Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rewolucja w podatkach. Zmiany, których chce PiS dotkną wszystkich

Rewolucja w podatkach. Zmiany, których chce PiS dotkną wszystkich

Wyświetlaj:
Zenek z Brkukseli / 89.71.16.* / 2014-12-10 14:57
To mnie właśnie frapuje - dlaczego to, czego chce PiS "dotknie" - czyli skrzywdzi wszystkich, a podwyżki podatków PO, czy innego Belki są mądre i nie dotyczą wszystkich? To jakaś freudowska pomyłka - tzn. że podwyżki PO nie dotyczą widać wszystkich - czyli nie dotyczą tych, co zarządzają mediami, tylko zwykłego obywatela - a jak mają dotyczyć i ich, to od razu, że PiS chce ich skrzywdzić. Przecież szewc czy szklarz nie rejestruje formy na Cyprze czy Luksemburgu - widać, że jak się w stół uderzy, to nożyce się odzywają. PiS jest jedyną, póki co partią, co obniżyła podatki zwykłym ludziom.
PG58 / 80.55.97.* / 2012-08-28 10:16
DOŚĆ PIS, PO I INNI ALE POKAŻ JAKIM JESTEŚ CZŁOWKIEKIM I CO POTRAFISZ. ZMIANA ORDYNACJI WYBORCZEJ, CZAS ABY GŁOSOWAC NA CZŁOWIEKA A NIE NA PARTIE Z KTÓREJ JEST. FACHOWCY NA STANOWISKA MINISTERIALNE A NIE KOLESIE Z UGRUPOWANIA. WYBORY A CIĄGLE TE SAME TWARZE. TO JEST FAKT DOŚĆ UMÓW ŚMIECIOWYCH, ŚCIGANIE NIEUCZCIWYCH KONTRAHENTÓW I WYSOKIE KARY ZA NIEUCZCIWOŚĆ, ROZLICZANIE ZA NIE TRAFIONE DECYZJE, PORZĄDNE PRAWO I BĘDĄ PIENIĄDZE. PAŃSTWO JEŚLI NIE ZACZNIE BRONIĆ SWOICH OBYWATELI PRZED NIEUCZCIWOŚCIA I ZŁODZIEJAMI NIE BĘDZIE NIGDY BOGATE. ILU POLAKÓW MUSIAŁO WYJECHAĆ ABY ZAPEWNIĆ BYT SWOJEJ RODZINIE. I TEAZ GDZIE PODATKI UBEZPIECZENIA. NIE POMOŻE REFORMA EMERYTALNA I INNE REFORMY BEZ LUDZI CO NA TO ZAPRACUJĘ. A GDZIE ONI SĄ. PRZECIEŻ NIE W POLSCE. OBECNE PRAWO NIE GWARATUJE OBYWATELOM STABILINOŚCI NA DŁUGIE LATA W ŻADNEJ DZIEDZINIE. TO JAKAŚ FARSA CO SIĘ DZIEJE W TYM KRAJU.
AntyFrajer / 178.235.211.* / 2011-09-15 10:30
Nie straszcie mnie już PiS-em, na mnie to już nie działa i to z prostej przyczyny. Ja znam odpowiedź na pytanie: kto wprowadził najwyższe podatki, akcyzy, opłaty i to do tego w kraju, który za czasów PiS-u świat okrzyknął "Tygrysem Europy" a PO przekształciła w "Dziada Europy" ?
Chyba nie PiS.
Tur-mur / 83.6.15.* / 2011-09-12 23:28
Czytać i mówić ze zrozumieniem, a pan prezes Jarek nie rozumie świata, nawet tego w przedszkolu? Zombi on czy Jnasz?
spirel / 2011-09-10 17:44
I to dotkną bardzo mocno. Opowiem krotka historie z życia - mojego życia.

Ale najpierw krótki cytat z wypowiedzi posłanki PiS pani Beaty Szydło (z artykułu powyżej ) "doprowadzenie do nieopłacalności uchylania się od płacenia podatków (zaległości podatkowe muszą przestać być najtańszym kredytem zaciąganym przez podatników)"
Już to kiedyś usłyszałem ponad 10 lat temu i nóż mi sie w kieszeni otwiera kiedy słyszę cos takiego.

Dla Pani posłanki obywatel z definicji jest złodziejem i próbuje oszukać państwo polskie.
A nie przyszło szanownej pani do głowy, ze może obywatel nie ma z czego zapłacić podatku bo ktoś mu tez nie zapłacił i należy mu raczej pomoc a nie wbijać mu nóż w plecy. Obywatel prowadzący firmę nie może nawet wziąć kredytu w banku, aby zapłacić długi wobec skarbu państwa, bo aby taki kredyt otrzymać musi mieć zaświadczenie o zapłaceniu podatków. A takiego zaświadczenia nie dostanie bo podatku nie ma z czego zapłacić.
W identycznej sytuacji znalazłem sie około dziesięciu lat temu. Ówczesny rząd wpadł na równie genialny pomysł i w przeciągu kilku miesięcy podniósł odsetki od przeterminowanych płatności dla skarbu państwa z 12% do 48%!!!! i to przy 7% inflacji. Dla mnie jest to lichwa w majestacie prawa. Jeśli PiS planuje podobne posuniecie to ja przyjadę specjalnie z Anglii na wybory, tylko po to tylko aby zagłosować przeciwko PiS.
Takie podejście do tematu zaowocowało tym, ze siedzę sobie właśnie od 4 lat w Anglii i nadal spłacam długi wobec skarbu państwa, które narosły z tytułu karnych odsetek. Dzięki tak wspaniałemu pomysłowi skarb państwa zyskał około 200 tysięcy zloty w ciągu 4 lat, które musiałem spłacić, ale strącił firmę, która zatrudniała 18 osób i płaciła podatki w podobnej wysokości w skali roku. Ja osobiście gratuluje idiotycznego pomysłu i jeśli kiedykolwiek jeszcze założę firmę i zatrudnię pracowników to na pewno nie będzie to w Polsce.
wraga / 78.131.143.* / 2011-09-10 11:50
W sytuacji w jakiej znalazła się Polska zmiany muszą dotknąć wszystkich ,innego wyjścia niema,tylko powinny dotknąć bardziej tych,którzy posiadają więcej,to wymóg sprawiedliwości.Powinniśmy iść drogą Węgierską w ścisłym związku z krajami postsowieckimi.
deba / 79.191.177.* / 2011-09-10 16:51

.Powinniśmy
iść drogą Węgierską w ścisłym związku z krajami postsowieckimi.

Oni raczej powinni kroczyć naszą drogą. Lepsi mają brać przyklad z gorszych?
andzrej jaroszynkski / 83.31.77.* / 2011-09-10 11:10
mam firmę i szlag mnie trafia na wolną amerykankę podatkową - jak to udupicie oddam swoj głos na Was
bolek i lolek, tytus romek i atomek... / 195.69.83.* / 2011-09-10 08:57
Brawo dla PiS! Miałem zamiar zbojkotować wybory zniechęcony ogólną demoralizacją i degrengoladą naszej rodzimej sceny politycznej, ale zmieniam zdanie. Dam szansę do działania dla Pańskiej Partii, Panie Jarku po raz trzeci.

Mam tylko nadzieję, że ludzi myślących podobnie do mnie "jest więcej" i też poprą realne zmiany na lepsze, a nie fałszywe obiecanki w "CUDA".
Trzymam kciuki za to, aby PO-litycy nie dali rady sfałszować wyników wyborów na swoją korzyść.
3xTak_pamiętacie? / 178.235.211.* / 2011-09-15 10:33
Cudów nie ma, ile głosów "unieważniono" w ostatnich wyborach, bo ktoś dostawił krzyżyk? 3 miliony czy więcej. Warto sprawdzić !
TGV / 70.189.111.* / 2011-09-10 03:39
Zmiana powinna byc jedna - jeden podatek liniowy od dochodow osobistych np, w wysokosci 25% - ztego placic emerytury starcze dla wszystkich takie same np. w wysokosci 50% sr krajowej, na lecznictwo-podstawowa opieka.W ten sposob likwidacja ZUS, KRUS, OFE i likwidacja wszystkich zwolnien podatkowych.
JEDEN podatek PIT.
Proste? Wiem za proste nia mtu sposobu aby okrasc obywatela w imieniu prawa.
m747 / 195.212.29.* / 2012-09-03 13:35
Nie ma szans; Polacy nie rozumieją istoty procentu więc wydaje im się, że jeśli wszyscy będą płacić 25% to zapłacą tyle samo - przecież tą "niesprawiedliwością" straszył PiS kiedy była mowa o podatku liniowym.
bdori / 31.174.108.* / 2011-09-10 00:07
Panie Kaczyński, jeśli chce Pan zmieniać Polskę powinien zacząć Pan od siebie. Od słuchania genialnych pomysłów Pana i PIS boli głowa mnie i miliony Polaków, a oglądanie Pana i zesłańców PIS w telewizji przyprawia o mdłości. Program PIS to narzekanie, pustosłowie cuchnące kolesiostwem. Proszę zabierać zabawki i do domu. PIS już dziękujemy.
Drunon z Otwocka / 89.71.16.* / 2014-12-10 15:03
O czym ty człowieku piszesz, przecież to PO rządzi od wielu lat - jesteś niezorientowany, kup sonie internet i poczytaj, to się może dowiesz.
szopen000001 / 94.251.138.* / 2011-09-10 00:12
Hej nie chcę aby Kaczyński się zmieniał mi odpowiada, proszę głosuj sobie na PO.

Nie chcę też aby Tusk się zmieniał ale chcę PO widzieć tym razem w opozycji do PIS

Uważam że dobrze że dzisiaj Polska ma Kaczyńskiego i Tuska
a81 / 79.184.158.* / 2011-09-09 23:47
Pomachał dwoma kartkami paieru i tyle było rzeczowości w przynudzającym monologu z błędami...
morasek / 84.168.207.* / 2011-09-09 23:29
Kielbasa wyborcza, mydlenie oczu. Mieli swoja szanse gdy rzadzili. Co zrobili- rozbili swo rzad. Tyle na temat PiSu i Kaczynskiego. PO tez mialo swoja szanse, mozna ich tlumaczyc na rozne sposoby. kryzys na swiecie itp. ale nie wywiazali sie z obietnic. No moze prawie. Jestesmy prawie jak Irlandia ktora obiecali - Polska jest tez prawie bankrutem. Szanse dajemy kazdej partii co wybory. moze dajmy jakiejs nowej...
szopen000001 / 94.251.138.* / 2011-09-09 23:53
tak jest najlepiej twojej albo Zbycha i Rycha.

Ludzie głosujmy tylko na znanych i sprawdzonych nie czas na eksperymenty, niech będzie sobie PiS i PO - resztę wykopać.

Jak jedna drugiej na łapy będzie patrzeć to nie powinno być problemu.
PO się nawróci a PiS się przeprosi - nie ma wyjścia.
deba / 79.191.177.* / 2011-09-10 16:55

Ludzie głosujmy tylko na znanych i sprawdzonych nie czas na
eksperymenty, niech będzie sobie PiS

PIS się istotnie sprawdzilo. Po tym co zaprezentowali i prezentują broń Boże na nich nie glosować. Z resztą się zgadzam - wykopać
zniesmaczony / 78.88.172.* / 2011-09-10 22:35
A jak obniżyli paliwo o akcyzę, to już wszyscy zapomnieli - amnezja???
A jak Tusk straszył, że po wygranej PIS paliwo będzie po 5 zł - amnezja?
Baryłka ropy kosztowała ok 160 $ - benzyna u nas za PIS 4,60 zł.
Baryłka ropy kosztuje 110 $ benzyna u nas za PO 5,60 zł.
Jeżeli ktoś tych różnic nie zauważa, to nie można go nazwać nawet D...LEM...
oko6 / 80.48.187.* / 2011-10-05 19:35
Debilem można z całą pewnością nazwać osobę która nie rozumie,
że ropa nie była po 160$ tylko 60$ więc NIE KŁAM !!!

- dane podane prze zemnie do sprawdzenia na "money.pl"

może powiedz ile Ci płacą za wypisywanie takich bzdur i z ramienia której partii???
szopen000001 / 94.251.138.* / 2011-09-09 23:55
w czasie pokoju z konfliktów potrafią powstawać wielkie dzieła - takie jest moje zdanie.
szopen000001 / 94.251.138.* / 2011-09-10 00:01
Popieram PiS bo mam takie poglądy ale nie chcę aby w sejmie było za mało PO i mam nadzieje że jest dużo ludzi którzy zagłosują też na PO.

Tym razem chcę więcej posłów PiS w parlamencie niż PO. Ponadto mają rządzić 4 lata a nie 2, potem może zmiana w drugą stronę się zobaczy jak się spiszą. Wszystkie inne partie na śmietnik, system jak w amerykańskim kongresie mi odpowiada (republikanie i demokraci i starczy)
zniesmaczony / 78.88.172.* / 2011-09-10 22:40
Oczywiście bez darmozjada płaczka i kombinatora Pawlaka...
deba / 79.191.177.* / 2011-09-10 16:57


Popieram PiS bo mam takie poglądy

Jakie wlaściwie?
szopen000001 / 94.251.138.* / 2011-09-10 00:06
ponadto zabetonować scenę polityczną na dwie skrajne partie, do których mają należeć mężowie stanu zatroskani o losy kraju, z dobrych Polskich rodzin, dobrze wykształceni i najlepiej o dobrym statusie majątkowym a nie utracjusze.

I basta
anty bolszewik / 89.79.182.* / 2011-09-09 21:43
Panie Kaczyński - czemu pan nie wprowadził tego, gdy PiS rządził i miał swojego prezydenta? I jak można panu ufać, skoro obiecał pan, że nie zostanie premierem gdy pana brat będzie prezydentem, czego pan nie dotrzymał, jak można panu ufać, gdy obiecywał pan, zarówno swoimi słowami jak i zapisami w statucie partii, ze nie będzie pan tworzyć koalicji z Lepperem i Samoobroną, czego pan nie dotrzymał? Jak można panu ufać, skoro tak wiele pan naobiecywał a nic z tego nie zrealizował albo zrealizował wręcz na odwrót? I pan chce, żeby ktoś po tym wszystkim panu uwierzył? Wolne żarty!
cycat / 46.113.142.* / 2011-09-09 20:31
"natomiast w polsce mamy do czynienia z olicgarchizacja zycia publicznego. mamy do cynienia z oligarchami gospodarczymi, choc są oni znacznie słabsi, niz na wschodzie. Ale przede wszystkim mamy do czynienia z oligarchizacja mediów i polityki. koncerny medialne Michnika, rydzyka, czy TVN, to nie normalne przedsiebiorstwa medialne, zyjace z przekazu informacji , wiedzy i rozrywki. To siły rzeczywiście kształtujace życie polityczne. podobnie jest z partiami politycznymi. PIS i PO, to nie klasyczne partie, grupujace obywateli o podobnych przekonaniach, ale przedsiebiorstwa wyborcze działajace wyłącznie w interesie swych właścicieli. Bo Tusk i kaczyński, to nie liderzy partyjni, ale właściciele partii. ten proces oligarchizacji partii politycznych jest bardziej rozwiniety nawet w PIS, niz w PO. Te partie nie działają w interesie, tak , ćzy inaczej rozumianego dobra wspólnego, ale wyłacznie w interesie swych partyjnych bosów. to są chore struktury, przypominajace oligarchie magnackie z czasów saskich. Wówczas też było intensywne zycie polityczne; zrywanie sejmów, przechodzenie z jednej do drugiej koteri magnackiej. kłótnie i spory. Tylko nic z tego dobrego nie wynikało dla rzeczpospolitej teraz jest podobnie. dopiero, jak Polacy wyzwolili się z zangażowania sie w spory koterii magnackich, zaczął sie proces naprawy pństwa. Ale było juz za późno na jego uratowanie. obecnie niestety uważamy, ze lekarstwem na PO jest PIS i odwrotnie. To zatrute lekarstwa. czas sie ich pozbyc. Bez wysłania PISu i PO na zielona trawkę nie zapobiegnie sie najwiekszemu nieszczęściu który grozi Polsce, to jest katastrofie demograficznej. to, ze obie dominujace partie nie zauważaja tego zagrożenia dyskwalifikuje ich i politycznie i intelektualnie. Skutkiem będzie nie tylko likwidacja systemu ererytalnego, za 20 lat, ale także katastrofa gospodarcza i polityczna Polski. Niedostrzeganie tego zagrożenia świadczy, że nasza wyobrażnia społeczna została zdominowana przez PO-PISowe kołtuństwao."
mhfyutd / 195.74.79.* / 2011-09-09 20:44
likwidacje systemy emerytalnego zaproponował dziś Boni
pipiripi / 89.78.12.* / 2011-09-09 19:15
.
no i wiadomo już wszystko o przyszłych planach prezia
.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy