Forum Forum prawneGospodarcze

Rozwiązanie umowy zawartej na czas określony

Rozwiązanie umowy zawartej na czas określony

EndrjuBB / 77.223.192.* / 2011-01-15 18:18
Witam,

Mam podpisaną umowę z dostawcą Internetu, na czas określony, do 31 lipca br. Sprzedałem jednak mieszkanie, w związku z czym chciałbym rozwiązać umowę. Czy prawo daje mi taką możliwość? W regulaminie pisze, że rozwiązanie umowy jest możliwe, ale trzeba pokryć wszystkie opłaty do końca trwania umowy (31 lipca), a więc to tak jakbym i tak jej nie rozwiązał. Zmiana adresu świadczenia usługi nie wchodzi w grę bo w miejscu w którym będę mieszkał operator nie świadczy usługi. Mam jakieś wyjście poza nie regulowaniem faktur (co i tak zapewne później zostałoby wyegzekwowane)?

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
EndrjuBB / 77.223.192.* / 2011-01-26 22:19
Witam ponownie,

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
szklarek / 2011-02-01 12:07
Nie ma w tym zakresie uregulowania "nad" regulaminem świadczenia usług i zapisami w umowie dającego możliwość w takiej sytuacji wypowiedzenia umowy bez konsekwencji. Jeśli więc nie ma takiego zapisu w tym konkretnym przypadku- jest Pan na straconej pozycji i faktury trzeba jak najbardziej opłacać do końca okresu lub zerwać umowę ponosząc regulaminowe kary umowne czy zwroty udzielonych bonifikat. Trzeba to przeliczyć po prostu, co tańsze.
Jedyne wyjście jeszcze, szkoda że przed sprzedażą Pan o tym nie myślał- cesja umowy o internet na nabywcę mieszkania. Płacenie do lipca spadłoby na niego.
EndrjuBB / 77.223.192.* / 2011-02-03 21:16
Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Z tym przeliczeniem to nie wyjdzie bo nie ma kar umownych albo zwrotu bonifikat, a jedynie obowiązek opłacania wszystkich faktur do 31 lipca, niezależnie od tego czy umowa obowiązuje czy została rozwiązana... Więc niestety pozostaje mi płacić do tej daty za coś czego nie mam.

Najnowsze wpisy