Forum Forum prawneCywilne

Remont balkonów we Wspólnocie - niezgodny z prawem

Remont balkonów we Wspólnocie - niezgodny z prawem

Bilunia / 83.20.24.* / 2008-02-11 01:34
Bardzo proszę o informację, dot. zgodności z prawem planowanego przez Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej remontu balkonów, poprzedzonego planowanym w najbliższym czasie zebraniem i ew. uchwałą. Balkony do których wyłączny dostęp mają poszczególni właściciele mieszkań, to typowe loggie w blokach z wielkiej płyty.
Nadmieniam, że ok. 4 lata temu zewnętrzna część balkonów była remontowana pod kątem zabezpieczenia płyt przed przemieszczaniem /przykręcono płyty elewacyjne i poprawiono spawy/. Odbioru po remoncie dokonał Zarząd WM, bez udziału osób z uprawnieniami /inspektora Budowlanego/. Następnie część właścicieli mieszkań wykonała niezbędne prace wykończeniowe typu uszczelnienie posadzki, położenie płytek i cokołów, oraz izolacji krawędzi silikonem. Pozostała część właścicieli do tej pory nie wykonała na swoich balkonach dosłownie nic, tz. nie założyła nawet cokolików, czy izolacji krawędzi silikonem. W tej chwili część osób zaliczanych do tych, którzy nie zrobili nic, zgłasza do Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej uszkodzenia balkonów, które faktycznie są po części następstwem ich własnych zaniedbań.
Zarząd Wspólnoty, pomimo przedstawieniu mu wykładni prawnej (wyrok SN z 3 października 2002r. - sygn. III RN 153/01) "idzie w zaparte" i dąży do przeprowadzenia ponownego remontu balkonów, połączonego nawet z wymianą zewnętrznych płyt balkonowych. Wiąże się to m.in. z ingerencją w prawo własności, połączoną z doprowadzeniem do zniszczenia prac wykonanych przez część właścicieli. Sam na swoim balkonie położyłem glazurę, cokoły, klinkier, wykonałem uszczelnienia podłoża i krawędzi ......
W świetle w/w faktów jednoznacznie wynika, że Zarząd WM świadomie dąży do naruszenia obowiązujących norm prawnych, włącznie z wyrokiem SN.
Proszę o pomoc i informację, jak temu zapobiec.
Wyświetlaj:
mts / 83.29.218.* / 2008-02-11 03:09
do sądu z takim Zarządem, podstawowy bład brak insp.nadzoru-konstruktora.Wnosiłbym o odszkodowanie na rzecz Wspolnoty za świadome działanie na jaj szkodę poprzez łamania przepisów prawa budowlanego
Bilunia / 83.20.24.* / 2008-02-11 03:13
Zastanawiam się nad udaniem się do Prokuratora, zanim zaczną kombinować nad uchwałą - oszukują ludzi.

Najnowsze wpisy