Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Romaszewski: Emerytury esbeków wołają o pomstę do nieba

Romaszewski: Emerytury esbeków wołają o pomstę do nieba

Wyświetlaj:
jerzy Bucholc / 193.242.104.* / 2008-09-25 11:57
Być może, że funkcjonariusze SB powinni mieć inne emerytury, ale w "cuglach" wygrają w Strasburgu, a skończy się tak, że po PRL-u wezmą się za tzw.III RP a później, jeżeli nie już , za tzw.IV często nazywana "totalitarną" RP.Na pewno Pan Romaszewski nie powinien mieć emerytury za to że siedział, jadł przecież chleb podatników.Teraz jeździ limuzyną, która jak twierdzi należy mu się do śmierci, a później żonie i niepełnosprawnym spadkobiercom. TFU... panie Romaszewski, a pana córeczka też jest daleka od obiektywizmu dziennikarskiego, z tym nepotyzmem to nie tylko PSL panie Romaszewski.
Thoree / 83.28.89.* / 2007-05-11 22:55
Tylko dlaczego ten cały hałas pojawił się teraz, po kilkunastu latach? przez ten czas nie było nikogo kto by sobie z tego zdawał sprawę? Stada politycznych baranów ruszają tylko wtedy gdy na jakiejkolwiek akcji moga ubić jakiś interes, choćby zaistnieć w mediach. A ludzie mają rozrywkę... dyskutują ile wlezie. Tyle ich, co sobie podyskutują. Bagno i tak nie wyschnie :) zmieniaja się tylko aktorzy, sezonowi, nahapią się, nahapią, a potem zmiana... i ciągle jest o czym dyskutować. Pozdrowienia dla optymistów i wierzących w 'dobrą naturę ludzką'.
kumpel esbeka / 83.16.234.* / 2007-05-15 20:04
A nie sie wydaje,ze Romaszewski w swojej zacieklosci zatracil sie calkiem. Ja znam esbeka, ktory 20 lat pracowal i odszedl na emeryture. Teraz ma 1350zl. brutto, to niech ten senatorzyna nie opowiada bredni. Niech sam odliczy sobie za szkolke w Moskwie a pozniej innch poucza.
Wapniak / 91.192.57.* / 2007-05-09 08:39
...nie mówiąc już o własnym rozumie....
JAW / 89.78.38.* / 2007-05-08 20:14
A może Pan Romaszewski pogadałby o emeryturach zwykłych ludzi i im dał więcej. W ten sposób też esbecy stracą przywileje, ale on najwyraźniej lubi odbierać. Sam dostanie przecierz emeryturkę poselską jeszacze większą od esbeckiej. Podobnych cwaniaków było już w historii Polski wielu. Mnie nie obchodzi co straci esbek, tylko co dostanę ja w przyszłości. Widzę jednak że przysłowiowe g... i dlatego Pan Romaszewski interesuje mnie ze swoimi wypowiedziami tyle co zeszłoroczny śnieg. Ale najważniejsze. Jeśli komuś odbierze się prawa nabyte, to równie dobrze za kilka lat ktoś będzie mógł mi odebrać wszystko bo się np. krzywo uśmiechnę, albo za ten komentarz. Grać na emocjach jest łatwo, ale kiedy przychodzi do prawa, to jest już trudniejszy koncert.
scorpion1 / 89.78.45.* / 2007-05-08 22:18
Przecież aby dać więcej "zwykłym ludziom" to należy zabrać esbekom którym się to nie należy. Te jeden ze sposobów. Ciebie to nie obchodzi? To Twoja sprawa i Twojej koślawej moralności. Mnie obchodzi i wielu innnych......
Koniec z korupcją / 83.21.66.* / 2007-05-08 15:14
Żadam aby z moich podatków dać:

- 50% podwyzke dla lekarzy co może zapobiegnie ich ucieczce za granice. Rozumiem ze według Targowiczanina Geremka UBecy to sa "człowieki" i im przysługują prawa człowieka. Ale lekarz to już nie jest człowiek. Chory to też nie jest człowiek i nie ma zadnych praw. "Człowieki" według Michnikowszczyzny to sa Milicjanci Ubywatelscy, TW Wolski i cła zgraja renegatów i bandytów.

- Dac 80% podwyżke pielegniarkom. czy do kogos dociera ze niedługo nie bedzie pielegniarek.

- Dac 50% podwyżke nauczycielom. Moze wtedy znajdą sie nauczyciele choćby jeżyków obcych i nauczyciele zawodów bo ci uciekli nieomal w całosci z nauczycielstwa a bez zwykłych mechaników, budowlanców i slusarzy czeka nas katastrofa

- Dac chetnym studentom preferencyjne kredyty

- Dokarmiac dzieci. To jest chańsba i zbrodnia ze III RP tuczy moskiewskich pretorianów a głodują miliony dzieci.

Boli mnie to że MOJA kasa idzie do mendo - gnidy , sługusów Moskwy morderców Kiszczaka i Jaruzela - TW Wolski.

Naw szytko to potrzba mniej niż 10 mld złotych. Fundusz MSWiA na wszystkie extra emeryturki wynosi 13.8 mld złotych, według rocznika GUS.

Cała banda z UB, IW, WSW, KBW, MO, SB niech idzie na łaske Putina bo slużyli Moskwie.
cyniczek / 83.16.234.* / 2007-05-15 20:07
Ladnie piszesz, ale masz troche porabane pod sufitem bo sam jestes bezrobotny i twoje podatki mozesz sobie wsadzic cwaniaczku.
Lustrator / 89.174.238.* / 2007-05-08 19:49
Ah.Jaki odważny i bezkompromisowy.Czy mógłby uprzejmie powiedzieć co robił w latach 1980-1989.Podejrzewam,że srał w portki.
a320 / 80.68.235.* / 2007-05-08 15:57
Wprost wzorowy zwolennik PiSu.
Model idealny.
Na pytanie : po co masz głowę odpowiada;
jem nią.
acomitam / 83.25.216.* / 2007-05-10 09:21
A jak wygląda wzorowy przeciwnik PiS-u? I czy pracuje w Szabas?
Kaetan z Ciemnogrodu / 62.121.118.* / 2007-05-08 17:32
Mylisz się, ten głupek na niej siedzi.
westchnienie / 83.24.243.* / 2007-05-08 17:20
nie gadaj - w dobrych czasach obiłbyś ją do krwi
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-08 15:46
I żeby teściowe były mniej wredne. Żeby uczniowie nie wkładali koszy na śmieci nauczycielom na głowę.
W końcu żeby nie było wojen na świecie i wyzysku.
Nie pisz czego chcesz, ale jak to zrobić. Ech, ci Polacy.
Zaniepokojona / 83.21.10.* / 2007-05-08 11:38
Moja mama jest emerytowanym nauczycielem. Nie skorzystała z żadnych tam pomostówek. Pracowała do 66 roku życia. Wymusili na niej przejscie na emeryture bo chciała pracować dalej. Prace nauczyciela rozpoczeła po liceum a studia zrobiła dopiero pózniej.
Pracowała az 47 lat - wprost niewiarygodnie długo.
Słysze ze była doskonałym nauczycielem. Uczyła fizyki.
Ze zwolnien lekarskim chyba w ogóle nie korzystała.

Myśle ze społeczna użytecznosc jej pracy była ogromna.

Wiecie jaką ma emeryture .............................. 1137 złotych.
I co na to powiecie.

Porównajcie to z "pracą" oficerów LWP którzy niebotyczne emerytury dostawali po 15 latach "pracy". Ta "praca" to strzelanie do Nas w 1956 roku, pałowanie w 1968, strzelanie w 1970, i stan wojenny . Gwardia pretoriańśka LWP pilnowała interesu ZSRR i partii a poza tym wojsko to nuda i ciagłe pijaństwo.

III RP jest amoralna zeby nie powiedziec bandycka.
K24 / 78.8.17.* / 2008-11-09 22:50
Mogła pracować w wojsku miałaby więcej. taki jeje wybó!!!!!!
jerzy Bucholc / 193.242.104.* / 2008-09-25 12:07
Za to Pani mama dawała korepetycje za które otrzymywała 'straszliwe" lewe pieniądze po za wszelką kontrolą i wychowała za nie i wykształciła Panią i myślę, że systematycznie jest przez Panią ograbiana z tych faktycznie marnych pieniędzy.Chodzi o to, ze jest bardzo źle że ma tak małą pensję, więc niebywale małą,ale jeszcze gorzej jeżeli się oskarża inną branżę.Jezeli wojsko to nuda niech się Pani idzie nudzić
hmm / 83.27.80.* / 2007-05-09 02:07
mój ojciec oficer LWP służył w wojsku od 19-tego roku zycia i odszedł na emeryturę w randze podpółkownika w wieku 58 lat. emeryturę dostał w wysokości 1750 zł w tym dodatki za odznaczenia państwowe. Służba ma swoje konsekwencje!! nienormowany czas pracy, poligony, alarmy itd. wojsko, jak zreszta i obecnie, jest podporządkowane władzy polityków, którzy kieruja je do zadań jakie sbie załozyli podobno w naszym imieniu..pamiętam strach mojej mamy kiedy ojciec (pancerniak) stacjonował na granicy w czasie inwazji wojsk UW na Czechosłowację, ja byłam wtedy zbyt mała zeby rozumiec co się dzieje..Ojciec na emeryturze przeżył 8 lat..był abstynentem wbrew stereotypowi, który przytaczasz..w życiu nie widziałam Go pijanego, a nawet "podchmielonego" na imprezach wypijał w czasie całego wieczoru najwyżej 2 - 3 50-tki..szermowanie stereotypami jest zwodnicze, bo mój mąż nauczyciel przez ok 19 lat stoczył się w czasie pracy szkole..dziś jest alkoholikiem...a zarabiał w latach 90-tych ponad 3 tys zł...ps, mój ojciec w 56 roku był na stanowisku strzeleckim w piwnicy AM w Poznaniu i mimo otrzymanego rozkazu cała obsada odmówiła strzelania!!! Nie wiem jak ich dowódca z tego wybrnął ale nic im sie z tego powodu nie stało. Nawet w wojsku (mimo zakazu myślenia) byli ludzie normalni i myślący i do dziś uważam, z jeżeli mamy prawo jako Naród wysłać ich na potencjalną smierć, na wojne do jak w czasach mojego ojca do Czechosłowacji, czy jak obecnie do Afganistanu to maja prawo za to i za cały czas przygotowywania sie do tego godziwe wynagrodzenie i inne przywileje podobnie zreszta jak straz pozarna, policja słuzba zdrowia..bo jak trwoga..to chcemy ratunku ale jak jest wzgledny spokój to najlepiej zabrać wszystkie przywileje!!! Nauczyciele też powinni zarabiac krocie..ale powinni tez podlegać uwaznej kontroli!!!! w końcu dostają w rece "przyszłość Narodu"...wielka odpowiedzialność!!!
acomitam / 83.25.241.* / 2007-05-09 09:47
Trochę Pana poniosło. Mam kilka uwag:
1. Do Afganistanu i na "misje" o ile wiem, jadą przede wszystkim ochotnicy. Nie wiem, czy dotyczy to także kadry oficerskiej.
2. Nikt nikogo do służby zawodowej w wojsku nie zmusza. Jeśli ktoś mdleje na samą myśl, że mógłby ucierpieć w jakims konflikcie, to chyba źle wybrał.
3. We współczesnej wojnie, która - co tu kryć - ma charakter totalny, ginie więcej cywili niż wojskowych. Opowiastki o szczególnym zagrożeniu życia wojskowych są więc mocno przesadzone.
4. W moim mieście jest jednostka wojskowa. Trudno nazwać panów oficerów zapracowanymi. Starsi datą emeryci zajmują się przede wszystkim gorzałą, którą notorycznie żłopią w okolicznach ogródkach działkowych. A że emeryturki z niewiadomych powodów są nadzwyczaj wysokie, więc mogą zapijać codziennie.
Tak więc, bez przesady.
MarcoP. / 83.29.70.* / 2007-05-08 11:04
money.pl wycofało głupawą rozmowę ze strony pierwszej z Wojciechem Bambuko-Olejniczakiem.
Trzeba wołać, by nie pisali o głupotach.
Warto by tak zrobić z onet.pl.
Tam jednak szaleje straszna cenzura (rodem z TVN) i niepochlebne opinie w 90% ...wycinają
Antykomunistkaa / 83.21.85.* / 2007-05-08 13:20
Betonowy ONET i TVN stoja murem za postkomunizmem.
Zadnych rozsadnych komentarzy nie puszczaja.
mysia / 213.227.95.* / 2007-05-08 13:05
Masz rację ONET wszystko wycina. Jednak jak jest po ich myśli (nawet chamskie i prymitywne lub ordynarne) to puszczają. Taka ich kultura. To mówi samo za siebie
loop / 83.15.97.* / 2007-05-07 20:37
Kluczem do rozwiązania problemu jest uznanie PPR i ich późniejszych przepoczwarzeń za organizację bandycką. Organizację służącą obcemu mocarstwu do zniewalania narodu polskiego. Funkcjonariusze policji politycznej winni być uznani jako przestępcza grupa zbrojna. Te emerytury komunistycznych siepaczy to mydlenie oczu gawiedzi. Polsce i nie tylko potrzebna jest druga Norymberga z przywróceniem kary śmierci łącznie.
Zadam sprawiedliwośc / 83.21.42.* / 2007-05-08 12:38
Mam nadzieje ze Rzad niedługo zajmie sie emerytami z Milicji Ubywatelskiej.
Nigdzie nie było tyle drobnych pijaczków, wołkoni, patentownych leni, drobnych cwaniaczów i złodzieji jak właśnie w Milicji UBywatelskiej.

Służyli Moskwie - niech im płaci Putin
Jestem za lustracją i Norymberga dla komunistycznych zbrodniarzy i ich wykonwaców
Bernard+ / 83.30.235.* / 2007-05-07 18:43
Jest podobno coś takiego jak ogólnoludzkie i ponadczasowe wartości cywilizacji.
Należą ponoć do nich pewne zasady tworzone i doskonalone nie setki, ale tysiące lat jak np. dekalog, i podstawowe zasady prawa wywodzące się z czasów republiki i cesarstwa rzymskiego, kodeksu Napoleona, międzynarodowego prawa wojennego i Idei Praw Człowieka i Obywatela. Z nich ludzkość wywodzi takie zasady jak np.:

1.Niewinności nie trzeba udowadniać to winy muszą być udowodnione.
2.Nikt nie może być sędzią w swojej własnej sprawie.
3.Tak długo jak długo nie udowodniono oskarżonemu winy przed niezawisłym sądem nie może być kary a tylko środki zapobiegawcze.

Zadaję sobie proste pytanie:

1. Czy jest możliwe, że w organach Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa oraz w Wywiadzie i Kontrwywiadzie wojskowym jak by się on nie nazywał lub w oddziałach ZOMO pełnili również służbę normalni Polacy wykonujący służbę zgodnie z obowiązującym wówczas i ogłoszonym prawem i nie popełniali przestępstw nadużywania władzy, nie torturowali nikogo i nikogo nie pozbawili życia przez cały czas pełnienia służby?

2. Czy jest możliwe, że wszyscy, którzy służyli w służbach tajnej policji, okresu międzywojennego nigdy nie popełnili żadnego przestępstwa ścigając członków nielegalnych partii politycznych i związków zawodowych oraz przeciwników politycznych Piłsudzkiego i Rydza Śmigłego?

3. Czy wszyscy osadzeni w Berezie Kartuskiej zostali tam pozbawieni wolności po przeprowadzeniu zgodnego z kodeksem karnym R.P. postępowania sądowego zakończonego wyrokiem skazującym na osadzenie w tym obozie karnym?

4. Czy możliwe jest, że wszyscy bez jakiegokolwiek wyjątku strażnicy hitlerowskich obozów koncentracyjnych byli przestępcami i mordercami pozbawionymi ludzkich uczuć, którzy z przyjemnością wykonywali uśmiercanie tysięcy niewinnych Żydów, Polaków, Rosjan i innych narodowości?

Jeżeli choć na jedno z tych pytań nie można odpowiedzieć: BEZWZGLĘDNIE TAK to nie można karać nikogo, kto był pracownikiem, żołnierzem lub funkcjonariuszem jakąkolwiek karą w tym karą obniżenia emerytury bez postawienia tego człowieka w stan oskarżenia i skazania go prawomocnym wyrokiem na jakąś adekwatną do popełnionego przestepstwa karę.

Jeżeli zaś ktoś, posiada dziś, przywilej korzystniejszego ustalania wysokości emerytury, niż ogół obywateli z tego samego roku urodzenia, i DZIŚ uważamy, że takie przywileje są niesprawiedliwe to należy w drodze zmiany ustaw emerytalnych znieść ten przywilej przywracając osobom, które taki przywilej posiadały prawa emerytalne zgodne z powszechnie obowiązującymi. To będzie słuszne odebranie przywilejów, które dziś możemy uznawać za niezasłużone, bo przywileje te nie zostały nadane za bezdyskusyjne zasługi dla Narodu Polskiego a wyłącznie za zasługi dla niedemokratycznej władzy rządzącej Polską w okresie PRL.

Natomiast, jeżeli specjalną ustawą obecna demokratycznie wybrana władza narodu polskiego ustanowi dla pewnej dowolnie przez siebie wybranej grupy emerytów gorsze od powszechnie obowiązujących zasady ustalania wysokości emerytury lub co gorsza renty to nie będzie to przywrócenie sprawiedliwości ani odebranie nieuzasadnionego uprzywilejowania, lecz zemsta polityczna i kara zbiorowa dla każdego, kto w pewnym okresie swojego życia służył w niezbędnych każdemu państwu służbach nawet, jeżeli odszedł wcześniej z tej służby, aby nie być zmuszanym do czynów niegodziwych. Dotknie, więc taka kara również może tych nielicznych, ale jakże zasługujących na szacunek, którzy mimo pracy w tych służbach nie dopuścili się żadnych przestępstw zwyczajnie zajmując się wykonywaniem prawem nałożonych obowiązków. Jeżeli teraz każemy im udowadniać swoją niewinność to cofniemy nasz system prawny i poziom prawno cywilizacyjny do czasów ciemnego średniowiecza, w których niewinność oskarżonych o czary ustalano za pomocą próby wody i ognia lub do czasów starożytnych sprzed prawa rzymskiego albo do kodeksu Hammurabiego. Szanowni współobywatele czym innym jest odbieranie przywilejów, które nadała w pewnym okresie miniona słusznie władza swoim funkcjonariuszom a czym innym karanie za przestępstwa. Jeżeli kapitan byłych wojskowych służb informacyjnych ma dziś wyższą emeryturę po 25 latach służby niż kapitan jednostek liniowych tego samego rodzaju broni po swoich 25 latach służby w LWP to można się zastanawiać czy ten przywilej kapitana służb wywiadu lub kontrwywiadu albo WSW jest słuszny. Ale jeżeli znosząc tę nierówność spowodujemy, że kapitan WSW będzie miał emeryturę niższą od kapitana piechoty czy wojsk zmechanizowanych o tej samej ilości lat służby w tym samym okresie to nie będzie to czynienie sprawiedliwości, lecz nowa niesprawiedliwość.
Czy generał SB ma dziś taką samą emeryturę jak inni generałowie np. lotnictwa? Jeżeli tak to nie ma tu nieuzasadnionego przywileju, lecz jest ewentualnie pytanie moralne czy generalskie emerytury w stosunku do emerytur starszych oficerów z ich roczników są na właściwym poziomie czy może są za wysokie. Równość wobec prawa to nie jest, bowiem równe traktowanie wszystkich obywateli w każdej sytuacji, lecz równe traktowanie obywateli znajdujących się w tej samej sytuacji. Jeżeli wysokosc emerytury dla ogółu obywateli ustalane jest w zależnosci od długości okresu pracy lub służby i wysokości zarobków to nie może teraz dla cześci emerytów byc stanowione prawo nie zaliczające do emrytury niektórych lat służby lub pracy lub zaliczające na gorszych warunkach niż ogółowi to nie będzie odbieranie przywilejów lecz wprowadzanie kary zbiorowej bez procesu i bez ustalania winy. Mozna to porównać do prawa okupacyjnego panującego w 3 rzeszy niemieckiej na terenach przyłączonych do niemiec po 1938 roku dzielącej obywateli na 5 czy nawet 6 kategorii.
Autorom poniższych emocjonalnych, lecz nie opartych o szacunek dla sprawiedliwości i prawa postów polecam spokojne zastanowienie się nad tym, co napisałem i przemyślenie swoich wypowiedzi, co do ich zgodności z duchem pojednania i pokoju pomiędzy nami Polakami.
padre padrone / 89.76.195.* / 2007-05-08 18:18
ponadczasowe i ogólnoludzkie wartości to: nie zabijaj, nie kradnij ... a jak to robiłeś to kara jest nieuchronna. Reszta to pochodne
Floyd / 2007-05-08 18:02 / Tysiącznik na forum
"4. Czy możliwe jest, że wszyscy bez jakiegokolwiek wyjątku
strażnicy hitlerowskich obozów koncentracyjnych byli
przestępcami i mordercami pozbawionymi ludzkich uczuć, którzy z
przyjemnością wykonywali uśmiercanie tysięcy niewinnych Żydów,
Polaków, Rosjan i innych narodowości?"
No właśnie dzięki taki poglądom, nie można by skazać żadnego opryszka z dowolnego systemu totalitarnego. Już oni potrafili zadbać o to by ich czyny nie ujrzały światła dziennego.
Dla mnie każdy, bez wyjątku, strażnik obozu hitlerowskiego czy komunistycznego to drań i z powodu istnienia takich ludzi możliwe są systemy totalitarne.
Gdyby w Norymberdze nie przyjęto specjalnych ustaw to nie było by kogo skazywać w sądach cywilnych, a już napewno nie tych z górnej półki.
A, poza tym, odebranie przywilejów jest najłagodniejszą z możliwych kar, jeśli wogóle można nazwać to karą.
Co ma do tego Bereza Karuska? Usprawiedliwienie?
.... / 83.143.40.* / 2007-05-08 20:31
"właśnie dzięki taki poglądom, nie można by skazać żadnego opryszka z dowolnego systemu totalitarnego. Już oni potrafili zadbać o to by ich czyny nie ujrzały światła dziennego. Dla mnie każdy, bez wyjątku, strażnik obozu hitlerowskiego czy komunistycznego to drań"

Bernard to taki niby-miłosierny rozgrzeszacz za nie swoje krzywdy...
K.C / 62.121.118.* / 2007-05-08 17:31
Wydaje mi się Bernard, że Twoja jedna z nielicznych rozsądnych wypowiedzi na tym forum trafia w próżnię. W olbrzymiej większości masz na forum do czynienia ze zwykłymi oszołomami bezmyślnie naśladującymi różne wypowiedzi swoich prymitywnych przywódców. Twoja wypowiedź przypomina trochę walkę z wiatrakami. Iskierka nadziei jaka pozostaje to tylko ta, że kiedyś w tych zakutych łebkach zaświta myśl, że może inni mieli rację. Ale to dopiero za kilka lat. Najpierw muszą sobie uświadomić co myśli o nich jeden z ich przywódców niejaki jacuś kurski . Dla niego oni są "ciemnym ludem" choć tego jeszcze nie wiedzą ani nie rozumieją tego określenia.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-08 14:17
Elementarne drogi Watsonie.
Trzeba odwagi, by potępić w czambuł okres czerwony czy różowy naszej historii 1945-1989 i ogłosić bankructwo. Potem trzeba ponieść konsekwencje takiej decyzji.
Wtedy Kaczyński mógłby pobatożyć. Inaczej się nie da. A, że to jest nisprawiedliwe. Na pewno tak, tak jak każde złodziejstwo. Za okres komuny zapłaciły utratą pracy, na razie tylko nauczycielki języka rosyjskiego.
Na marginesie: jedynym politykiem, który stwierdził, że nie powinniśmy utrzymywać ciągłości państwowości był wrocławianin Kornel Morawiecki.
Bernard+ / 83.30.149.* / 2007-05-08 17:40
MN1 Czy potępiając w czambuł zdajesz sobie sprawę z tego, co to oznacza w praktyce?
Czy chcesz postawić znak równości pomiędzy okresem okupacji hitlerowskiej i okresem zależności władz PRL od wpływów ZSRR?
Ja nie uważam, że głównym sposobem karania zbrodniarzy hitlerowskich po zakończeniu wojny powinno być wymierzanie sprawiedliwości bez sądu na zasadzie jedynie stwierdzenia, że ktoś w okresie 1939-45 służył w takiej formacji jak np. SS, SA lub był strażnikiem w obozie lub w więzieniu. Znam, bowiem z opowiadań swoich rodziców i dziadków przypadki krzywd wyrządzonych uczciwym ludziom, których sąsiad pomówił przed Rosjanami o współpracę z niemieckim okupantem i ludzie Ci zostali w 1945 roku wywiezieni do pracy na Sybir skąd już nie wrócili, podczas gdy faktycznie byli w czasie okupacji działaczami Polski podziemnej a fałszywie zostali oskarżeni przed wojskowymi komendantami rosyjskimi przez tych swoich sąsiadów, którzy faktycznie donosili podczas okupacji Niemcom na Polaków, aby lepiej sobie żyć i obawiali się, że może ich za to spotkać kara, więc szybko w ten sposób starali się pozbyć niewygodnych świadków.
Gdyby zamiast decyzji rosyjskiego dowódcy był wtedy możliwy sprawiedliwy sąd z powołaniem większej ilości świadków Ci nieszczęśni żołnierze polski podziemnej, którzy przeżyli okupację a zginęli w obozach pracy przymusowej mieliby szansę uniknąć swojego niesprawiedliwego losu. Czy dziś w Polsce nie ma warunków do przeprowadzania sprawiedliwych procesów? Czy trzeba dla ukarania prawdziwych przestępców narażać również na niesprawiedliwą karę ludzi niewinnych a tylko zaplątanych w istniejące przez 40 lat w Polsce stosunki społeczno polityczne? Czy chcesz popierać tych, co chcą dziś postępować podobnie jak Dzierżyński i jego siepacze z NKWD? Czy nieznane są Ci fakty, że takie postępowanie nie rozwiązuje problemów, ale takie postępowanie rodzi zastępy nowych przeciwników, bo poczucie krzywdy zostanie przeniesione na dzieci i wnuki pokrzywdzonych? Już dostatecznie dużo Polaków dziś zachowuje się i wygłasza poglądy takie jakby nasze własne państwo było dla nich Polaków ich głównym wrogiem. Czy można z chęcią i oddaniem oraz poświęceniem służyć ojczyźnie, która zachowuje się jak zła macocha? Dlaczego macocha? Bo to zła macocha zawsze faworyzuje swoje niedobre i leniwe dzieci a krzywdzi pracowite i uczciwe pasierby nie dochodząc prawdy, kto zbił dzbanek. A co się odwlecze to nie ucieknie. Za kilka lat przewagi polityczne się zmienią i znów nowe będą rozwijać się niesprawiedliwości, bo krzywda rodzi chęć zemsty a niesprawiedliwość rodzi nowe niesprawiedliwości. Dlatego nie można dobra budować złymi metodami cel nie uświęca środków!
Floyd / 2007-05-08 23:19 / Tysiącznik na forum
"Uczciwe procesy" waść proponujesz. Dobry żart. Jeden taki proces dotyczący kop. "Wujek" już się toczy kilkanaście lat i co?
Ofiary są, trudno zaprzeczyć tylko nie ma winnych i nie będzie.
A jak nie ma winnych to nie ma sprawy. Zomowcy śmieją się w kułak. No to może dołożyć im emeryturki bo godnie sobie zapracowali. Nie można ich skazać bo brak dowodów? Zabrać im emerytury i powinni się cieszyć, że żyją w państwie prawa bo oni to by się nie tak załatwili z przeciwnikami politycznymi. Pan Bernardzik proponuje by ich całować w d.. w imię pojednania, a oni?
Jeden z nich powiedział dziennikarzowi, że gdyby czasy się wróciły to zrobił by to samo. Nie żądam wieszania ich ale przynajmniej minimalnej pokuty bo jak narazie to się śmieją i nie brakuje im na luksusiki w przeciwieństwie do ich ofiar.
Tak pan widzi panie Bernardzie sprawiedliwość? Jeśli jest pan jednym z nich to się nie dziwię.
hmm / 83.27.80.* / 2007-05-09 02:34
w 1979 roku ZOMO-wiec uchronił mnie przed gwałtem, którego chciał na mnie dokonać "pielgrzymowiec" na tyłach klasztoru jasnogórskiego..którego mam wspominac z sympatią?
acomitam / 83.25.241.* / 2007-05-09 09:51
To z kim Pan/Pani pielgrzymuje? Trzeba dobierać towarzystwo!
.... / 83.143.40.* / 2007-05-08 20:27
"zaplątanych" to eufemizm z GWnianej czy z Polityki?
a320 / 83.27.29.* / 2007-05-08 21:43
ty to chyba masz wiele wspólnego z jarkiem:
wzrost i potencję

Giętki kark, miękkie kolana i kariera w Pisie stoi otworem.
Leć, to w sam raz na twoje kwalifikacje.
Śmiedzisz, bracie, gnojem PRLowskiego dziennika telewizyjnego. Tam też byli tacy wierni bohaterowie, stojący zawsze po stronie silniejszego
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 21:47
To indywiduum juz kolejny raz lamie regulami tego forum a moderator nir reaguje.
Pewnie dlatego ze wyraza on opinie tego portalu.
a320 / 83.27.29.* / 2007-05-08 21:52
Co wątpisz w potencję i wzrost. To bracie, nie masz szans na karierę u boku najwyższego.

Tak z wami pisowcami trzeba. Ostro, przaśnie i po chamsku. Taki dialog rozumiecie
acomitam / 83.25.241.* / 2007-05-09 09:56
Czyżby odezwał się członek Młodzieżówki Socjalistycznej, adorator Michnika, wierny czytelnik Wyborczej z wypiekami na twarzy, przyschniętymi z wrażenia ustami i miłością w oczach słuchający pouczeń jakich udziela nam Parlament Europejski na prośbę samego "drogiego Bronisława"?
M P / 195.90.107.* / 2007-05-08 22:38
Taki tonem to sobie pogadaj do lustra. Bedziesz mowil do jedynej osoby ktora to co mowisz rozumie
Łowca Łowców / 83.11.4.* / 2007-05-08 11:46
szacunek .. spokojna i wywazona wypowiedż
mało takich .. wypowiedzi na czacie .. a szkoda
Wiechs / 87.205.202.* / 2007-05-08 01:33
I aby żaden ćwierć -komuch nie został czasem skrzywdzony bo to dopiero będzie nieszczęście. Ble ble ble itd.
Panie Bernard ! od Pana szlechetności źle pojętej aż mnie skręca. Przecież tu nie chodzi o karę, ale o zabranie przywilejów.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-08 00:10
Opisałeś się jak mało kto ,ale innych opinii nie przeczytałeś tylko wrzuciłeś do jednego worka.
Zdzich / 2007-05-07 22:34 / Bywalec forum
Bernard+ masz całkowitą słuszność i takie myślenie jest prawidłowe. Ci co wypisują głupstwa, o siadaniu na stołku odwróconym, hitlerowcach. Muszą wiedzieć, że w kraju demokratycznym istnieją niezawisłe sądy. Takie czyny jak opisywane przez (bij zabij ałła, wieczność, tarcząwłeb, Realista, i innych) są do osądzenia właśnie przez niezawisłe sądy. A aparat ucisku nie ważne jak by się nazywał UB czy ABW, CBA musi istnieć w każdym kraju. I jeszcze jedno nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
bij zabij ałła / 83.23.133.* / 2007-05-07 21:00
w czasach rymskich czy republikanskich problem załatwiono by radykalnie ścinając łby wszystkim ubekom.
A jesli chodzi o sprawiedliwość dziejową to niech ubecy sobie przypomną co w imię tej sprawiedliwości wyczyniali.No i teraz ta sprawiedliwość ich dopadła,wiec niech po muzułmansku powiedzą kismet bo nie będzie dla nich litości.
ddt / 83.8.82.* / 2007-05-07 22:59
Nowoczesna farmakologia pomaga wielu.
Jarkt / 213.238.88.* / 2007-05-07 20:20
bełkot po raz n-ty udowadniający jak straszliwe spustoszenie w umyśle pozostawiła promocja relatywizmu
wieczność / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:48
kazał siadywać na odwróconym stołku, lał kolbą, w końcu zakopywał jak psa, a teraz jednaj się z nim w duchu pojednania, poczekasz.
.... / 83.143.40.* / 2007-05-07 18:47
gdyby twoje złote myśli zastosować do zbrodniarzy hitlerowskich - to wielu z nich do tej pory chodziłoby jeszcze po tej ziemi z dumnie podniesionym czołem....
Ech! / 83.15.97.* / 2007-05-07 18:20
Co tu dużo dyskutować. Po prostu rzeczone emerytury mówią i krzyczą kto tak naprawdę rządzi w Polsce NIEPRZERWANIE od 1945 roku. Reszta to tylko wielka SBecka ściema w którą wpisuje się także Romaszewski.
Kaetan / 62.121.118.* / 2007-05-07 16:43
O pomstę do nieba to wołają poglądy tego senatora na temat tarczy rakietowej. W czasie spotkania na forum TV Pan senator zaprezentował poglądy z czasów zimnej wojny. On chciałby zbudować mur oddzielający Rosję od Europy. Polska byłaby wówczas przedmurzem. Poglądy śmierdzą histerią antyrosyjską. Tylko reszta Europy będzioe budowała pomosty łączące Rosję z Europą. Jeżeli tych pomostów nie da się zbudować przy udziale Polski to będą zbudowane tak jak rurociąg poza Polską. Bo Europa chce współpracować a pan Romaszewski i spółka z PISu mogą czekać ze swoimi archaicznymi poglądami na III Wojnę Światową.
szalon / 82.33.99.* / 2007-05-07 18:55
Po 30 latach pracy w oswiacie mam 900 zl emerytury, kolega z SB po 15 za biurkiem 3700. Pytam sie za co? Przeciez na te emerytury pracuja teraz mlodzi Polacy, maja pracowac na emerytury kanalii z UB?
ble ble / 83.23.96.* / 2007-05-14 19:33
Szalon miałes kolegę z SB,któremu zazdrościsz? Trochę to nie pasuje,jakoś dziwnie się składa,bo pracuję w oświacie już ponad 30 lat a znam i nauczycieli i pracowników oświaty na emeryturach i nie słyszałam aby ktoś miał tak niską emeryturę , nawet osoby ,które juz kilkanaście lat temu przeszły na emeryturę nie mają takiej niskiej,a z tym aby odebrać niesłusznie przyznane przywileje byłym Sb-kom po 15 latach pracy zweryfikowanym negatywnie zgadzam się ,niesłusznie takie kwoty biorą i innym w twarz się smieją,tym którzy o wiele wiele lat więcej pracowali,albo do tej pory pracują za grosze i to nie tylko w oświacie
tarcząwłeb / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:37
ulżyło ci sowiecki synu
GRAC / 83.5.39.* / 2007-05-10 19:29
Ręce precz od wojska. Specjalizuje sie w historii wojskowości. Żołnierze nie pracuja tylko służą. A to jest zasadnicza różnica od pracowników. W związku z gotowoscia bojowa maja inny współczynnik naliczania emerytur. Jest to zgodne z prawem. rozmawiałem z wieloma żołnierzami zawodowymi i płace wierzcie nie są rewelacyjne. Nie mówia o emeryrurach . Wojsko otrzymuje 75% uposażenia. To nie jest rewelacja. Średnai emeytura oscyluje w granicach 2000 zł. Większosc tych ludzi to wraki psychiczne. Służba ,poligony ,zielone garnizony zrobiły swoje. Ludzie Ci nie narzekaja. Ponadto jest to insytucja gdzie występuje o hierarchicznym ustroju. Tutaj nie występuje gadka i że mi sie nie podoba. Życie na baczność i spoczni. Teraz jakiś nieuk chce zrównac zołnierzy z ubecją jest to podłe ale czego wymagać od tej władzy . Ile zostanie przelanych łez wojskowych rodzin to ja wiem i Ci ludzie - godni szcunku. Panie Senatorze Romaszewski żadam od Pana weryfikcja poglądów co do wszystkich żołnierzy, a już nie bardzo mogę pojać jak Pan chce zrobic swije de w stosunku do młodej kadry zawodowej. Znam takich którzy razem z panem Generałem Polko kończyli WSOWZ i ich też de. Jest to żałosne. w wyborahcwiękoszosc wojska i innych służb mundurowych głosowało na PIS a Wy tak im odpłacacie. Wojsko zawsze nosiło zielone mundury a Ub, SB jakie. Niektórzy zołnierze słuzyli w WOP-ie i przeszli do Straży Granicznej co znimi. Również z jednostek MON przeszli do Straży Granicznej i Policji po 1989 co z nimi. Czy oni też są w jednym koszyku razem z Ub i SB. Żądam odpowiedzi od notabli z PIS. Jestem młodym człowiekiem i nie znam czasów PRL a le poznałem środowisko wojskowe bo zboeram materiały do pracy. To są prostolinijni fajni ludzie dla których POLSKA ma eymiar nadrżeny. Kategorycznie protestuje.
Nowy czas / 209.195.107.* / 2007-05-08 03:08
Wszystko w Polsce zmierza w kierunku wojny domowej.Bedzie druga Jugoslawia.Decyzja juz zapadla.Zrecie sie na slowa dopoki nie dostaniecie broni .
Kwestia czasu ...
.... / 83.143.40.* / 2007-05-07 18:42
gdy widzę wpisy takich Kaetan - to stwierdzam, że zawsze targowiczan ci u nas było dostatek i nadal nic się nie zmieniło...
:-(((
Kaetan z Ciemnogrodu / 62.121.118.* / 2007-05-08 17:06
Masz ra cję synu. Było w Polsce nie tylko wielu targowiczan ale również szmalcowników, agentów gestapo, faszystów i zwykłych bandytów. Niektym z tych bandziorów stawiają dzisiaj pomniki. Bo jak inaczen można nazwać działal;noś "antykomunistyczną" polegającą wyłącznie na obrabowaniu 3 banków spółdzielczych i zabójwstwo kilku osób, które nie chciały z bandytą czekać na III Wojnę Światową. Na koniec nie mogę nie wspomnie3ć o agenturze CIA. Jak synku podrośniesz to pewnie się dowiesz ile kosztowało amerykanów obalenie PRLu. Tylko 70 mln $. A w Iraku czy Afganistanie to potracili juz po kilka mld $ i jeszcze żądają aby inni im pomagali. Powiedz synku czy twoj dziadek mówił ci za co go komuna niszczyła? Nic ci nie wspominał? A może już wcześniej dostał wyrok od sądu AK albo przynajmniej "lekcje wychowania obywatelskiego". Bo o takich to mętach mówiłI Marszałek Sejmu III RP Aleksander Małachowski. On wczasie wojny działał w sądownictwie AK i wydawał wyroki na męty, które dzisiaj kreują się na bohaterów i prześladowanych. A teraz synku idź zmów paciorek nie zapominając o słowach " i odpuść nam winy jako i my odpuszczamy" po czym jak na bezmyślnego wyznawcę ojca dyrektora przystało weź pałę idź lać komuchów, murzynów, żydów, socjalistów i wszystkich innych którzy na przystanku stoją na lewo od ciebie 83.143.40.* | ....
A jak usłyszych , że grają I Brygadę to się wybręż i stań na baczność. Tylko w twoim małym łebku pewnie się nie mieści, że Dziadek , organizator I Brygady też był socjalistą.
Kaetan z Ciemnogrodu / 62.121.118.* / 2007-05-08 17:53
Mylisz się synu, Taką wiedzę nabyłem już w szkole podstawowej. Ale wówczas najważniejszym przedmiotem nie była katecheza i nie było nainteligentniejszego ministra oświaty.Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakiego masz wspaniałego ministra. Jego ukochany dziadzius pisał w Londynie paszkwile na innego Dziadka czym naraził sie większości tamtejszej Polonii. Tatuś wsławił sie obaleniem teorii Darwina a sam minister ubiegłoroczną maturą. Więc nie dziwię się, że tak podstawowych informacji nie posiadasz. możesz się tylko śmiać. Każdy pajac ma prawo do śmiechu.
.... / 83.143.40.* / 2007-05-08 20:25
no to się targowiczanin rozpisał...
tatko / 2007-05-07 16:29 / Tysiącznik na forum
Wszystko pod publiczkę, wszystko tematy zastępcze. Oto rok działalności koalicji śmiechu i bezczelności.
żaltyłekściska / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:39
jaki śmiech, chyba że przez łzy (nad 600 zł. m-nie)
depcio / 83.18.22.* / 2007-05-07 16:22
23tys osób...
Załóżmy że 2tys na osobę będą te emerytury niższe (bardzo konserwatywne założenie...)
To oznacza że z grubsza oszczędzimy 46mln miesiecznie.
Czyli mój podatek zmaleje jakieś 2zł miesiecznie. Tak trzymać!
Pomyślie że mozemy mieć 2km autostrady miesięcznie :)
złotydozłotego / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:40
na esbekach zarobić, kto by pomyślał za Moczara.
padre padrone / 89.76.195.* / 2007-05-08 17:19
haha, bardzo mi sie podobało
.... / 83.143.40.* / 2007-05-07 18:40
To ponad 0,5 mld złotych rocznie - na ziemi nie leży...
Realista / 84.10.155.* / 2007-05-07 16:05
Dlaczego tylko SB-ków? A co z oficerami politycznymi LWP, sekretarzami PZPR, ZOMO-wcami? Dlaczego tylko jedna grupa jest be, choć to samo robili inni? Może cofnąć tytuły naukowe uzyskane pod kierownictwem profesorów, docentów przynależnych do PZPR? Co z "magistrami" z dyplomami uczelini partyjnych i z demoludów? Czy mają prawo do legitymowania się wyższym wykształceniem? Czy mają prawo do zajmowania stanowisk, które dziś mają? Ilu z nich zawarło "przyjaźnie" z rożnego rodzaju donosicielami. Problem SB to tylko wierzchołek góry. Pozdrawiam
Wiechs / 87.205.202.* / 2007-05-08 01:44
Panie Realista.
No to najlepiej w/g Pana nic nie robić, bo jak się jednego UB-ka rozliczy a następnych nie, toż to będzie straszna niesprawiedliwośc.
.... / 83.143.40.* / 2007-05-07 18:38
więc otworzyć wreszcie te cholerne archiwa!
Kaetan Realny / 62.121.118.* / 2007-05-07 16:54
To idźmy jeszcze4 dalej. Zabrać emerytury nie tylko przez ciebie wymienionym ale wszystkim którzy służyli w LWP nawet gdy byli z poboru. Bo przecież oni mogli walczyć z naszym największym przyjacielem , któremu teraz służymy jak wierne pieski. Zabrać emerytury również tym wszyskim którzy pracowali w komunistycznych zakładach pracy a jeden z psychopatów już wcześniej powiedzjał, że ten kto uczył się i pracował w PRLu to nie nadaje się do do IV RP.
A można również podwyszszyć podatki dzieciom tych którzy pracowali w PRLu. Bo to oni stając przy tokarce czy stawiając domu tworzyli podwaliny pod znienawidzony przez naszych przyjaciół z za Oceanu ustrój. Na dalej PISiuary. obliczcie ile zarobi na tym budżet. O ile będzie można podwyższyć stawki posłom czego ostatnio domaga się niejaki Dorn pochodzący z niezwykle patriotycznej rodziny. A teraz realnie - długi zaciągnięte przez Solidarność u CIA trzeba spłacać.
juraztura / 83.23.133.* / 2007-05-07 21:10
chola,chola jedni w znoju pracowali na chleb,a drudzy
ub i wszelkiej maści komuchy knutem i pistoletem budowali komunizm.Trzeba o tym pamiętać i odciąć tą czerwoną narośl która do dzisiaj wysysa soki z Rzeczpospolitej.
natychmiast / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:41
"podwyszszyć" podatki debilom
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-07 15:34
Panie Senatorze, prawo służy praworządności, a nie sprawiedliwości i tylko czasami są to wartości spójne. Jeżeli, z jakichś powodów deklarujemy ciągłość państwowości, to wszyscy członkowie, wszystkich komisji praworządności, łacznie z tymi w których Pan zasiadał nie dadzą Panu spokoju.
Chyba, że postara się Pan o chociażby cień podstawy prawnej.
Floyd / 2007-05-08 18:55 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden obrońca praworządności. Jakoś obrodziło ostatno w takich dziwnym trafem, ale onegdaj to była posucha, że ho ho.
dwaplusdwa / 83.24.190.* / 2007-05-07 18:43
ależ właśnie chodzi o zerwanie owej ciągłości z Ubekistanem
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy