Forum Forum emerytalneOFE

Resort pracy chce rewolucyjnych zmian w OFE

Resort pracy chce rewolucyjnych zmian w OFE

Money.pl / 2010-01-11 08:27
Komentarze do wiadomości: Resort pracy chce rewolucyjnych zmian w OFE.
Wyświetlaj:
życzliwy / 83.12.11.* / 2010-01-12 11:26
proponuje aby pieniędzy poszukała Pani Minister Feak w samym ZUS-ie.
Tabuny urzędników , gabinety , samochody służbowe , wysokie pensje , marmury i miliony wydane na systemy komputerowe , które nie działaja.
Ciągłe kombinowanie jak okraść płacącego składki odrzucając z byle powodu dokumenty potwierdzające zatrudnienie. Państwo w Państwie, jak dalej tak się będą panoszyć to naszych składek braknie na ich pensje , premie i nagrody.
ZUS I NFZ powinny być zlikwidowane , a ludzie mogą się sami ubezpieczyć w prywatnych firmach ubezpieczeniowych i prywatnych kasach chorych. Bedzie lepiej i taniej , bo nie bedzie trzeba utzymywać tych tabunów urzędników a politycy nie bedą decydować o naszym życiu. Biednymi moga zająć fundacje , a rząd i Prezydent niech zajmą rozwojem gospodarczym , a nie pełnia roli obrońców nierobów.
Za nasze ciężko zarobione pieniądze dyletanci decydują o naszym życiu.. Do Służb powinni iść ludzie chcący służyć , a nie dla przywilejów. Wszystko tak naprawddę zatraciło swój sens i cel dla którego na przestrzeni dziejów świata zostało powołane.
dzialka / 79.184.219.* / 2010-01-12 08:07
Proponuję wprowadzić jeszcze jedną opcję-możliwość wypisania się z ZUS w całości i przekazywanie dotychczasowych składek na ubezpieczenie do innych towarzystw ubezpieczeniowych, które w przyszłości będą wypłacały całe świadczenie emerytalne. Koniec z ZUS-em i przerostem zatrudnienia finansowanego z naszych cięzko zarobionych pieniędzy.
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-11 23:56
Nie ma sie czym denerwować bo i tak tak ustawa jaka chcą stworzyć padnie w trybunale Konstytucyjnym, bo narusza prawo konstytucyjne.
Pajchiwo / 2010-01-13 07:07 / Tysiącznik na forum
chyba, że jej nikt do trybunału nie zgłosi...
badyl ł-2 / 194.152.46.* / 2010-01-11 22:45
Ale ruszyła Pani Minister rozumen, niczym martwe ciele ogonem. To przeciesz jest przejście z deszczu pod rynnę, bo jak można nazwać utratę części utraconych cięzko wypracowanych oszczędności w OFE- /to przecież one powinny płacić odsetki od wpłaconych przez przyszłych emerytów kapitałow, a nieodwrotnie /- do prawdopodobieństwa ich
całkowitej utraty w ZUS / śmierć przed 65 rokiem życia/.Czy naprawdę
obecni urzędnicy państwowi traktują społeczeństwo i ludzi pracujących jak stado baranów. To przecież woła o pomstę do nieba, tego inaczej nie możnz nazwać jak tylko rządowym złodziejstwem
antypisior / 94.78.138.* / 2010-01-11 22:25
1 opcja jest dobra, a nawet bym rzekł ze rewolucyjna w swej prostocie bo sam ubezpieczony decyduje kiedy przestać "spekulować" w II filarze
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-12 00:06
Antypisior. Ty jesteś POpaprańcym i chyba czytać nie umiesz,że takie głupoty piszesz
W 60 roku zycia dopiero byś mógł przenieś z OFE ,albo do IKE albo do kieszeni jezeli twoje wpłaty były by wyższe 2 razy od kapitału na najmniejsza emeryture. Jezeli nie to wszystko musiałbyś oddqać do ZUS.
Teraz POpaprańcu zrozumiałeś, czy dalej nie trybisz.
emetytjuż / 83.27.14.* / 2010-01-11 21:17
Bzdury Pan proponuje Pani Fedak. czrno na białym widać że chodzi o nic innego jak zmniejszenie deficytu ZUS kosztem II Filaru. Tylko nich wszyscy pamiętaja ż epieniadze wpłacone do OFE to ich pieniądze i nawet moga byc dziedziczone a to co jest wpłącone do ZUS to znika.
Bezpracy / 77.253.112.* / 2010-01-11 20:05
Wysokie emerytury i praca w wieku 50lat i więcej to na razie jest wizja która dotyczy tylko takich ludzi którzy nieźle się zdążyli obsadzić na ciepłych państwowych posadkach (typu m.innymi pani Fedak) i nic im nie zagraża. Oni zablokują młodym i starszym dostęp do pracy (bo normalni ludzie po pięćdziesiatce juz pracy zdobyć nie mogą). Wzrośnie bezrobocie. Najpierw niech ta pani zajmie się zwiekszeniem ilości miejsc pracy i zwiekszeniem zarobków i na razie niech nie majstruje przy emeryturach bo wszystko jeszcze bardziej zepsuje
devill / 213.134.184.* / 2010-01-11 19:51
To potwierdza regułe: lepiej brać komus niż wytworzyć samemu.
Kazda reforma to zamach na oszczednosci biednych ludzi, którzy nie mają wyboru - tylko złudzenie że taki mają.

Brak fachowców-praktyków w powojennych rządach w Polsce, prywata posłów i rzadzacych, nieudolność administracji, kupcenie stanowiskami to wszystko pokutuje i bedzie pokutować- zawsze bedziemy dziadami na tle Europy
adam t / 80.50.180.* / 2010-01-11 19:00
a tak pluli ze PiS to socjalisci, obrzydliwy piar PO i Tuska, stawia tę niby liberalna partie bardziej socjalistyczna od SLD
adam t / 80.50.180.* / 2010-01-11 18:55
zadziwiajace projekty liberalnego rządu które popiera molocha ZUS a próbuje unieruchomić OFE, to raczej ZUS powinno sie zlikwidować, aby każdy mógł sie ubezpieczyć gdzie chce zostawic tylko składke minimum zabezpieczajacą podstawowe świadczenia. Widzi mi sie że ten obłudny nieudolny rząd zaczyna protegować ZUS aby ten przekazywał do budzetu wiekszą kase. Kogo chcecie omamić, kretacze, czy tak chciał Balcerowcz może dacie z nim wywiad na ten temat
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-01-11 18:55
Jest to próba naruszenia Konstytucji. Nie może być tak, aby o możliwości przeniesienia gotówki do banku decydowała wielkość składki. Bogaci pieniądze wycofają a biedni nie, bo nie będą mogli. Albo wszyscy niech mają to prawo albo nikt.
Tamerlan / 91.208.10.* / 2010-01-11 18:45
Wystarczyłoby, żeby OFE było dobrowolne lub żeby OFE można było zamienić w IKE w tej samej firmie, która OFE prowadzi. A po 65-tym r.ż., to kasa z OFE powinna być wypłacana jednorazowo każdemu bez żadnych warunków.
Barbara Piechocka / 89.229.85.* / 2010-01-11 17:57
Czytając artykuły na temat poczynań Rządu w sprawie systemu emerytalnego obowiązującego od 1999 roku zastanawiam się:
- na podstawie powstałej ustawy zawarłam umowę cywilno-prawną z OFE i pośrednio z ZUS który to 7,3% mojej płacy brutto miał przekazywać do OFE - II filara. Czy skoro się po 10 latach majstruje się przy mojej umowie to czy mam NASZ PAŃSTWO wezwać przed oblicze sadu aby nie zmieniał mojego planu finansowego jaki sobie stworzyłam aby osiągnąć odpowiedni poziom emerytury w przyszłości?
- zapomnieliśmy chyba wszyscy że w ZUS-ie jest tylko zapis komputerowy moich składek. W przypadku śmierci składki moje "ZNIKAJĄ" (rodzina otrzyma tylko zasiłek pogrzebowy wszyscy wiemy jaka jest to wysokość). Składki zgromadzone w OFE są dziedziczone oznacza to że osoba wskazana jako uposażona otrzyma je bez podatku.
Mogłabym wypunktować jeszcze kilka dodatnich cech tego systemu emerytalnego który powstał w 1999 roku i którym wszyscy rządzący wcześniej się zachwycali. Jest to system dobry zazdroszczą nam tego systemu inni w krajach Unii. Co się stał? Nie rozumiem? Dlaczego robi się ze społeczeństwa polskiego "debili" którzy "nie rozumieją że te manipulacje nie są dla naszego dobra a tylko po to by załatać dziurę budżetową i dziurą w ZUS. Barbara
przyszły emeryt / 95.49.40.* / 2010-01-11 19:41
popieram wypowiedź. W naszym państwie są trwonione pieniądze na wiele sposobów , głupota i bezkarność ''polityków'' sięga zenitu.Przeważająca większość cierpi biedę. To państwo jest przeciwko narodowi - walczmy z nim, inaczej puszcza nas wszystkich z torbami.
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-11 20:16
Przyszły emerycie. O 20 lat zapózno namawiasz na walkę.

Należało to zrobić, gdy prymierem był J. Olszewski i chciał rozliczyć Ub-eków i SB-beków i ich donosicieli.
Kiedy nocą odsunieto J. Olszewskiego od władzy. Wówczas należało iść na Warszawę i go wesprzeć.

20 lat te pasożytnicze grupy brały bardzo wielkie emerytury i sie śmiały.
Dziś miedzy innymi z tego powodu sa dziury w budżecie.
Aarturo / 95.160.239.* / 2010-01-12 21:37
Masz chłopie rację w 100%.
Niestety żyjemy w złodziejskim państwie.
lezdrub / 79.185.80.* / 2010-01-11 15:19
Gospodarkę prywatyzują, bo twierdzą, że państwowa jest mniej wydajna.
Natomiast w sprawie budowania kapitału na przysza emryturę instytucja typu Zus ma być lepsza.

Kto tych cwaniaków wybrał?? No kto??
Z śądaży powyborczych wynikało że inteligencja i mieszkańcy dużych miast głosowali za PO.

Bużek robił reforme emerytalną.
Buzek i Tusek to niby jeden obóz. To o co tu chodzi???
Kto spoleczeństwo robi w jajo. Buzek, czy Tusek???
Ja twierdzę,ze Tusek.
OFErma / 79.188.118.* / 2010-01-11 16:41
Model Chilijski się nie sprawdził, więc się z niego wycofują i nie mam tu na myśli Polski tylko wszystkie kraje które ten system wprowadziły.
Opcja polityczna nie ma tu znaczenia.
adam t / 80.50.180.* / 2010-01-11 18:58
ma znaczenie podstawowe, rząd obłudy i piaru pseudoliberalny zaczyna zbirac kase bo śmierdzi jego nieudolnoscią w sprawie poprawy deficytu budzetowego, a moze PO to juz socjaliści
Pilsener / 2010-01-11 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co powstały tak zwane OFE? Cel był dwojaki:
1. Napchać kasę lobbystom
2. Stworzyć zystem tak zły i niewydolny, by ZUS przy nim jawił się jako "bezpieczna i wydajna przystań", główne zalety:
- zniechęcamy raz na zawsze ludzi do demokracji i kapitalizmu
- zniechęcamy ich do odkładania na własną emeryturę, przez co będą bardziej zależni od partii
- ocalenie dziesiątek tysięcy partyjnych stanowisk w ZUS, co jest możliwe tylko wtedy, jeśli system pozostanie niewydolny i niewydajny
- utrzymanie kontroli partii nad sporą częścią naszych dochodów

Rządy socjalisty Tuska nie mają wyboru, muszą kontynuować tą politykę jeśli nie chcą stracić politycznego zaplecza, a może naiwniacy oczekujecie demokratycznych i kapitalistycznych reform? Kiedyś jakiś młokos z przybudówki PO mi mówił, jakie to Tusk zrobi reformy. Gdy o tym usłyszałem, jak belfer spod stoczn iz nostalgią za PRLem wypisaną na twarzy (który nawet kilku godzin nie przepracował w warunkach demokracji i kapitalizmu) ma dokończyć reformę systemu emerytalnego zareagowałem na to tak: hihihi, hahahah, ehehehe, hyhyhhy, buahahaha
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-01-11 12:59
mylisz się OFE powstawły po to by generować popyt na śmieciowych papierach na giełdzie żeby ten kto powinien (szwagier) mógł wyjść z papiera bez straty a nawet z zyskiem.
vcvnv / 83.29.81.* / 2010-01-11 12:03
Nie wypłacanie emerytur poskutkuje bankructwem państwa .Trzeba więc zrobić tak aby ludzie nie doczekali okresu kiedy na tą emeryturę mogą pójść. Ściema z kapitałem z którego okrada nas ofe a jeszcze zus ma dostać działę to totalny przekręt. Wskaźnik który jest ustalany przez mafię rządową zawsze sprawi że emerytury dostaną nieliczni kolesie. W tym kraju nie ma co liczyć na kogokolwiek. By żyło się lepiej...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy