Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rosja: Chcemy mięsa z UE, ale nie z Polski

Rosja: Chcemy mięsa z UE, ale nie z Polski

Money.pl / 2007-02-27 12:20
Komentarze do wiadomości: Rosja: Chcemy mięsa z UE, ale nie z Polski.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.90.* / 2007-02-27 22:16
Jeszcze jedna tarcza i bedą nam jeść z ręki....
MN1 / 80.51.231.* / 2007-02-27 16:01
Mięso z Unii jest bez smaku, ale z certyfikatem. Mięso z Rosji na pewno miałoby certyfikat, może nawet smak, ale co mnie to obchodzi.
Dzisiaj zjem sobie wędzonkę, polską, ze smakiem i nic więcej nie chcę od polskiego rolnika.
Inwestowanie w nadprodukcję żywności, to najłatwiejsze i najmniej efektywne wykorzystanie moich pieniędzy.
szpion / 213.77.42.* / 2007-02-27 12:20
Ech ta polityka ...
Lepiej zajęli by się "syfilisem" na własnym podwórku. Miałem okazję zobaczyć radzieckie gospodarstwa rolne, "wzorcowe" zakłady mięsne na Tekstilstchikach w Moskwie i zakład utylizacji tusz zwierzęcych. Syf, malaria, kiła, mogiła, korniki...
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-02-27 12:32
To każdy wie tylko co robi ten leń Barroso Komisjea Europejska udawała przez rok ,że nic się nie dzieje. teraz cały czas robi ruchy pozorne, może jeszcze pozwoli Rosji na 50 dodatkowych kontroli, które uznają ,że choć spełniamy normy UE to nie spełniamy norm rosji, ale inne kraje które spełniają normy UE spełniają jednocześnie normy rosyjskie. Myślę, że po veto trzeba pomyśleć o votum nieufności dla szefa KE.
poiuyt / 83.11.54.* / 2007-02-27 14:33
spokojnie bez frustracji priwislańskiej
polska rosji jest potrzebna tyle o ile .. czyli niebardzo
rosja polsce jest potrzebna .. i to bardzo
przynajmniej ich surowce i ich rynek zbytu

polaka ma ten atut ze jest członkiem wiekszej organizacji czyli UE
na kturej to ortganizacji rosji zalezy
ale rosja jako państwo ma prawo nie chciec tego czy owego z polski i juz
taki jej kaprys i koniec i co nawazniejsze ma do tego prawo
bo nikt nas nie moze zmusic do kupwania w sklepie tego czego nie chcemy

rosja rozgrywa sobie nami czyli polska jak chce
a my sie wpieniamy .. piastkami wygrazamy ... odgrzzamy sie w naszych mediach ..
inaczej mówiac po staropolsku pieklimy się czy nawet gorzej pieniaczymy.
a tu trzeba spokojnie
i z chłodem oraz z rozwagą
europa tez moze miec nas dosyć
nie mozemy wiecznie byc tym słoniem w składzie porcelany
powinnismy nasze europejskie atuty .. wykorzystywac .. odwaznie ale i roztropnie
moze mniej bicia piany a wiecej konkretów .. i pracy .
prawdziwej pracy .. takiej której nie widać na dziennikarskich annałach
ale której efekty .. odczują oywatele.
poiuyt / 83.11.54.* / 2007-02-27 14:35
ups
sorki za orty i literówki
Ciasteczko / 217.153.76.* / 2007-02-27 12:51
Ja tam trochę ruskich rozumiem, jakieś 10 lat temu pracowałem w OHP w polskiej firmie DAN CAKE która exportowała do Rosji markizy i ciasta. Kiedy padało hasło dzisiaj robimy dla ruskich od razu były używane gorsze składniki czyli masa jajeczna o gorszych parametrach (może nawet przeterminowana lub z zerwanym łańcuchem chłodniczym.
Nie rozumiem dlaczego tak trudno jest zrobić porządny nadzór weterynaryjny.
Cogito / 2007-02-27 14:00 / Bywalec forum
Ty jesteś Ruski. Nasz nadzór weterynaryjny jest lepszy od rosyjskiego, przecież oni się nawet nie kryją, że to kwestia polityczna. Rosja za wszelką cenę chce rozbić solidarność europejską. Jej postawa kwestionuje samą istotę UE - wspólny rynek. Nie ma mięsa polskiego, duńskiego itp. jest tylko jedno mięso - Unijne. To właśnie kwestionuje Rosja - to trzeba rozumieć!!!
rozwado / 2007-02-27 13:51 / Tysiącznik na forum
Nie wierze, ze chodzi o nadzor weterynaryjny. Putin szantazuje wszystkie kraje bylego ZSRR i Paktu Warszawakiego bo uwaza, ze naleza do Rosji, a nnie do NATO i Unii. W Rosji nic nie robi sie bez wiedzy i aprobaty Putina. A Putin to prymitywny szantazysta i morderca, ktory morduje umyslnie zostawiajac dowody swojego udzialu (jak chocby uzycie polonium do zamordowania Litwinieki). Dlaczego wybrali akurat Polske, Bulgarie i Rumunie? Rozwsciecza ich fakt, ze Ruminia i Bulgaria weszly do Unii. Jego celem jest teraz prooznic Polske, Rumunie i Bulgarie z Unia, a Kaczynscy mu w tym pomagaja jak tylko moga.

Najnowsze wpisy