Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rokita: Co dalej z parlamentem?

Rokita: Co dalej z parlamentem?

Money.pl / 2006-01-16 18:19
Komentarze do wiadomości: Rokita: Co dalej z parlamentem?.
Wyświetlaj:
Marta / 81.190.129.* / 2006-01-18 15:17
Wtedy okaże się , że wygra SLD lub partia Borowskiego . I co dalej ? Już widzę miny obecnych posłów , którzy opuszczą parlament. Będą mieli , co chcieli . Stare powiedzenie brydżystów brzmi : Jak się mówi , co się nie ma , to się leży , z kim się gra. I to by było tyle.
jb / 84.10.179.* / 2006-01-18 23:42
Oczywiście że tak. w zupełności zgadzam sie z Tobą. Dzisiaj Szmajdziński w TV wykorzystał ten argument: "wygrała prawica i co? Jest wielki bałagan".
I jak tak dalej pójdzie to SLD wygra. Pozdrawiam. :-))
jb / 84.10.179.* / 2006-01-18 09:32
Jestem już od dłuższego czasu czytelnikiem e-money, oraz tego forum. Uwa żam że jest to dla ludzi, którzy nie mają postawy roszczeniowej, nie oczekują różnego rodzaju dotacji, sami są w stanie zaspokoić byt swojej rodzinie. Zauważyłem również, że wchodzą tutaj też osoby, które chcą wprowadzić temat polityczny, a w zasadzie wprowadzić zamęt kampanii wyborczej ciągle prowadzonej przez PiS. Wystarczy przeczytać takie wypowiedzi - wnioski nasuwają się same. Bardzo mocno są aktywne i widoczne te nick'i na forum portalu ONET.
Mam do takich "nick'ów" prośbę: przenieście się tak jak tutaj chcecie zaistnieć, na portal gdzie jest Was zdecydowana większość i macie współne tematy. Jest pełne zrozumienie między Wami. Tutaj nikt Was nie bierze poważnie a zwłaszcza tego co piszecie. Tutaj są ludzie, którzy coś w życiuosiągnęli, którym nie da się wcisnąć ciemnoty!
Bardzo proszę........ biuro10@wp.pl
gruby / 212.186.130.* / 2006-01-18 19:58
dziękuje za bardzo demokratyczną i tolerancyjną wypowiedz szanownego "jb". Nie ja zainicjowałem temat polityczny, chyba że co dalej z parlamentem to temat gospodarczy. Leży mi bardzo na sercu los Polski i jej obywateli i chciałbym w przeciwieństwie do "jb" aby było lepiej. Widze, że szanowny "jb" jako człowiek czynu i pracy nie widzi potrzeby żadnych zmian, zwalczania bezrobocia, zmniejszenia podatków itp. Co to jest postawa roszczeniowa wg "jb" tego nie wiem, ale wiem, że szanowny "jb" nie lubi ludzi o innych pogladach niż jedyne właściwe i najchetniej wprowadziłby cenzurę. Dziwne jak na człowieka który prowadzi działalnośc gospodarczą, przecież powinna być ona oparta na wolności. Mnie cieszy jak słyszę poglądy i rację innych ludzi. Nie mieszkam pod mostem i wiedzie mi sie całkiem nieżle, nie jestem także ze sztabu PiS, ani nawet czlonkim tej partii. Wygląda mi na to że szanowny Jb" jest sfrustrowanym człowiekiem ktory nie wyobrazał sobie że jak to miło nazywa"kaczyzm i radykalizm" może aż tak daleko zajść do władzy. Sugeruje mniej egoistycznej postawy i więcej czułości dla innych biedniejszych obywateli.
jb / 84.10.179.* / 2006-01-18 23:38
Jesteś naprawdę biedny i.............żałosny. Nic nie rozumiesz. Nie jestem w tej opinii odosobniony i nie mam zamiaru na polemikę z Tobą. Przeczytaj trochę innych postów, tylko postaraj sie zrozumieć to co czytasz. Bez odbioru.
