Forum Forum podatkoweInne

Rentowność i płynność przedsiębiorstwa a wydajność podatków od zysków kapitałowych

Rentowność i płynność przedsiębiorstwa a wydajność podatków od zysków kapitałowych

zajac236 / 213.227.95.* / 2014-05-19 12:32
Witam,

Dostałem od Pani Profesor zadanie napisania kilku stron pracy na powyższy temat. Moje przemyślenia do tej pory są dość oczywiste:

-im większa płynność finansowa tym większe możliwości zagospodarowania nadwyżki kapitału, czyli rozsądnie na to patrząc różnych inwestycji, między innymi w aktywa finansowe. Bardzo prosty wniosek - im większa płynność finansowa tym większa wydajność podatku Belki,

-co do rentowności widzę pośredni wpływ - im wyższa rentowność tym wyższy podatek od dochodu, w związku z tym przedsiębiorstwa starają się wykazać jak najmniejszy zysk, co wiąże się ze zwiększaniem kosztów, w tym inwestycji, między innymi w aktywa finansowe, od których będzie płacony podatek.

Pani Profesor poleciła mi przejrzeć raporty GUSu i PAPRu ale to troche za mało na kilka stron pracy, dlatego szukam literatury związanej z tym tematem. Czy możecie mi coś polecić? Zależy mi, żeby było to dobrze zrobione :)

Pozdrawiam
Luk607 / 85.219.187.* / 2014-05-31 12:09
Witaj, mam podobny temat i też nie wiem za co się zabrać... Znalazłeś może już jakieś publikacje?

Najnowsze wpisy