Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
lolek987 / 31.182.65.* / 2015-10-29 07:48
Bardzo kibicuję tej zmianie. Czym najbardziej charakteryzuje się gimnazjum? Agresją dzieci, niedopilnowaniem łobuzów przez nauczycieli, opiekunów. Co miała przynieść zmiana na gimnazja, nikt nie wie, 80% rodziców od lat domagało się przywrócenia 8 letniej nauki w szkole podstawowej i 4 lat liceum. A CO ZNACZY TEN TYTUŁ NA INTERII?
Jula225 / 213.17.198.* / 2015-10-29 08:03
to nie jest wina gimnazjum tylko internetu wszechobecnego. Też chodziłam do gimnazjum ale uważam że jestem tym szczęśliwym rocznikiem gdzie dostęp do neta był w niewielu domach lub w kafejkach internetowych. Teraz praktycznie każdy nastolatek wzorując się na osobach publicznych chce się do nich upodobnić i tak też dziewczyny w wieku 13 lat chcą wyglądać jak 18 bo wtedy zainteresują się nimi faceci. Paranoja. Interent w telefonie. Czego nie zrobisz, robią Ci fote najlepiej kompromitującą i do sieci. Mało kto dba o swoją prywatność bo wszystko zamieszczają w necie nie zważając jakie może to nieść konsekwencje. Najpierw zamieszczanie zdjęć jak to super mam w domu, remont, nowe auto. Potem post oznaczający np "zakupy gdzieś tam" no to podane jak na tacy dla złodzieja droga wolna nikogo nie ma. A potem tragedia. Wydaje się niedorzeczne? A jednak prawdziwe.

.
Pap / 170.64.128.* / 2015-10-29 07:47
A co to kuźwa za rewolucja skoro jeszcze nie dawno tak właśnie było! Też mi rewolucja i robienie z igły widły. Akurat gimnazjum to najgorszy z możliwych tworów... Dzieciaki w najgorszym wieku pozostawione same sobie i robią z nauczycielami co chcą, a tak mieli bata w postaci starszych kolegów z klasy siedem i osiem.
bla11 / 83.14.116.* / 2015-10-29 07:50
Ci starsi koledzy z klas 7 i 8 to chuligani z gimnazjum!!
Mama911 / 88.199.92.* / 2015-10-29 07:47
Precz z gimnazjum a 6 latki do zerówki.
Gimnazjum - to pralnia emocjonalna!!! A 6 latki to porażka wiem co mówie jestem matką 6 latki. Dzieci nie dają rady nie chcą pisać, nie chcą czytać - uczą się czytanek na pamięć.. nauczyciela zadaje tyle, że w głowie się nie mieści ... nie wiem co robią na lekcjach? Rozmawiając z nauczycielką widać tylko jej bezradność i niemoc w oczach. Córka i inne dzieci płaczą przy odrabianiu lekcji - już nie lubią szkoły a to dopiero 2 miesiąc! PO dziękuje za zniszczenie dzieciństwa tym dzieciakom!
inżynier84 / 194.145.205.* / 2015-10-29 08:04
Jestem ojcem dwójki dzieci, mam siedmiolatkę w drugiej klasie, mieszanej z ośmiolatkami i moja córka nie ma żadnych problemów z nauką. Z matematyki i muzyki jedzie na samych maksach, z polskiego niewiele gorzej. Na niektórych przedmiotach się nudzi i pyta panią, kiedy już będą robić ciekawsze rzeczy. I jeszcze dodam, że w domu nikt jej do nauki nie zmusza. Wiek nie ma żadnego znaczenia, młodsze dzieci radzą sobie tak samo dobrze jak starsze o nawet półtora roku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wolny i temida / 84.205.0.* / 2015-10-29 07:47
Gimnazja należy zlikwidować natychmiast. Likwidacja patologii to podstawa.
obłudnicy / 95.50.61.* / 2015-10-29 07:46
Kasa będzie na wszystko jak posłom i senatorom zmniejszy się uposażenie.Jak im się zabierze 12,5 tyś na prowadzenie fikcji pod nazwą biuro poselskie. Jak sami zaczną płacić za przejazdy. Jak liczbę posłów zmniejszy się o połowę a zlikwiduje nikomu niepotrzebny senat. Jak partiom zlikwiduje się finansowanie z budżetu. Jak wyprowadzi sie religie ze szkół i nie będzie się płacić księżom za pseudo nauczanie. Jak zlikwiduje się konkordat i nie będzie płaciło 8 tyś za to, że po szpitalu krąży ksiądz i spowiada dając komunię!.Mam wyliczać więcej?!