gruby / 212.186.130.* / 2006-01-17 09:32
może wreszcie panie Rokita zacząłby pan myśleć o poprawie życia obywateli i zaczął walczyć o program PO 3x15 i obniżenie podatków, jak do tej pory to wszystkie pana wypowiedzi to dogryzanie PiS. Jak pan sobie wyobraża koalicje z PiS jak na kilka godzin przed rozmową z prezydentem tworzy pan gabinet cieni. Pan jest zwykłym krętaczem, oczykał pan wyborców, to pan miał byc premierem i co obraził sie pan, że Tusk nie wygrał. PiS nie miał obowiążku dzielić sie władzą z PO po zdecydowanie wygranych wyborach to pan powinień zrobić wszystko, żeby doszło do koalicji, a nie stawiać warunki, po co panu MSW. I pan chce pytać o rozwiązanie parlamentu, zamiast o koalicje i drogi porozumienia. W co pan gra. Możeby pan pomógł pani Gilowskiej przy budżecie, chociaż właściwie co pan zrobił konkretnego dla Polski, nawet nie umarł pan za Nicee.
jb / 84.10.179.* / 2006-01-18 09:08
Gruby - przez takich ja Ty mamy ten "bigos" w kraju. Nic z tego Wam PiSmakom nie wyjdzie! Chcecie zawłaszczenia Polski przez kaczyzm i rydzykalizm! Nie będzie tak, żeby osobnik taki jak Ty, który nie myśli o pracy, jest nie douczony, jest nieudacznikiem życiowym, jest bez osiągnięć - będzie brał w niewolę takiego jak ja, który jest wykształcony, pracuje od lat przez 24 godz/dobę, ( w moim przypadku własna działalność gospodarcza ), a zwłaszcza utrzymuje takich nieudaczników jak Ty! Przyszedł na Was koniec! Albo weźmiecie się do roboty, albo będziecie mieszkać pod mostem! Ja nie będę dokładał do takiego osobnika jak Ty, a potem nie będę mógł mieć nic do powiedzenia!
Kiedyś już polemizowałem z Tobą na tym forum. Moje pytanie jest następujące: dlaczego wchodzisz na to forum i zabierasz głos! To forum jest dla ludzi czynu i pracy, a nie tego typu jak Ty. Pewnie jesteś ze sztabu wyborczego PiS-u i to jest twoja praca, wprowadzasz destrukcję wśród ludzi.
Może zrób coś dla siebie. Np. jeżeli Twój nick "gruby" jest odzwierciedleniem stanu faktycznego, to może poćwicz troszeczkę z pożytkiem dla siebie. Zostaw sprawy gospodarcze innym, bo to temat nie dla Ciebie.
jaco / 83.27.3.* / 2006-01-20 19:48
Niesamowite jaki ten jb jest bogaty, wykształcony i mądry. Jest do tego przedsiębiorczy i pracowity (praca 24h/dobe). Tylko pozazdrościć. On napewno wie co dla kraju dobre.
Jest tylko jeden problem, że jb sie chyba przepracował i przestał myśleć. Podejrzewam, że raczej nie ma czym myśleć.
x / 83.19.40.* / 2006-01-18 23:54
jb-wytłumacz proszę jak druga partia w parlamencie PO, nie umie się dogadać z PIS-em.Bo mnie się wydaje że Rokita,Tusk mają przerost ambicji. Stojąc w opozycji tracą elektorat jak i swoich posłów(w nie dalekiej przyszłości).ludzie wybrani z ramienia PO chcą się wybić ,a w/w asy niepozwolą. Ps.jesteś typowym zajadłym bałwanem zresztą tak jak cała gora PO.
gruby / 212.186.130.* / 2006-01-18 20:10
ani tematy gospodarcze ani polityczne, demokracja i wolnośc to pewnie sa rzeczy z księżyca, ciekawe dzięki czemu możesz szanowny Jb" prowadzić działalność gospodarczą. Wygląda mi na to że stałeś się niewolnikiem własnego egoizmu.
Zbig / 81.168.228.* / 2006-01-18 08:26
Kac po wypiciu? Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Zdecydowanie wygrane wybory? Jaka przewaga daje tę zdecydowaną większość? Rokita powinien zrobić wszystko? Bzdura. To PiS ma obowiązek zrobić wszystko aby sformułować dobry rząd. Opozycja nie musi. Pomógł przy budżecie? Przecież .... ach, szkoda słów.
elziach / 2006-01-18 00:11
Szanowny Panie Gruby chyba niestety nie zna się Pan na polityce "absolutnie". Ma Pan pretensje do opozycji że, nie potrafi wprowadzić w życie swoich ideałów? To partia rządząca rozdaje karty. Dziwne że nie może dogadać się z żadnym klubem parlamentarnym . Mażenie o samodzielnym rządzeniu spędzało sen z powiek znanym z historii dyktatorom. Żle sie to kończyło nie tylko dla nich ale głównie dla rządzonego NARODU.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-01-17 17:35
1. PiS nie chce koalicji i chce "łyknąc wszystko"
2. gabinet cieni to obowiązek opozycji
3.PiS niewygrał wyborów tylko "uzyskał nieznaczną przewagę' wygrana to ponad 50% na skoro nie wygrał to musi podzielić się władzą np z Samoobroną. przecież Premier Lepper to brzmi dumnie.
4.Gilowska jz pokazała swój prawdziwy "profil"
5.Mam wrażenie że Pan J.Kaczyński to nie polityk a intrygant. Dlaczego przed kamerami nie wyjasmni wyborcom swojego postępowania. Może zostało mu to od okrągłego stołu?
5.Może i Rokita nie jest bez winy ale to Pan, Panie Gruby może pierwszy rzucić kamieniem
strzelec / 80.55.173.* / 2006-01-17 14:29
Twierdzisz ze Tusk i Rokita to krętacze, chyba przyjechałes do polski dwa dni temu, zerknij okiem troche dalej i kto jest krętaczem to widać od 3 miesięcy, Prawo i socjalizm pokazuje cały czas swoje dwa oblicza, albo sie zgodzicie na PiS głupie ustawy albo my idziemy do samoobrony i LPR i kto tu gra nie czysto. :)
eto`o / 194.181.106.* / 2006-01-17 09:55
PiS wygrał wybory ZDECYDOWANIE???Gruby,co miałeś z matmy?Skoro Pis wygrał zdecydowanie to po co mu koalicka z Lepperem i Pawlakiem?W przypadku koalicji było zawsze tak,że jeden z resortów dawniej zwanych prezydenckimi przypadał koalicjantowi mniejszemu (tak było nawet za czasów koalicji SLD-PSL).Więc Rokita chce MSWiA i proszę bardzo,ma prawo.Walka o obniżenie podatków dopiero może się zacząć po uchwaleniu budżetu.A tak w ogóle to nie chodzi o Rokitę czy Tuska tylko o pewne zasady w polityce.W kampanii,kiedy sondaże dawały zwycięstwo Platformie,politycy PiS o niczym innym nie mówili tylko o przyszłej koalicji z PO.Po wyborach też,sam słyszałem.A teraz,zaczynają się zwykłe kombinacje jarka kaczyńskiego,który uważa się za wielkiego gracza a zawsze w końcu dostaje w d***
a / 194.39.218.* / 2006-01-17 11:04
nie ma sensu tłumaczyć panu grubemu, on i tak nic nie zrozumie. Wystarczy przeczytać zdanie grubego PiS nie miał obowiązku zakładać koalicji po wygranych wyborach a PO powinno zrobić wszystko aby doszło do koalicji. A To niby dlaczego panie Gruby, jaki to zapis mówi o takim obowiązku zakładania koalicji przez jakąkolwiek partię. Rozumiem, że chodzi panu o deklaracje przedwyborcze, ale wtedy przecież PiS jeszcze głośniej od PO krzyczał że chce koalicji z PO a rząd i Iv RP nie będzie miała twarzy Leppera, no i co panie gruby, mentalnosć Kalego? Amoże pan jeszcze mnie oświeci czy pana zdaniem LPR Samoobrona ma obowiazek zakładania pana zdaniem koalicji czy też nie? A może taki obowiązek nałożyć na SLD przecież PiS tak potrzebuje sojusznika...
lopez / 193.201.167.* / 2006-01-17 08:22
Rokita ty sienadajesz do piwnicy pod baranami a nie do Parlamentu, jak siejest nieudacznikiem nie można mieć władzy, podobnie Tusk. Mam już dosyć PO i jej chęci towrzenia niczego, niech coś zrobiadla Polski, a potem mówią Piskorski zbudował tunel wzdłuż Wisły za 200mlnzł, zamiast dużo potrzebniejszego mostu Północnego, ale o tym cicho.... Mam wrażenie że PO jest tak liberalne, że nawet toleruje Belkę w sywm oku, ale źdźbło widzi u innych... Panowi nawróćcie się i zacznijcie działać dla Nas Polski , a nie dla siebie....
lulo / 83.23.160.* / 2006-01-18 18:46
a Kaczyński żeby nie był taki gruby mógłby byki doić,odpowiedni wzrost ma.
piotr / 2006-01-18 14:45
Odwalcie sie od Rokity!!!!:) To porządny i uczciwy człowiek. Zobaczycie, że jeszcze pokaże na co go stać!
ji / 83.27.8.* / 2006-02-04 16:10
już pokazał burak jeden
strzelec / 80.55.173.* / 2006-01-17 14:41
Widze ze można powiedzieć tylko tyle należysz do nurtu naiwniaków, którzy uwierzyli że jak PiS dostanie się do parlamentu to wszystkim wszystkim da, co sobie zamarzysz, a teraz co PiS robi, ucieka w wybory żeby projekt budżetu nie przeszedł, bo za 8 miesięcy by się okazało że brakuje nawet na paliwo do rządowych limuzyn.
jaco / 83.27.38.* / 2006-01-16 23:17
Jeżeli ktoś jeszcze wierzy w dobre intencje PO to szczerze podziwiam. Już mam dość patrzenia na ich zagrywki i słuchania szyderczych wypowiedzi. Po co cały czas przeszkadzają? Dlaczego tak zależy im na skompromitowaniu tego rządu?
Oczywiście są to pytania retoryczne.
strzelec / 80.55.173.* / 2006-01-17 14:46
Skompromitowaniu rządu, jak moge się odezwać bo jestem tylko jednym z 47% głupków którzy nie uwierzyli PiS-owi, PO pokazuje tylko, że budżet który PiS chce wprowadzić jest poprostu jedną wielką dziurą budżetową i na takie warunki nie zgadza się za co popierma PO, a powiewm jeszce że w wyborach jak do nich dojdze też zagłosuje na PO, Prawo i socjalizm to mogą polske tylko do jednego doprowadzić, do dyktatury :)
ij / 83.27.8.* / 2006-02-04 16:13
Buraku, PO mówi a nie pokazuje. Nawet programu nie pokazali tylko o nim gadali...
eto`o / 194.181.106.* / 2006-01-17 09:26
W czym niby przeszkadza PO? Największa partia opozycyjna ma prawo wiedzieć,co zamierza prezydent-decyzja o rozwiązaniu sejmu jest małym politycznym trzęsieniem ziemi. Poza tym konstytucja reguluje sprawę rozwiązania sejmu w przypadku braku budżetu a Prezydent stoi na straży konstytucji.Zatem robienie głupich min i uników przez Kaczkę niczego nie zmienia.W gruncie rzeczy PO chce rozmawiać o warunkach utrzymania tego sejmu i ma do tego święte prawo.Prezydent powinien dązyć do stabilizacji politycznej a nie prowadzić polityki rodzinno-partyjnej.A wracajac do PO i rządu,to nie bardzo jest mu w czym przeszkadzać,bo najważniejsza decyzja jaka została podjęta to decyzja o skróceniu roku szkolnego.
Pit / 83.7.35.* / 2006-01-16 23:58
To tylko gierki Kaczorów. Zawsze marzyli o władzy, to teraz ją mają- tylko nie do końca- stąd rozgrywki taktyczne w sejmie
gonzo / 83.5.118.* / 2006-01-16 22:02
Co dalej z PO?
Czy wreszcie przyjmą do wiadomości, że kampania wyborcza się skończyła i że rywale z wyborów powinni być teraz partnerami?
Czy nie widzą, że ciągłe powarkiwanie na PIS i Kaczorów tylko wzmacnia w PiS-ie frakcję proLepperowską a osłabia proPO-wą? Do której wydają się należeć i premier i prezydent?
mp / 83.23.160.* / 2006-01-18 18:50
nie przyjmą bo Kaczyński dobral sobie grono krętaczy z którymi wogóle nie można rozmawiać,taka ich uroda.
Zbig / 81.168.228.* / 2006-01-18 08:30
Powarkiwanie na PiS? Chyba odwrotnie? Premier i prezydent należy do frakcji Pro PO? Oj za dużo tych jointów wieczorem.
Roron / 213.25.138.* / 2006-01-16 18:19
Po wyborach każdy pragnie odpoczać od polityki. Społeczeństwo daje zawszwe kredyt zaufania na co najmniej rok a potem ocenia i sprawdza. A ten parlament przeszedł sam siebie. To co wyczynia Kaczynski jest nadszarpnieciem cierpliwości . Nie wyobrażam sobie oceny rządu po trzech miesiącach sprawpowania władzy kiedy wzrastają sądaże. Rozumiem mija rok - oceniamy. NIe jestem sypatykiem PiS i PO ale jestem zadeklarowanym wrogiem Kaczyńskiego, gdyż jak żaden inny potrafi skłucić ludzi. Potrafi tylko odnieść sie do literetury gdzie podobne gry były opisywane przychodzi mi na myśl choćby "Ja Klaudiusz" gdzie postać choćby Tyberiusza i Kaliguli zasały zgładzone za chęć posiadania zbyt dużej władzy.
As / 80.51.180.* / 2006-01-18 13:11
To co wyprawia Kaczyński jest tylko reakcją na działanie PO. Mam nagrane wszystkie wypowiedzi Komorowskiego z których leje się jad nienawiści wobec PIS. Nie ma ani jednego zdania w którym ten elemnt wywrotowy nie bluzgał na PIS. Jego zrobaczywiony kumpel Niesiołowski takze w kazdej wypowiedzi wiesza psy na PIS. Jak sobie je wszystkie odtworzysz, to może Twój rozum pojmie głębie głupoty Twojej wypowiedzi. PO od początku nie chce dopuścic do likwidacji układu w którym tkwi.
As
krzyhoo / 83.26.131.* / 2006-01-16 20:35
Czy Ty jesteś z grona niedouczonych wielbicieli studentek Hojarskiej i Berger, czy też prowokujesz robiąc tyle i takiego kalibru błędów ortograficznych? Boś niby oczytany, a tu takie lapsusy. No i ostatnie zdanie jakieś takie bliskie groźby karalnej - obyś nie załapał się na czarną listę słynnego miłośnika 'dżakuzi'.
A'propos kredytu zaufania dla rządu i prezydenta, to może być on łatwo stymulowany przez znaną rozgłośnię z Torunia, tudzież np. pilany rządowy projekt zmiany ustawy o waloryzacji emerytur (obniżenie wymogu skumulowanej 5% inflacji do faktycznego jej wskaźnika). Zatem spoko, partia czuwa i rząd też nie śpi.

Najnowsze wpisy