla nauczyciela a nie dla ucznia !!!!!!!!!!!
- uczniowie mają "wybierać" klasy profilowane w taki sposób, aby podział był równomierny, gdyż w przeciwnym razie "zbyt pochopny wybór" może skutkować zwolnieniami nauczycieli !!!!!!!!!
m555 / 83.21.130.* / 2015-10-29 07:58
Należałoby się zapytać jakie cele były podstawą reformy szkolnictwa? Dziś wygląda że wszystko co było dopowiadane o reformie to bzdety. Tak i dziś również opowiada nam się brednie. Oczywiście scenariusze przeciwników mogą się ziścić jak będą bardzo do tego dążyli. Jednak przepełnienie klas, niedojrzałość społeczna sześciolatków a właściwie w dużej mierze prawie pięciolatków, kłopoty z aklimatyzacją w gimnazjum wychodzących z podstawówki (gimnazja przy podstawówkach) , brak szkół zawodowych, drukowanie co roku nowych podręczników do poszczególnych przedmiotów itd. mógłbym wymieniać jeszcze wiele powodów ale te już dają obraz jak źle została przeprowadzona reforma i zastanawia jakim celom miała służyć. Czy aby na pewno dobru naszych pociech? Czy może wyliczeniom ekonomicznym ile można na tym zarobić? Niestety często próbujemy szukać zysków tam gdzie ograniczanie środków społecznych spowoduje tylko straty. Ograniczanie pieniędzy na oświatę to jeden z tych dziwnych pomysłów na oszczędności. Straszenie utratą miejsc pracy to głupota i brak odpowiedzialności wobec społeczeństwa, które bez dobrze zorganizowanego szkolnictwa będzie cofało się wstecz. Nie wiem co gorsze czy argumenty ekonomiczne czy społeczne, a może dydaktyczne? Podporządkowanie oświaty politykom i ekonomistom przynosi opłakane skutki. Widzimy to wkoło.
savfhbygtdemnluy5r45484 / 5.172.238.* / 2015-10-29 07:57
najbardziej mądrują się ci co nic nie umieją
obs111 / 145.237.2.* / 2015-10-29 07:57
Te uczone nie pamięta "wół jak cielęciem był" sami żeście zaczęli naukę w wieku 7 lat a teraz chcecie to dzieciom zabrać. Ale może ten rok faktycznie ma wpływ bo jak widać wypowiedzi tych ekonomistów i profesorów są idiotyczne. Dla nich tylko kasa a nie dobro naszych pociech
O jakim pustym roku imbecyle mówią przecież nasza wspaniała p premier sama mówiła że 44 % 6 latków nie poszło do szkól bo dostało zwolnienia od lekarzy
Także barany uczone zanim coś powiecie i obliczycie to ciężko się pomyślcie co myślicie
VIPq / 87.205.200.* / 2015-10-29 07:57
Czyli co, w tym kraju już nic nie można zmienić bo koszty? Marketów nie można obciążyć bo podniosą ceny w sklepach ,banków nie można obciążyć bo to się skrupi na klientach itp ,itp.Panowie ,,eksperci" puknijcie się w te puste pały .
mika / 93.212.255.* / 2015-10-29 07:57
Paranoja:-((( pani, ktora o zbrodni katynskiej czytala w ksiazkach przedwojennych minstrem edukacji
roger_kint / 77.253.207.* / 2015-10-29 08:29
W przedwojennych książkach nie było nic o Katyniu, bo to się działo w czasie wojny. Poza tym o tym wydarzeniu można się było dowiedzieć z innych źródeł. Z tego co wiem przyszła Pani Minister akurat sporo wie na temat Katynia i żołnierzy wyklętych. Można PIS-u nie lubić - ja nie lubię, ale zanim się napisze coś głupiego, to wypada to przemyśleć. Rozumiem, że chciałabyś aby ministrem edukacji została osoba urodzona po 1989 roku?
maciek354 / 24.106.149.* / 2015-10-29 07:57
Jeszcze rządu nie ma, jeszcze nie wiadomo kto i co ale już oooooo nie spełniacie swoich postulatów. pismaku idz rob laske lisowi i kraśko
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-10-29 07:57
Nie porównuj PIS-u do Partii Oszustów!Jeszcze nie zaczęli rządzić a już plujesz na nich PO-wski lemingu!Twoja partia przez osiem lat kłamała i nie liczyła się ze społeczeństwem!
1957Krzysztof / 185.44.173.* / 2015-10-29 07:56

Oznacza to, że z końcem obecnego roku szkolnego mogą zniknąć tysiące gimnazjów, które zatrudniają obecnie ok. 100 tysięcy nauczycieli.

Brak kosztów oznacza wymierne oszczędności. To jest fakt z którym może dyskutować tylko ten CO NIE UMIE MATEMATYKI!!! A, że większość pismaków i redaktorków w szkole z tym przedmiotem miało problemy TO JUŻ CHYBA ROZUMIECIE IDIOTYCZNE TEZY "MEDIALNYCH TWORCÓW" ? !!!! Pozdrawiam
golda meir / 88.156.195.* / 2015-10-29 07:56
"Kontrrewolucją" to była tzw. "reforma oświatowa", która okazała się megapomyłką. Przypomnę, było to proste przywrócenie systemu oświatowego sprzed 1939 roku, z paroma protezami.Nie popieram PiS-u, ale przywrócenie poprzedniego systemu wydaje się rozsądne. Dobrzy nauczyciele nie muszą się obawiać -0 dla nich praca się znajdzie, odejda ci słabsi, a przede wszystkim ubędzie dyrektorów z funkcyjnymi dodatkami. Poprawi się również jakość kształcenia.

Najnowsze wpisy