co to jest. / 83.21.236.* / 2015-10-29 07:45
likwidacja gimnazjów , to obietnica ?????? , i dla kogo ? ,młody człowiek już od siódmego roku życia , do dwudziestego roku nie przerwanie , rok w rok , uczęszcza do szkły .
garbusik / 193.28.187.* / 2015-10-29 07:45
LIKWIDACJA GIMNAZJÓW BYŁA BY JUŻ BEZSENSEM, ALE COFNIĘCIE OBOWIĄZKU SZKOLNEGO 6-LATKÓW JEST JESZCZE REALNE. MOŻNA BYŁO BY TO ZROBIĆ SUKCESYWNIE NP W NASTĘPNYM ROKU WYSŁAĆ PÓŁ ROCZNIKA 6-LATKÓW A ZA 2 LATA JUŻ TYLKO 7-LATKI. MOŻNA ? MOŻNA.
pissreformator / 85.254.158.* / 2015-10-29 07:54
Można zrezygnować definitywnie z obowiązku szkolnego , dziadowie do szkół nie uczęszczali a jacy byki mądrzy . A wyborcy analfabeci stawialiby krzyżyki , koniecznie krzyżyki i przy zdjęciach parlamentarzystów .
TG474 / 91.222.126.* / 2015-10-29 07:44
Jeszcze funkcjonuje rząd PO, a redaktorzy funkcyjni już pitolą. Do wczoraj pitolili, że może jednak nie Szydło będzie premierem. Teraz red. (red.?) Bereźnicki znalazł nowy temat do pitolenia. I tak będą pitolić przez cztery lata. Tyle, że niedługo nikt pitolenia nie będzie chciał czytać.
aha225 / 91.235.253.* / 2015-10-29 07:44
Kluzi-Rostkowska przyznaje że cofnięcie tego bajzla który PO zrobiło jest tak kosztowne że nieopłacalne.
teraz nie ma nikogo? / 37.47.41.* / 2015-10-29 07:50
A zrobienie tego bajzlu nie było kosztowne?
Kto się bawił pieniędzmi emerytów ? Kto je marnotrawił ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jankowalski / 78.154.95.* / 2015-10-29 07:44
Chodziłem do podstawówki 8 klasowej. Po czwartej klasie zmieniała się wychowawczyni i nauczyciele przedmiotów. Tak było zawsze i było dobrze. Przecież nauczyciele z gimnazjów, mogą robić to na tej samej zasadzie. Kto ich będzie zwalniał? Co za p******* wypisujecie.
jaka23 / 83.31.246.* / 2015-10-29 07:43
Na takim portalu powinno się mieć liczyć: 6+3+3=8+4. Praktycznie ilość oddziałów nie zmieni się, a może nawet wzrosnąć, bo na wsi powstaną szkoły 8 klasowe, gdzie liczebność uczniów w oddziałach jest siłą rzeczy mniejsza. Ponadto ograniczenia liczebności klas spowodują wzrost liczby oddziałów.
Diler soli i cukru / 83.26.80.* / 2015-10-29 07:43
Nasz Drożdżówkowy Potwór Jęanna Klęsik-Rospiórkowska i jej eksperci niech milczą.

GIMNAZJA JAK NAJSZYBCIEJ DO LIKWIDACJI !!!
sabrina / 195.206.127.* / 2015-10-29 07:42
Reforma dla samej reformy nie wiele zmieni. Z jednej strony i dobrze, że starsze dzieciaki zamiasat siedzieć w podstawówce i palić fajki przy przedszkolakach są w gimnazjum. Kwestia programów. procedur i podreczników oraz samego procesu nauczania jest zdecydowanie ważniejsza. Połowa uczniów nie zdaje matur, studia byle jakie i nie uwzgledniające potrzeb specjalistów i gospodarki. Co się wyuczy ucieka za granicę - to są problemy.
dupowski / 89.66.135.* / 2015-10-29 07:41
Uważam,że PiS pomimo wczesniejszych obietnic wyborczych o likwidacji gimnazjów i innych zmianach w szkolnictwie powinien sie ograniczyć do niezbędnego minimum aby poprawić system.Nie należy teraz likwidować gimnazjów(chociaz też jestem za dawnym systemem,bez gimnazjów)ponieważ to stwarza bardzo dużo problemów organizacyjnych z tym związanych i kosztów.Należy się ograniczyć do zmiany sposobu egzekwowania wiedzy.Maksymalnie wyeliminowac system sprawdzania wiedzy w formie testów w wyniku których często uzyskanie dobrych ocen może byc dziełem przypadku.
ddddf / 83.20.70.* / 2015-10-29 07:41
Brawo pis.gimnazja to głupota. Dzieciakom odbija.z 6 latkami to samo.to małe dzieci.szkoly się są przystosowane.a zZUS niech sięod naszych dzieci odwali
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy